Muuseumiga tülli läinud Valeri Kirss viis uunikumautod Palmsest ära
#1

siuke uudis postomees onlines:

Muuseumiga tülli läinud Valeri Kirss viis uunikumautod Palmsest ära

Missi-issi ja vanade autode kollektsionäär Valeri Kirss pööras Virumaa Muuseumidega tülli ja viis eelmisel nädalal oma vanade autode kollektsiooni Palmse mõisast ära, kirjutab Virumaa Teataja.
Eelmisel nädalal talle kuuluvad 30 vana sõiduvahendit Palmsest ära viinud Valeri Kirss süüdistab Virumaa Muuseumide juhatust lepingu korduvas rikkumises, mis on põhjustanud usalduse kaotamise.
Eelmisel aastal näiteks muutis SA Virumaa Muuseumid minuga eelnevalt kooskõlastamata pääsmete müügi süsteemi, kuigi leping nägi ette teisiti,» rääkis Kirss.
«Ka lisasid Virumaa Muuseumid minu uunikumide juurde oma eksponaate, kusjuures näitus oli korduvalt valveta, mis oli samuti lepinguga vastuolus.»
Näiteid lepingutingimuste rikkumisest on tema sõnul veelgi, õli lisasid tulle ka rahalised ebatäpsused.
Virumaa Muuseumide haldusdirektor Mati Piirsalu ütleb, et Kirsi süüdistused on alusetud. «Valveta ei ole objekt kunagi olnud,» kinnitas Piirsalu, kelle sõnul on kogu mõisakompleksi valvamiseks sõlmitud leping turvafirmaga.
Tõsi küll, viimasel paaril-kolmel nädalal, kui Kirss keeldus valvekulude kandmisest ja teatas lahkumisest, autosid enam ei valvatud.
«Kodanik Kirss muutus liiga ahneks ja tahtis saada kogu piletitulu endale,» ütles Mati Piirsalu, kelle sõnul sai Kirss igal aastal kindla protsendi käibest.
Kirsile kuuluvaid uunikume saab alates järgmisest esmaspäevast näha Virtsu mõisa moonakatemajas.
Palmse mõisa direktor Eve Ong rääkis, et praegu käivad läbirääkimised uue näituse avamiseks Palmse mõisa aidahoone tühjaks jäänud ruumides.
«Sisult jääb asi samalaadseks – vanad sõidukid, tõllad, autod, jalgrattad,» loetles Ong, kes avaldas lootust, et uus näitus avatakse juba mai lõpus.
Virumaa Muuseumide koduleheküljelt võib aga ikka veel lugeda, et Palmse mõisa aidahoones asub Eesti ühe suurema vanasõidukite koguja Valeri Kirsi uunikumide püsinäitus
Vasta
#2

On kellelgi infot, milline näitus ja kelle liikuritest sinna nyyd siis püsti tahetakse panna?
Vasta
#3

Mine võta kinni kes siin õigust räägib, mõlemalt poolelt on olnud kuulda vastakaid jutte.
Uue ekspositsiooni kohta ei tea täpsemalt midagi, küll aga vähemalt minu käest on uuritud paari sõiduki näitamise võimalikkusest.

Dad.
Vasta
#4

Kindlasti on enamus foorumiliikmetest kursis, kuid kuna eraldi teadet pole tehtud, siis igaks juhuks panen info üles. Minuni jõudis järgmine kutse (kutse ei ole personaalne, tekst muutmata kujul):

Lugupeetav!

Olete palutud kod V. Kirsi uunikute talumuuseumi avamisele 14 mail 16.00 anno 2006 aastal Virtsu mõisa moonakate eksmajas. Näitus saab olema avatud suveti - olete teretulnud koos perega!

Lisainfo: Pikk 41, 10133 Tallinn, tel. 5165288
e-post unicsenior ät hot.ee, www.missestonia.ee/unicsenior


Kavatsen ise minna kohale. Kui Tallinna kandi vanatehnikahuvilistel on huvi, siis võiksime näiteks koos sõita - loomulikult vanasõidukitega. Kindlasti saab kohapeal kuulda ka V. Kirsi selgitusi kolimise põhjustest ning arvata võib, et ringi on liikumas ka Palmse uue näituse agendid, kes otsivad eksponaate V. Kirsist tühjaks jäänud ruumidesse.

Indrek
5136991
Vasta
#5

Kolimise põhjustest saab hr Kirsi vaatevinklist lühidalt aimu ka tema kodulehelt.
Vasta
#6

http://www.virumaateataja.ee/100506/esil...030499.php

kohalikus leheski sellest juttu.......
iseenesest muidugi kahju, kuna palmse kodu lähedal, siis kord aastas sai ikka läbi hüpatud+ korraldas herr kirss seal ka kord aastas väikse laada moodi asja

andres
Vasta
#7

dad Kirjutas:Uue ekspositsiooni kohta ei tea täpsemalt midagi, küll aga vähemalt minu käest on uuritud paari sõiduki näitamise võimalikkusest.

Dad.

Lihtsalt huvi pärast küsin, milliseid Sinu sõidukeid peeti muuseumis näitamise vääriliseks.

Indrek
Vasta
#8

Kui päris aus olla, siis peale mõne vankri ja tõlla muud Kirsil EKSPONEERIMISE väärilist ei ole. Zil, jah aga mis korras see on? Limusiini jaoks romu. Fiat on alati olnud romude romu, Škoda samamoodi, Unic on suisa saast jne. Ja need asjad, mis seal ka näitamist kannatavad ei ole mingit pidi Kirsi tegevusega seotud. Need on teinud teised mehed, kellele vihjeid ma ei märganud ei Palmses ega ka möödunudaastasel Motorexil. Dixi on siiski 100% hr.Pappeli ehitatud jne. No ja jooksuratast ei ole ka kodanik Kirss teinud. Ma saan täiesti aru, miks vanakooli uuniklased ja ka nooremad tegelased Valeriga peaaegu alati vaenujalal on.
Aga mis uut ekspositsiooni Palmses puudutab, siis hr. Karu isiklikult küsis minu käest sel teemal nõu. Kunagise jäähallis toimunud näituse "Uus ja Vana" korraldajana on vist just tema poole pöördutud abi saamiseks. No ja mister Karu on küll selline isik, kes pole vist mitte kunagi kellegiga tülis olnud. Ta vist ei oskagi tülitsedaBig Grin Seega võib loota eksponaatide omanike positiivse suhtumise korral tegusat näitust. Eksponaate, mida näidata, on küll ja enamgi.
Vasta
#9

Kirss vana varganägu, pole ime et nad lõpuks tülli läksid. Kirss virutas kunagi isegi ühe motika käigukasti ja veel teinekord kaks Hr.M (super asjade koguja) Tsaika ust ära. Seda tean faktiliselt!
PS! Tüli ei nori, aga faktid on faktid.

Just a man!
Vasta
#10

Huvitav, miks hr. V.Kirsiga käivad kogu aeg kaasas pahandused.
Minul isiklikke suhteid hr.V.Kirsiga ei ole, samuti ei ole mul tema vastu midagi, kuid, kes mäletab sellist "parooli" - "Aga luurele ma temaga ei läheks", siis see kehtiks ka minu ja tema vahelistel suhetel ning seda kahel põhjusel:
1. Kuidas soetas hr. V.Kirs endale korraliku tehnikaalase kirjanduse kogu?
Nooremad mehed seda ei tea, kuid küsige vanemate UNIC-laste käest.
2.80-ndatel toimus Viljandis UNIC-u kokkutulek ja masinate näitus, kogu see üritus tehti ära kohalike UNIC-laste entusiasmiga ja äranägemise järgi, kusjuures minu andmetel ei andnud UNIC-klubi ürituseks ka mitte ühtegi kopikat raha, kui aga UNIC-u pealik (selleaegne) V.Kirss ürituse toimumise ajal kohale sadas, oli tal nina ainult vingus ja tegi suuresti kriitikat.
Vot nii! Arvake ise mida tahate.
Vasta
#11

Kes meist on veatu? Kellel on vanatehnika kollektsioon, mida ei saaks nimetada "romude romuks"? Kui palju on meie hulgas mehi (ehk ka naisi), kes ise suudavad taastada ja avalikkusele näidata vanatehnikat? Kus on Eestis muuseumid, milles saaks vaadata rohkem kui 10 vanasõidukit?

Meie vanatehnikaringkonda vaadates (mõnda ka isiklikult tundes) jääb enamiku küsimuste vastus arvulises väärtuses ühekohaliseks. Igal inimesel on vead, pole ka V. Kirss erand. Ometi on ta oma vigade kõvalt siiski säilitanud sellise kollektsiooni ning andnud võimaluse seda ka teistel uudistada. Olgugi inimesena vastuoluline ning paljudega eri aegadel tülli läinud, on ta siiski läbilõige eesti mehest. Jonnakas, põikpäine, oma asja ajav, nõus igaühega oma põhimõtete pärast kaklema minema, kade, virisev ja ebaviisakas. Sõnaga - tüüpiline eestlane. Nagu ka eelnevad kommenteerijad.

Eestlasele igiomane kadedus ja naabri halvustamine lõi eriti välja mõnes eelnevas postituses. Ma ei soovi kaitsta V. Kirssi, kuid elu näitab, et halvasti räägitakse inimestest, kes midagi teevad. Eriti labane on minu jaoks see kui räägitakse faktidest, kuid tehakse seda anonüümselt - näiteks mina ei tea, kes on kalevpoeg, kes hr M ja mis asjaoludel need käigukast ja uksed siis ühest kohast teise rändasid. Võib-olla ma ei peagi seda teadma, kuid selline anonüümne halvustamine on väiklane.

Aare (alias miilits) - V. Kirss on minu kuuldes korduvalt öelnud, et kui Unic saab korralikud ruumid ja raamaturiiulid, siis annab ta kogutud kirjanduse Unic klubile üle. Miks just Tallinnas paiknevale Unic-ule ja kas ta seda ka tegelikkuses teeks, ei oska mina kommenteerida. Küll aga oli minu viimatise külaskäigu ajal (ca 2 aastat tagasi) Tallinna Unicu ruumides raamatukogu seinte ääres põrandal maas. Ja mis puutub V. Kirsi virisemisse Viljandis, siis võta seda parem komplimendina. Mina ei ole kuulnud V. Kirssi kedagi peale iseenda kiitmas (kui just midagi parasjagu vaja ei ole). Näiteks olen teda korduvalt kutsunud ka Lustisõidul osalema, kuid ta on keeldunud tulemast. Seega oli Sinu poolt kirjeldatud Viljandi kokkutulek tegelikkuses suurepärane üritus, sest Kirss tuli isiklikult kohale. Kuna aga tema ei saanud end selle korraldajaks tituleerida, siis valis ta kaitsepositsiooni ning asus hoopis korraldajaid kritiseerima. Au Sulle, Aare, selle eest. Võib-olla jõuavad tänased vanatehnikaaürituste korraldajad ka kunagi nii kaugele.

Indrek
Vasta
#12

Tuleb välja et leidub ka eestis veel mõni normaalne mees kes asjaliku juttu räägib. Ütlen ausalt et minulgi ei ole Kirsi vastu midagi las mees teeb ja teised tehku järgi, au talle.

eino
Vasta
#13

indreksirk Kirjutas:Lihtsalt huvi pärast küsin, milliseid Sinu sõidukeid peeti muuseumis näitamise vääriliseks.

Indrek

NO MISSE SINU PERSET NOKIB???

Dad.
Vasta
#14

dad Kirjutas:
indreksirk Kirjutas:Lihtsalt huvi pärast küsin, milliseid Sinu sõidukeid peeti muuseumis näitamise vääriliseks.

Indrek

NO MISSE SINU PERSET NOKIB???

Dad.

Ehe dialoog kahe vanatahnika huvilise vahel!
Ühte huvilisest (indreksirk) teame kui tegijat nii autode taastamisel kui ürituste organiseerimisel siin foorumis.
Teist huvilist (Dad) iseloomustab ainult mingi arusaamatu kõvatamine. Tõelise eesti "unicuomaniku" suhtumine - see mis kuuri all on ainult endale vaatamiseks ja teadmiseks (kui seal üldse midagi on). Teised nokkige perset.

Samas mis puutub hr Kirssi, siis mees on olnud ikkagi tõeline tegija - kellele meeldib, kellele mitte, sellepärast ei maksa veel labaseks minna. Kas ta atod on romud või mitte, igatahes ei ole ta neid kuskil vaka all hoidnud, vaid vaatamiseks välja pannud, et igaüks saaks võrrelda enda mitteromudega.

Nii, et müts maha tegijate ees! 
Vasta
#15

Dad, see Sinu küsimus nokkis ka minu p...et praegu...

Pealegi, Indrek küsis viisakalt.
Teine asi on see, et Indreku masinaid me oleme kõik näinud, Sinu omasid näevad ilmselt ainult valitud inimesed.

Modena on selline sõnakasutus lubamatu.
Vasta
#16

Austatud dad. Vabanda minu küsimuse pärast. Kuigi Sinu vastus oli räige ja solvav, selgitan siiski oma küsimuse põhjust. Nimelt pöörduti ka isiklikult minu poole ja küsiti samuti eksponaate Palmse jaoks. Nimetati konkreetseid minu pere käes olevaid sõidukeid (nn invaliidi mootorkärud). Seetõttu oli minu jaoks huvitav ja lõpliku otsuse tegemiseks oluline teada, milliseid sõidukeid muuseumisse otsitakse. Kahjuks ei tea ma, millised sõidukid Sinul on. Sellest ka minu tagasihoidlik küsimus. Ma nimelt ei tea ka Sinu pärisnime (ainult arvan, mis see olla võiks), seetõttu ei tea ma ka seda, kas olen Sinuga kohtunud või näinud Sinu tehnikat.

Indrek
Vasta
#17

Indrek, mis Valeri lubadusi puudutab, siis temal EI OLE mitte mingit õigustki öelda, millal ta midagi tagasi annab. Seal on väga palju kirjandust tänagi ELUS olevate ja aktiivsete inimeste eravara. Küsi kellelt tahes, kõik vanakooli mehed viisid OMA raamatuid Pikale tänavale et neid seal TEISTEGA jagada. Aga siis otsustas Kirss kõik natsionaliseerida.

Mina sekundeeriks miilitsale: isiklikke suhteid Kirsiga ei ole, mõned kokkupuuted ja tüli pole õnneks kunagi millestki tekkinud. Mina isiklikult püüan olla neutraalne, sest kunagistest sigadustest tean vaid vanemate tegelaste juttude põhjal. Vell kümmekond aastat tagasi sai temaga asju ajada... aga täna enam Kirsiga luurele ei läheks ja pikemalt ühes ruumis ka ei viibiks. Miks? Sest Valeri on tänaseks selgete hullu sümptomitega. Miski on tema ajus VÄGA nihu läinud ja soovituslikult võiks Kirss oma suu edaspidi suhteliselt koomamal hoida(ülekantud tähenduses). Sest muidu võivad hakata vanema põlvkonna mehed tema kriminaalsetes või lihtsalt ebaeetilistes tegudes sorkima... ja neid pidavat olema ikka väga palju. Tšaika uste varastamine ja inimeste raamatute(ja vana Autom Unicu vara) ebaseaduslik omastamine on üks asi. Lätisse tema juhtimisel mahamüüdud ketiveoga veoauto jms. tegevus aga hoopis teine.
Kirss on palju head teinud kuid veel rohkem on ta sitta kokku keeranud. Ja see, et osad vanakooli uuniklased ei ole nii edevad, ei tähenda seda, et just nemad poleks 70-80'tel Autom Unicu rahvale välja paistnud tegevust vedanud. Lihtsalt härrad Poldre, Karu, Teearu, Pappel(id), Sirk jm veel täna aktiivsed tegelased ei ole tahtnud endale seda aupaistet. Kiremine oli Kirsi rida, reaalseid autosid-tsikleid, välissuhteid, väljanäituseid jm korraldasid ikka enamuses teised tegelased. No ja kõhu ajab lahti se jutt, et "kodanik Kirss tegi Unicu". Sitta ta tegi, asutajaid oli kolm: Kirss, Poldre ja kadunud Särekanno. Ning algselt juhtisid vägesid ka teised mehed, Valeri oma juristi nahhaalsuse ja ropu edevusega tungis väevõimuga sinna. Ehk mida ma tahan öelda: missinduses võib ta uue Vabariigi ajal ennast "issiks" lugeda, vanatehnikaliikumises on tema "teened" läbi kolme aastakümne pigem sellised, mida ei tahaks isegi meenutada. Negatiivsed asjad kaaluvad positivse üles, kahjuks.
Ma olen nüüd läbi paljude aastate, olles samal kohal, kus Valeri kunagi ammu, kuulnud ikka igasuguseid lugusid. Seejuures ei ütle peaaegu keegi Kirsi pihta väga halvasti, kuid peaaegu igal vanal uuniklasel on kasvõi ÜKS asi, mida ta kas Kirsilt tagasi tahaks(enamasti just sealt "Kirsi raamatukogust") või mõne asja "kadumise" kohta selgust. Ja mõnel inimesel on ikka ka väga konkreetseid soove omi asju tagasi saada.
Vasta
#18

Dad!
Korrektne on viisakale küsimusele ka viisakalt vastata (või siis viisakalt ära ütelda). Sinupoolne ebaviisakas vastus ja räige sõnakasutus näitavad, et Indreku küsimus oli millegipärast Sinu jaoks VÄGA soovimatu. Milles asi?
Vasta
#19

eks p¨hjus vïb peituda selles et mehel ei ole peale VIRISEMISE midagi muud näidata!!!Toungue
Vasta
#20

INIMESED!
Ma tõesti ei teadnud, et vanatehnikaga tegelemine, selle omamine, korda tegemine, kasutamine jne jne jne on kellegipoolt keelatav/kästav tegevus.
Kui see ikkagi nii ei ole, siis ei saa ma aru kogu sellest maajagamisest - keegi ei käsi kellelgi kuhugi klubisse kuuluda; keegi ei käsi kellegiga suhelda, kui ei taha või see isik ei meeldi; keegi ei käsi üldse tehnikaga tegeleda. Eestlase lemmiktoit ei pea olema teine eestlane...
Ma saan aru, et meie väikeses riigis on varud piiratud ja tekitab alati inimlikku kadedust see, kui keegi teine selle rauatüki ennem leiab ja omale koju veab... ja loomulikult tekivad mõtted, et päriselt oleks just mina olnud see tunduvalt õigem isik sedea omama ja taastama... eks endalgi selliseid mõtteid tihti, eriti kui oma masinate spetsiifikast sõltuvalt loen "lasteosakonna" postitusi, endal silmad märjad... et nii ei tohiks selle masinaga teha... aga ikkagi põhiliselt seljuhul, kui mõni eesti mõistes haruldane masin või ülispetsiifiline detail kuhugi põllule sõitmiseks läheb või keegi lapseke, dollarimärgid silme ees keerlemas foorumis "turuuuringut" teeb, et kuipalju tuhandeid selle vanaisa kuurist leitud rauatüki eest saada võiks eestis ja kas äkki soomlane rohkem ei maksa... aga teades, et masin läks kellegi teise kollektsiooni, olen ma lihtsalt natukene kade, et omal vaba raha või piisavalt otsimisvõimet ei olnud, aga süda on rahul.

Ma ei tunne teid enamusi isiklikult, ma ei tunne ka kirssi... aga ma tõesti ei saa sellest aru, kas inimesed ei oska omavahel suhelda, et peab hakkama üksteise kohta üle foorumi "M***" karjuma!!!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne