Pildimäng, osa 7.

Aga palun...

Pilt.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Porsche 597 Jagdwagen.Tootma hakati,erinevatel andmetel,kas
1953 või 1954.Valmis sai neid Bundeswehr`i autosi ainult 71 tükki.

1985 Lada 1300 SL
Vasta

Vastus õige. Porsche 597 konstrueeriti osalemaks 1953 välja kuulutatud Bundeswehri uue Kübelwageni konkursil. Lisaks Porschele osalesid DKW ja Goliath. Porsche konstruktsiooni juures ei meeldinud sõjaväelastele tagamootor, mis takistas sõidukit kasutamist universaalse väikeveokina, samuti ka kõrge hind. Ka polnud Porschel tootmisvõimsusi paari aasta jooksul 10000 maastikuauto tootmiseks. Nii võitiski konkursi DKW ja nende Munga sai paljudeks aastateks Bundeswehri standardmaasturiks. Tsiviilmaasturite turg oli tollal üliväike ja ka Goliathi maasturit, mis muide Mungaga väga sarnane oli, toodeti vaid sadakond.
Paarkümmend aastat hiljem ostis aga Bundeswehr ikkagi tagamootoriga maastureid ja seda olude sunnil. Munga tootmine lõpetati aastal 1968 ja ainuke sõjaväele sobiv kergsõiduk, mis Saksamaal 70-ndate algupoolel tootmises, oli tagamootoriga VW 181.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

Tänase ilmaga kannataks juba sellisega sõita.
[Pilt: 19uj0.jpg]

1985 Lada 1300 SL
Vasta

Peaks olema ZiL-111D (111G kabriovariant, toodetud üliväikeses kogustes teadagi milliste isikute jaoks).
Vasta

Vastus õige.Siin fotol ongi auto "tööpositsioonil",Ljonja kõrval seisab
Tito ja aasta oli 1963.
[Pilt: 1963111uv7.jpg]

1985 Lada 1300 SL
Vasta

Väike vahemärkus. Venelase leidsid ZILidele-Tšaikadele kena ühisnimetuse "tšlenovoz" (liikmevedaja). Päris kahemõtteline nimetus, sest kuigi ennekõike silmas peetud kompartei keskkomitee liikmeid, kes ju selliste autode põhireisijad olid, on vene keeles ka kena väljend "polovoi tšlen" (eesti keeles suguliige). Kuidas küll rahvas oma juhte armastas...

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

arvi100 Kirjutas:Vastus õige.Siin fotol ongi auto "tööpositsioonil",Ljonja kõrval seisab
Tito ja aasta oli 1963.

1963 ei saa õige aasta olla, see taustal olev auto on ju ZIL 114/117 mis läks tootmisse 1967 ja Breznev polnud siis ju ka veel võimul. Või olen ma millestki valesti aru saanud?

Rover 3500 - European Car of the Year 1977
Vasta

Selline sõiduk:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

HJ Holden panel van, äkki isegi Sandman.
Vasta

pppp Kirjutas:HJ Holden panel van, äkki isegi Sandman.


Õige vastus.
Vasta

Nüüd pilti täpsemalt uurides näikse küljel kleeps kirjaga "Sandman" olevat, nii et korrektne vastus oleks siis Holden HJ Sandman.
Minu poolt siis järgmine pilt:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

VDP`le:Minu poolt jah väike eksitus.Mul oli ikka auto tootmisaega
mõeldud,mitte foto pildistamise aastat mida ma kahjuks ei tea.
Puhas ЗиЛ 111,ilma tähtedetta näeb välja nii,tootmisaastad 1959-1962

[Pilt: 111012rk2.jpg]

Ja siin fotol on ЗиЛ 114,mille tootmisaastad on 1967-1977.

[Pilt: 114008ll4.jpg]

1985 Lada 1300 SL
Vasta

Minu pandud pildil oleva sõiduki põhi ja "tehnika" on ühelt väga massiliselt valmistatud rahvaautolt pärit.
Vasta

Mulle miskipärast tundub et see auto on tagamootoriga. Ja et välimuse järgi võiks tegu olla saksa autoga, siis järelikult on see "Põrnika" baasil?

Rover 3500 - European Car of the Year 1977
Vasta

Oled õigel teel. Sedasorti autode valmistamise lõpetas põhjusmõtteliselt Berliini müüri kerkimine. Firma ise tegutses veel kuskil aastani 2000, aga märksa tagasihoidlikumalt.
Vasta

Warthburgi baasil?

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta

pppp Kirjutas:Oled õigel teel. Sedasorti autode valmistamise lõpetas põhjusmõtteliselt Berliini müüri kerkimine. Firma ise tegutses veel kuskil aastani 2000, aga märksa tagasihoidlikumalt.

Selle kohta ma just hiljuti lugesin midagi, võibolla isegi sellest samast foorumist. Rometsch oli vist see firma, mille tegevusele olid müüri kerkimisel ootamatud tagajärjed - firma ise asus Lääne-Berliinis, aga kolmveerand töölistest käis ida poolelt seal tööl.

Rover 3500 - European Car of the Year 1977
Vasta

Kõik õige Smile
Kui viitsid, siis võid uue pildi panekul mudelinime kah kirja panna.
Vasta

Uus pilt on siin.
See väga iseloomuliku erikere ja värvilahendusega ainueksemplar peaks võrdlemisi tuntud olema, seega vist mitte kuigi raske...

Ja kohe uurin selle Rometschi kohta ka täpsemat infot

Rover 3500 - European Car of the Year 1977
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne