kapitaalne võhik olen ehk kuidas vahetada käike?
#1

Tere,

paljudele tundub see küsimus absurdina, aga, palun õpetage kuidas käib tsiklitel käiguvahetus - tean nii palju, et vasakul mingi väike hoob on aga mis edasi?
Vasta
#2

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: andrea46
tean nii palju, et vasakul mingi väike hoob on aga mis edasi?

ega seal pole muud, kui pead seda hooba varbaga veidi sudima. vajutad allapoole, läheb sisse esimene käik, edaspidi nidistad varbakese hoova alla ja tõstad üles - teine, kolmas, neljas jne. käik.

ja kui alla tagasi tahad, astud hoova jälle allapoole. kui tagasi vabakäigule tahad, astud hooba järjest niimitu korda alla, kuni läheb (siis on esimene, eks) ja siis veidikene tagasi üles (tühikäik on esimese ja teise vahel).

see kõlab keerulisemana kui tegelikult on.
Vasta
#3

Oleneb mis ratas, jawal on vastupidi: esimene käik üles ja ülejäänud alla
Vasta
#4

minul on iga käigu vahel vaba käik(minsk).Big Grin
Vasta
#5

minskil ja teistel enamustel vene ratastel tegelt iga käigu vahel fikseeritud vabakäiku polegi. võta käigukast lahti ja uuri, kui muidu ei usu. vabakäik seisab seal küll sees, aga nt suure vibraga võib ka käik sisse hüpata. vabakäik on ametlikult ainult 1. ja 2. käigu vahel ja uuematel ka 3. ja 4. vahel (et saaks allamäge veeredes vabaga sõita). aga muide välismaistel on enamasti ringsüsteem, st et neljanda (viienda jne) pealt esimese peale saada, ei pea enam tagasi lappama, vaid saab ka kohe 1. peale (oi kui palju pahandust see süsteem mõnele algajale on teinud). ning mõnedel on käigud ka paremal pool (sorry kui eksin, aga vist india omadel oli nii).
Vasta
#6

a võibolla kah:o
Vasta
#7

Aga kas keegi sidurit ei kasutagi?
Vasta
#8

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Delta raider
Aga kas keegi sidurit ei kasutagi?

ihii!! hea märkus!!!!
Vasta
#9

ega iga võhik ei oskagi tsikliga sõita kuid kõik on õpitav osta tsikel ja anna minna.
Vasta
#10

Soovitaks jalakäikudega moppi alustuseks käib küll ja kui midagi ära lõhud siis pole erilist kahju.
Vasta
#11

mina soovitax ka jalakäikudega deltaga alustada-enne kui miski suurema ratta selga ronida... saab põhinõksud selgex aga ega kirjateel ei saagi normaalselt õpetada-tuleb ikka keegi kogenum kõrvale võtta ja sutsu harjutada-miski poole tunniga teeb põhimõtted selgex(sõltub ka inimesest aga minu õpilastel on enamvähem kõigil poole tunni jooksul nõx käes)ex kui sa suudad sebida mind enda juurede(kusiganes sa oled) siis võin ju seista kõrval ja õpetada-eeldusel et sul omal ratas olemas.
Vasta
#12

ja panonnial on kõik käigud jutti ja vaba on kõige alumine......
Vasta
#13

Gaasi võiks kah tagasi lasta kui vaevaks pole Big Grin
Vasta
#14

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Inku
Kui sa nii loll oled,siis sõida jalgrattaga!Sõidad veel mõne surnux kah...!!

ega ei maksa kah ju nii, inimene küsis küsimuse, ei ole vaja sõimata küllap ta algul ikka harjutab kah ennem kui inimeste sekka läheb, sinagi ju ei osanud algu sõita kõik tuöleb harjutamisega, mopeeduriks ei sünnitaSmile

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#15

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Inku
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mopeedur
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: Inku
Kui sa nii loll oled,siis sõida jalgrattaga!Sõidad veel mõne surnux kah...!!

ega ei maksa kah ju nii, inimene küsis küsimuse, ei ole vaja sõimata küllap ta algul ikka harjutab kah ennem kui inimeste sekka läheb, sinagi ju ei osanud algu sõita kõik tuöleb harjutamisega, mopeeduriks ei sünnitaSmile
Njah,linnamehed jah millegipärast ei jaga tsiklitest m..nnigi.Ma olen põline maamees ja eluaeg tsiklite ja masinatega kokku puutunudWink
Arvad siis, et oled mingi äss? Ega see maamehe staatus sulle mingit eelist ei anna. Keevita oma näruses kuuris edasi ja hoia oma suu kinni. Kindlalt pead ennast Mick Doohaniga võrdseks...
Vasta
#16

Inku, loen siin eri teemades su kommentaare ja paneb imestama, et sinusugune noor mees maailma, ümbritsevate inimeste ja tehnika vastu nii vaenulik oled? Et kohe lõbumaja poole kisub.
Pealegi, lähenev EL ilmselt põllumajanduse Eestis välja suretab, nii et me sinuga siis ühe pulga peal (maamees ja linnamees):lol
Vasta
#17

mina õppisin käiguvahetuse jalakäikudega \"delta+riga\"\'ga. ja k55+? ka
Vasta
#18

Kasutaja Inku: korrigeeri oma sõnakasutust, või muidu Sa ei sobi siia keskkonda! Hoiatus!
Vasta
#19

k-55 mootor on pandud mingi 125 raamile pealeCool
Vasta
#20

Qubik pani ikka kõige paremini; Pannonial on käiguvahetus lust ja lillepidu, aga see,
Puhh on ikka mingi vale mees, kes nii imelikult arvab - EL suretab põllumajanduse välja, hullemat annab otsida. Aga see käiguvahetuse asi, et inimesel pole masinatega kogemust, ma oleks küll ise käigud üles leidnud. Ja Pealegi, maal on teinekord kõvemaidki mehi kui näiteks linnas, leidub selliseid keevitajaid, et teie mõistus ei võta.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne