Autokoolid Tallinnas
#1

Päevakorda kerkis selline küsimus, et vaja noorele inimesele autokooli soovitada... Mõtlesin, et ega ma seda teemat ei valda küll, mida ma saan soovitada?
Järsku on foorumi rahva seas neid, kes on hiljuti autokoolis käinud ja oleksid nõus oma kogemusi jagama. Millise kooliga oli kõik OK ja kus jäi midagi vajaka.
Teie kommentaarid võiksid olla kasulikud. Tänud ette!

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#2

Mul õde käib plekkliisus ja olevat täiesti OK. Head olen veel kuulnud Kalju autokoolist ja laplarist
Vasta
#3

Mu naene käib parajasti. Kui õieti nüüd mäletan, siis Helju (?) Kalviku (?) Autokoolis. Mingi sõbranna olevat seal käinud, sellepärast just see (ja teooriatunnid ka ligidal- Kadaka teel bussipargis).
Kõrvalt vaadata tundub asja orgunn kuidagi imelik- esimesed tiirud linna peal tehti kaugelt enne, kui esimesed teooriatunnid algasid ning ka enne, kui kinnisel õppeplatsil massinat 'prooviti'. Mina oma loogikaga talitaks vähe teises järjekorras. Kuigi jah, mäletan, et endal koolipõlves käis asi suht samati- eelarve oli piiratud ja tänavale aeti meid kohe kui paar kangemat märki selged. Nii et eks see vähese raha ja konkurentsi jms teema ole.
Sõiduõpetajat vahetas hiljuti. Vähe viltu olevat vaadatud, aga naisuke arvas, et kuna tema üsnagi arvestatava koguse raha sinna loovutab, siis ei peaks ta niigi napist ajast ('tund' kestab 25 minti Smile) õpetaja asju ajama, mööda keemilisi puhastusi käima jne. Praegusega on rahul.
Käisime siin üksõhtu pässa vahel tiirutamas ja pole midagi öelda- tuleb päris hästi välja juba. Lähen mõnipäev ARK-st läbi ja taotlen toda 'sõidujuhendaja' tunnistust, saab legaalselt hädatarvilikku praktikat juurde.
Vasta
#4

Käin ise praegu Kalju autokoolis. Päris OK kool ja asukoht sellel Keskturu juures Jakobsoni tänaval.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#5

EdR Kirjutas:Käin ise praegu Kalju autokoolis. Päris OK kool ja asukoht sellel Keskturu juures Jakobsoni tänaval.
Kalju autokool on jah tasemel, lõpetasin selle 2005 kevadel.
Vasta
#6

Mina soovitan Laplarit, kuna ise käisin seal ja lõpetasin 2 nädalat tagasi. Sõiduõpetaja oli igati korralik ja normaalne mees, sest kunagi ei karjunud, vaid seletas ilusti ära, mis ma valesti tegin. Ja kui sõidutunni pikkus oli muidu 25 min, siis vahel, kui tal rohkem aega oli, tegi ta selle lihtsalt 10 mintsi pikemaks.
Teooria õpetaja sattus selline, kes ise küll teemat valdas ja oskas ka asju lahti seletada väga hästi, kuid küsimustest midagi aru ei saanud.
Aga muidu oli igati normaalne kool ja mina olin rahul, et enda raha just sinna viisin.

Müüa ZAZ`i ja Ascona C varuosi. Sammuti müüa Renault 5TL(-81) ja Toyota Carina 2(-84). 56242473
Vasta
#7

Mul oleks umbes sarnane küsimus,
Nimelt on isa tungival soovil kavas teha traktorile load (R-katekooria)
Aga ei ole leidnud Tallinnas veel autokooli, mis seda võimaldaks(eesti keelset)

Granny, do all fairy tales begin with, "Once upon a time?"
No dear, theres an entire series starting with, "If Elected I promise."
Vasta
#8

J.Lagle^ Kirjutas:Mul oleks umbes sarnane küsimus,
Nimelt on isa tungival soovil kavas teha traktorile load (R-katekooria)
Aga ei ole leidnud Tallinnas veel autokooli, mis seda võimaldaks(eesti keelset)

Vaevalt usutavgi, et Sa eriti just Tallinnas sellise AUTOkooli leiadki. Tuu om rohkemb maakate rida. Samas R-sarja traktoreid tohib B-lubadega juhtida. Kui oled noorem, näit. 16, siis küll jah eraldi luba vaja, siis ehk miskised kutsekoolid abiks. Tõenäoliselt tuleb end miski sellise grupi juurde kaasa munsterdada. Pole küll kuulnud, et keegi laialt traktorikursusi organiseeriks.

loll on loll olla.
Vasta
#9

minuteada peab traktoristi lubade saamiseks pöörduma kuhugi põllumaj.õpetamisega seotud kooli.teine variant koolituskeskused,KB-s rippus mingi aeg üks firma üleval keevitajast-sekretärini.või see tööbüroo nipitamine

i´m the fucking piledriver...
Vasta
#10

Tallinna autokoolidest ei tea käesoleval ajal enam midagi, kuid kadunud õpetajat-psühholoogi Vambola Kermest meetun alati heas valguses.
Vasta
#11

Jansa Kirjutas:Lähen mõnipäev ARK-st läbi ja taotlen toda 'sõidujuhendaja' tunnistust, saab legaalselt hädatarvilikku praktikat juurde.

Enne käi politseis ja võta paber et 5a jooksul pole raskemaid rikkumisi teinud (lube äravõetud või täispeaga sõitnud). Siis mine arki ja taotle kaart, lääb mingi 300.- maksma peab olema kehtiv med-tõend, max 2a vana. Siis võid autokooli minna ja võtta õpetatavale isikule kaardike, aga see isik peab vähemalt 8tundi olema sõitnud autoga ennem.
Vasta
#12

Juhendaja tunnistusega on asjad nii.
Pole vaja minna politseisse mingi "rikkumistevaba"tõendit hankima,ARK ise kontrollib seda(st.taotleja tausta)
Vaja on foto(d),arstitõend,mille vanus ei tohi hoolimata kehtivusajast ületada 2 aastat ja tasuda riigilõiv 250-EEK-i suuruses summas.
Mitte autokoolist ei saa õpilase õpingukaarti(see selline õpilase fotoga paber)vaid see kaart on konkreetse õpilase sõiduõpetaja käes.Temalt tulebki seda küsida.Ja ei teeks paha kui rääkida õpetajaga,milliseid nõudeid tuleks silmas pidada,millele tähelepanu pöörata.Kui jutud räägitud siis vaid edu.Ja silmas peaks pidama ka seda,et teatud kellaaegadel, teatud nädalapäevadel ,loetletud tänavatel on Tallinnas õppesõit keelatud.
Edu soovides,Flanagan
Vasta
#13

Tähtis dokustaat käes.
Läks enamjaolt nii, nagu flanagan jutustas- politseisse ei olnud vaja minna, tervisetõendit polnud ka vaja, kuna aasta tagasi vahetasin oma juhiluba, kahte dokumendifotot läks vaja (leidsin sahtlist) ning 250.- maksta.
Papper kehtib ühe aasta.
Auto kleepisin õppesõitja-kolmnurki täis.
Ning jah, õpingukaart, mis muidu sõiduõpetaja käes, peab omakäelisel harjutamisel kaasas olema.
Eks väike konfliktsituatsioon võib muidugi õhus olla, aga minu eesmärgid on siiski omakasupüüdmatud ja üllad, peale oma naisukese pole plaanis kedagi rohkemat 'juhendada' ega kellegi leiva kallale minna.
Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne