Taastada GAZ 22 E - med. teenistuse Volga
#1

Plaan taastada enda Volga GAZ 22(E) ühe väga lugupeetud sm soovitusel meditsiinilise teenistuse (kiirabi) autoks.

Auto oli kunagi meditsiinilise teenistuse masin, tänaseks ümber ehitatud tavasõidukiks. Kuid õnneks on säilunud tagasilla juures paremal põrandas nn. kast kõige tagumisel toolil istuva inimese jalgadele. Küll aga pakiruumi põrand on täielikult ümber tehtud, võrreldes nende endiste meditsiinilise teenistuse masinatega, mida mina olen Eestimaal näinud. Ehitamist kuhjaga.
Seega kerkib rida küsimusi, mille kohta ootan suure heameelega kõikvõimalikku teavet, mis hõlmab mingit moodi seda tüüpi autosid, selle taastamist, pilte, filme, täpsemat kasutusala, osasid, Eesti Vabariigis ja mujal võimalikke säilunud meditsiinilise teenistuse GAZ 22E Volgasid ning kõike muud, mis võib osutuda vajalikuks selle auto taastamisel.
Oleks väga tänulik, kui kellelgi oleks jagada ka informatsiooni, kust veel oleks võimalik saada (kes loovutaks vanatehnika taastamise heaks) sellele autole spetsiifilisi osi - vaheseina juhikabiini ja patsiendi ruumile, originaalkanderaami koos selle rataste ja auto külge fikseerimissüsteemiga/alusraamiga, väikesi kokkuklapitavaid toole kanderaami kõrvale, tagavara ratast kinnihoidev raam/süsteem vasku tagaukse juures, punase ristiga laternat katusele, helgiheitja(prožektor)-otsimis laternat vasakule esitiivale ja kõike muud juurdekuuluvat.
Ka üleüldiselt on muudki GAZ 21 ja GAZ 22 osad oodatud, sest enamus osasid vajavad väljavahetamist uute vastu ning auto on ilma mootorita. Roostet on väga palju (nii ma ta ostsinSmile).
Pilte loodan kunagi tulevikus üles panna, kui õnnestub suve hakul (kui tööd lahti lähevad) kelleltki digikaamerat laenata (viimase ostmiseks eelarves vahendid puuduvad, sest kõik on ettenähtud Volgale ja tegemist tudengiga).
Ettetänades,
A. Shavel
shavel@hot.ee
Vasta
#2

Mine vaata Järva Jaani vanasõidukite varjupaika. Sealne Gaz 22 on ka algupäraselt olnud med.sõiduk. Kuigi seegi on ümber ehitatud, võivad seal mõned algupärased kereosad säilinud olla. Saad ehk aimu milline ta olema pidi.

Seinaleht - www.volga.ee
Vasta
#3

1970.aasta varuosade kataloog peaks sisaldama kiirabimasina spetsiifiliste osade loetelu.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#4

Mul seisab Soomest toodud eksport kiirabi. Näha saab L-Virumaal.
Vasta
#5

Martin_R Kirjutas:Mine vaata Järva Jaani vanasõidukite varjupaika. Sealne Gaz 22 on ka algupäraselt olnud med.sõiduk. Kuigi seegi on ümber ehitatud, võivad seal mõned algupärased kereosad säilinud olla. Saad ehk aimu milline ta olema pidi.
Sellest GAZ 22-st on juttu, teine pilt veel.
Vasta
#6

Tänan vihjete eest! Kataloogis on suhteliselt vähe spetsiifilisi meditsiini tarbeks kirjeldatud osi - aga mingit aimu ikka saab. Järva-Jaani masinaga sarnaselt ümberehitatud masinaid olen õnneks näinud. Nüüd tuleb veel see üks ja kõige tähtsam üle vaadata  - loodetavasti varsti!
Veelkord tänud info eest ning loodan, et infot meditsiinilise teenistuse Volga GAZ 22-de kohta lisandub veel!
shavel@hot.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne