dt-20 "Põka"

Sai sisse laotud 54 lühemaks tehtud hülss,madalamaks treitud kolb(nõgus),sõrm,saale.Kepsuga saab kasse loopida.Hetkel ei saa starterit anda.Köie otsas käivitub visalt.Hetkel teeb muret tõesti suitsemine. Sinise järgi arvata,et põlemisega probleem.Vaatab, mis teha annab...
Vasta

Üks küsimus asjatundjatele DT-20 siduriketta kohta. Ketta südamik on ühele poole tsentrist väljas, teisel pool on keskel kausjas plekk (vist selleks, et õli katetele ei läheks!?). Kumb pool läheb mootori, kumb tahapoole?
Vasta

Tere.

Siduriketta õlitõrjeseib läheb hooratta(mootori) poole.
Vasta

(11-11-2009, 21:29 PM)hajameelne Kirjutas:  Tere.

Siduriketta õlitõrjeseib läheb hooratta(mootori) poole.


Panin ketta uute katetega õigetpidi peale, aga sidur ei lahuta (kiilub kinni). Kui korvi hooratta pealt natuke lahti keerata, siis lahutab (ei vea võlli kaasa). Katse sai tehtud vändaga mootorit ringi ajades. Ilmselt katted liiga paksud. Kas poollahtise sidurikorviga võib traktori käima vedada, et ehk lähevad pinnad libedamaks ja hakkab lahutama? Mida teha, et asja tööle saaks? Tänud ette!
Vasta

(23-11-2009, 17:55 PM)teetju Kirjutas:  Kas poollahtise sidurikorviga võib traktori käima vedada, et ehk lähevad pinnad libedamaks ja hakkab lahutama?

Poollahtisega kindlasti ei või, aga Sa pane paraja paksusega seibid korvi ja hooratta vahele. Nii on ennegi tehtud.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

(24-11-2009, 01:35 AM)korvimees Kirjutas:  
(23-11-2009, 17:55 PM)teetju Kirjutas:  Kas poollahtise sidurikorviga võib traktori käima vedada, et ehk lähevad pinnad libedamaks ja hakkab lahutama?

Poollahtisega kindlasti ei või, aga Sa pane paraja paksusega seibid korvi ja hooratta vahele. Nii on ennegi tehtud.

Kas seda saab teha ka nii, et traktorit pooleks ei võta (sellest ümarast avast, mis tal siduri juures on)?
Vasta

(25-11-2009, 20:06 PM)teetju Kirjutas:  Kas seda saab teha ka nii, et traktorit pooleks ei võta (sellest ümarast avast, mis tal siduri juures on)?

Ei tule praegu täpset pilti silme ette, aga kui sealt avast pääseb poltidele ligi, siis miks mitte. Kõigepealt lased kõik poldid ringiratast parasjagu lõdvaks, siis teise ringiga paned kõigile seibid vahele ning kolmanda ringiga pingutad poldid uuesti ära.




`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta

Oma esimse põka siduriga möllasin samuti. Panin uue ketta ja lahutama ei hakka, sai ka seibid vahele pandud ilma et oleks pooleks võtnud. Hakkas sidur tööle, kuid polnud õige ikkagi, vihastasin ja kiskusin siduri uuesti laiali. Mina ledsin vea sidurikorvist. Siduri reguleerimine käib ju tihvtist mis on korvi küljes, keerasin selle nii öelda null asendisse ladusin kõik uuesti kokku ja hakkas sidur õieti tööle. Polnud seibe enam vaja ega midagi. Selline on minu kogemus.
Vasta

(26-11-2009, 10:11 AM)joosep Kirjutas:  Oma esimse põka siduriga möllasin samuti. Panin uue ketta ja lahutama ei hakka, sai ka seibid vahele pandud ilma et oleks pooleks võtnud. Hakkas sidur tööle, kuid polnud õige ikkagi, vihastasin ja kiskusin siduri uuesti laiali. Mina ledsin vea sidurikorvist. Siduri reguleerimine käib ju tihvtist mis on korvi küljes, keerasin selle nii öelda null asendisse ladusin kõik uuesti kokku ja hakkas sidur õieti tööle. Polnud seibe enam vaja ega midagi. Selline on minu kogemus.

Kus see tihvt seal täpsemalt asub ja kus tal see nullasend on. Kas avast pääseb ka ligi? Kavatsen laupäeval asjaga tegeleda, näis, mis välja tuleb.
Vasta

Asub sidurikorvi küljes, nagu väike torujupp millel on pea otsas.Tõmbad seda pead ja siis saad siduri maha keerata. Raske on niimodi seletada, kui sa ise ei tea sidurikorvi ehitust. Korvil on augud kuhu tihvt peab kinni jääma. Pead saama tihvti aukude algusesse ja siis saad alles hakata sidurit reguleerima. Lihtsam on mulle helistada või tulla minu juurest läbi, siis saan täpselt ära näidata,seletada.
Vasta

Sain siis eile traktori käima. Kuna reguleerimiskoht oli kinni keevitatud, kasutasin seibivarianti. Sidur hakkas tööle. Vähe kange ja raske on, aga eks vajab sissetöötamist. Tänud nõuannete eest, härrased "hajameelne", "korvimees", "joosep".
Vasta

Jõudu põkameestele! Kuulsin sellist huitavat asja et keegi teeb põkale saalesid. Selleks tuleb viia väntvõll, keps ning vanad saaled. Olete midagi sellist kuulnud?
Vasta

Kas kellelgi on olemas DT14/DT14A kataloog?
Paberil, elektrooniline...

Do'nt panic
Vasta

TERE.see ongi sinul puhas Htz-14 tuli 1956a kohe xtz-7 järel ja töötas dislal aga käivitada tuli bensuga tsilindri peal oli hoob sellega tegid põlemiskambri väiksemaks ja töötaski dislal edasi.Neid käivitati vändaga.Htz-14A oli juba starteriga ja B läks juba dislaga otse.
Vasta

Tere.
Meil ka maal DT-20.Äkki keegi teab, miks hüdroõlipaagi korgi vahelt õli välja ajab?
Vasta

Tervitus "Põkameestele"!
Sai siis sügisel endale ka DT-20 soetatud. Aastat ei oska praegu öelda ja pilte pole ka veel eriti teinud. Muidu pill töötab aga eelmise omaniku käes külmus plokk kusagilt lõhki ja on üritatud keevitada(kipub vett õli sisse laskma).Starter ei taha ka hästi haakida ja tuled on vaja külge aretada. Tegemist jätkub ja eks ma küsin nõu kui mõistus otsa saabSmile
Vasta

Ma seda traktorite asja eriti ei jaga, aga vist on hüdropump salle asja nimi.Sinna läheb kaks toru/voolikut jagaja alt.Üks torudest on katki, kust oleks võimalik uus saada?
Vasta

(25-03-2010, 14:42 PM)t6esti Kirjutas:  Ma seda traktorite asja eriti ei jaga, aga vist on hüdropump salle asja nimi.Sinna läheb kaks toru/voolikut jagaja alt.Üks torudest on katki, kust oleks võimalik uus saada?

Kui jutt hüdrovoolikust, siis neid teevad voolikumüüjad koha peal valmis tellija mõõtude järgi. Toru kohta ei tea, võib voolikutegija käest küsida.

Do'nt panic
Vasta

Torude asendamine voolikuga on tihtipeale mitte ainult mugavam, vaid ka odavam (arvestades asjaliku remondimehe otsimise vaeva).

Voolikuid tasub küsida Hydroscandist. Hind on talutav ja kvaliteet on hea. Lisaks teevad täpselt sellise, nagu vaja (tõsi, oma varude ja aeg-ajal ka viitsimise piires).
Vasta

http://forum.automoto.ee/attachment.php?aid=27518
siit on selgesti näha need kaks toru , veidike tagurpidi z tähe kujuga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne