Teema on suletud

Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 4

Kadjakas Kirjutas:Kas piltidel 255 ja 256 kujutatud Kamazi kinniste tuleavadega grill on tehasetoodang või külaseppade meistriteos?

Ma usun 99%, et peredelkin.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

Eks ta jah nõukogudeaegne "tuuning" on, sees olid ka igasugused inglisekeelsed kleebised näiteks "No smoking".

Huvitav kas seal mingi tegevus ka käib ikka hoovipeal?

Vana tehnika ja veokite huviline

valdo Kirjutas:
Kadjakas Kirjutas:Kas piltidel 255 ja 256 kujutatud Kamazi kinniste tuleavadega grill on tehasetoodang või külaseppade meistriteos?

Ma usun 99%, et peredelkin.

Või pederelkinSmile

Miks üldse küsin? Kuna olen näinud tehaseoriginaali, millel tulede koht grillil sile. Tuled olid stanges. Tänapäevastel (mnjah?) Kamazidel on aga ribid kogu grilli ulatuses reljeefsed ja tuled stanges. Siit küsimus, äkitsi oli veel miski asi ürg-kamza ja sileda grilli vahepeal? Ja kasutati vana võret ilma tuleavade augustamiseta?

Kas mitte soomes tehtud kamazidel ei olnud tulede koht seal esivõres?

Soome tegi ka tol ajal kamaze piiratud kogusega, ja need olid 1 veosillaga tagant, uksed olid polstertatud jpm.

Vana tehnika ja veokite huviline

ma tean et Soomes on sadulkamaze tehtud küll ja neid on ka meil siin olemas üks sõitev isend (vähemalt 2 aastat tagast läks töökorras masin müüki kusagile lõunapoole). väidetavalt on kunagi olnud neid siin ka rohkem, kuid täpselt ei tea. auto eripäradeks siis mainitud üks veosild, mis on RABA tehase toodang ja minu teada need sillad oli mõeldud siis veokifirma MAN toodangu alla, kuid olevat läinud ka Ikarusidele (mudelit ei tea). konkreetsel autol millega mina sõitnud olen oli sillal sees ka difrilukk. veel oli sellel autol Soomes mootoris ära vahetatud kolvid, kuna peale oli pandud kaks pisikest turbot. võimsuselisa mis sellest saadi ma kahjuks peast ei mäleta. ja sellisel autol olid neljakandilised tuled ilusti stange seesSmile

urks Kirjutas:ma tean et Soomes on sadulkamaze tehtud küll ja neid on ka meil siin olemas üks sõitev isend (vähemalt 2 aastat tagast läks töökorras masin müüki kusagile lõunapoole). väidetavalt on kunagi olnud neid siin ka rohkem, kuid täpselt ei tea. auto eripäradeks siis mainitud üks veosild, mis on RABA tehase toodang ja minu teada need sillad oli mõeldud siis veokifirma MAN toodangu alla, kuid olevat läinud ka Ikarusidele (mudelit ei tea). konkreetsel autol millega mina sõitnud olen oli sillal sees ka difrilukk. veel oli sellel autol Soomes mootoris ära vahetatud kolvid, kuna peale oli pandud kaks pisikest turbot. võimsuselisa mis sellest saadi ma kahjuks peast ei mäleta. ja sellisel autol olid neljakandilised tuled ilusti stange seesSmile

Hakkab midagi kirjelduse järgi meelde tulema. Ega too KamAZ juhuslikult Tutermaal olnud, Tallept Auto oma?Rolleyes
Mäletan mingit valget, tagant ühe sillaga ja neljakandiliste tuledega stange sees. Lisaks oli tollel KamAZ'il ka natuke muid ilulisasid külge poogitud.
(Siis mõtlesin, et kellegil oli lihtsalt rohkelt aega olnudBig Grin)

Toost Tutermaa Kamazist just jutt ongi ja sellel oli tõesti ka muid iluvidinaid külge poogitud (näiteks poleeritud roostevabast plekist korsten läks ilusti ülesSmile, kuid see auto ainult seisis Tallepti platsi peal, auto kuulus teisele mehele. ja kui selle auto ajaloost rohkem rääkida, siis see on pärit Soomest Jväskyla (kirjapilt vist valeRolleyes) Ülikoolist, kus see auto oli õpilastele lammutamiseks ja õppimiseks/ilustamiseks mõelud, nii et kui auto siia riiki jõudis siis oli ta jah valget värvi koos väikeste disainilisadega.  

OT: no sel juhul peaks mu isa teadma seda omanikku.

urks: Jyvaskyla oleks Soome keeles Wink

Regardman Kirjutas:urks: Jyvaskyla oleks Soome keeles Wink


Ei ole.

Soomes kehtib põhimõte, et kui ühes sõnas on "täpilisi" tähti, siis on seal sõnas kõik tähed "täpilised". Nii et - Jyväskylä (y on meie ü).

Muide - seal linnas on fantastiline lennumuuseum. Olen käinud (läbisõidul Nordkappi 2002.a.).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

valdo Kirjutas:
Regardman Kirjutas:urks: Jyvaskyla oleks Soome keeles Wink


Ei ole.

Soomes kehtib põhimõte, et kui ühes sõnas on "täpilisi" tähti, siis on seal sõnas kõik tähed "täpilised". Nii et - Jyväskylä (y on meie ü).

Muide - seal linnas on fantastiline lennumuuseum. Olen käinud (läbisõidul Nordkappi 2002.a.).

Jah, Valdol on õigus - ühes sõnas alati..nagu Öllölä - Soome aasta küla 1994 Big Grin

Aga kui on liitsõna siis võib olla see "teine sõna ka ilma täppideta" - Jyväskylä ongi liitsõna ("tera-küla") ja ongi "mõlemad" täppidega aga näiteks "Aittokyläs" mitte. Smile

Teemast natuke kaugel aga siiski paar pilti ka sest lennumuuseumist:
http://www.k-silmailumuseo.fi/kuvat/gall...11_iso.jpg
http://www.k-silmailumuseo.fi/kuvat/gall...12_iso.jpg

Mõned pildid: http://www.nagi.ee/photos/unicman/sets/4...sq&start=0

Jawa 350OHV, Jawa Jawetta Standard/Sport, Jawa 550/555/typ 20/Mustang, Jawa Robot, Jawa Perak, Jawa 175/356, Jawa 250/353/559/Super Sport, Jawa 257A, Jawa 350/354/360, Jawa 634/638,  Velorex 16,  2x Riga, ET-600, Moskvits 2140 '79 ...

http://www.nagi.ee/photos/unicman/178732/in-set/4143/

Näha, et veel üks PAG Eestimaal välja tulnud (enda arvepidamise järgi hetkel nii kaheksas alates 2004. aastast, mil esmakordselt selle margi siin foorumis avalikkuse ette tõin).

täna nägin tartus valget, parempoolse rooliga Moskvich 427 -t päris kobe nägi välja Smile

kõik mis ei tapa teeb tugevaks Toungue

müüa mosse 408 juppe

See on PAG mis PAG, Roburis pole haisugi.

PAG ta on jah, kuid ees võre horisontaalsed ribad lihtsalt meenutavad Roburit.
PAGil oli ribad nii vertikaalselt (mingitel) kui ka horisontaalselt.

Tegemist tundub olevat kuskil 1970. aastatel toodetud PAG-i kerega, seda ümarate tagatulede ja kahe suure esitule järgi (JJVV PAG on aastast 82 ja sel juba ees topelttuled ning taga piklikud nelinurksed tuleplokid).

Sorry, aga mida tähendab PAG? Abbreviatuuri mõttes...

Style Kirjutas:Sorry, aga mida tähendab PAG? Abbreviatuuri mõttes...

Pihkva autoremondi tehas. G oleks siis Gamykla.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne