Keemilised ja kodused rooste-eemaldamise vahendid
#21

Värsket õunamahla ja rabarberi pole aastaringi saada kahjuks Smile

Aga kas kellegil on ka kogemusi sellise tootega nagu Ecobio ? http://www.rarylog.com/ecobio/
Vasta
#22

Sai testitud sellist toodet nagu Evaporust ja mõtlesin, et jagan kogemust.
Põhimõtteliselt miskine bakter kellele meeldib roostet süüa. Toimib päris hästi. Ei haise ega söövita ega muud sellist, ning pärast saab kraanikausist alla kallata.

Miinuseks ilmselt see, et saab ainult anumas kasutada. Pole ise proovinud aga olen kuulnud, et kui svamm kokku teha ja autol roostekohapeale panna ning kinni katta, et kohe ära ei aurustuks siis on võimalik väiksemaid roostekohti nõnda töödelda.
Töötab ainult plusskaraadidega.
Eesti pole ma seda müügil näinud kahjuks. endale hankisin soomest.
[Pilt: 2015-03-21%2018.58.43.jpg]

[Pilt: 2015-03-22%2013.34.03.jpg]

[Pilt: 2015-03-21%2019.00.43.jpg]
[Pilt: 2015-03-21%2019.01.10.jpg]
[Pilt: 2015-03-22%2013.35.17.jpg]
[Pilt: 2015-03-28%2012.45.00.jpg]
Vasta
#23

Ja pärast penitsilliinivanni, muidu õpib näljaga rauda järama see batsill.
Vasta
#24

Patentvõtme pealt peaks selguma, kas ja mil moel ta keermevahele tungib ja sealt roosteseedimise jäägid välja roojab. Kas peab vahepeal liigutama (kõhtu punnitama nagu WC-s) või saab ise hakkama?

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#25

Eks need roosteeemaldusvahendid sisaldavad kõik suuremal või vähemal määral orofosforhapet. Tavaliselt u. 30% ringis. Mõtekas on Keemiakaubandusest muretseda kohe puhast hapet...rooste eemaldust võib lugeda siis sekunditega. Ja lõhna tal praktiliselt ei olegi...kergelt selline magus lõhn. 
Vasta
#26

Patentvõti oli mul demonteeritud roosteeemalduse ajal. Aga Evaporust eeldab et on detail on lihtsalt roostes mitte tavoti,värvi  ja muu ollusega koos. 
Vasta
#27

Kas keegi siit foorumist on kasutanud kärcher survepesurile mõeldud liivapritsi ning kuidas see saaks hakkama klaaskuuli ja alumiiniumiga?
Vasta
#28

(21-12-2019, 09:48 AM)tõnn Kirjutas:  Kas keegi siit foorumist on kasutanud kärcher survepesurile mõeldud liivapritsi ning kuidas see saaks hakkama klaaskuuli ja alumiiniumiga?

 Olen kasutanud tõsisema survepesuriga liivapritsi. Sõelutud liiv 0,6-0,8 fraktsioon. Tõhus. Düüse kulub. Kui klaaskuulid on umbes samas mõõdus, miks mitte.
Vasta
#29

Kui liivapritside peale juba jutt läks, siis on keegi kasutanud neid värvipüstolilaadseid liiva-soodapritse ja kui on, siis kuidas toimivad? Ise olen küll arvamusel, et need on vaid võimalus need mõned eurod maha visata, aga võibolla ma eksin.
Vasta
#30

Pane möni pilt ka, milliseid mötled

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#31

Need, millel vooliku liiva kotti või ämbrisse pistad, ajavad küll pisema asja ära
Vasta
#32

SIIN olevatest on ka selliseid nagu ronny kirjeldas ehk siis voolikuga. Nooh, selle kohta saime targemaks, kuidas need värvipüstoli moodi pritsid on, oskab keegi öelda? Iseenesest ega vahet ei olekski, milline, kui oma suht olematut hinda väärt on. Mõne asja puhul oleks parem ikkagi pritsida kui relaka vms asjaga mürgeldada. Ma arvan.
Vasta
#33

Mul on selline Adleri vävi... ptüi, liiva prits. Vajaliku töö teeb ära, aga hirmus tüütu on. Iga nati aja tagant täida purki ja puhastuv joon on väga pisike.
Samas pole enamusel suurema pritsi jaoks õhuvõimekust kodus olemas. Minu kahekolviline jõuab hädavaevu sellelegi jägi.
Vasta
#34

(21-12-2019, 09:48 AM)tõnn Kirjutas:  Kas keegi siit foorumist on kasutanud kärcher survepesurile mõeldud liivapritsi ning kuidas see saaks hakkama klaaskuuli ja alumiiniumiga?

Olen kasutanud sellist hiinakat.
Toimib. Suure kompressori ja korraliku pritsi komplekt on tootlikum. "Värvipüstoli" tüüpi jääb omakorda alla oma tootlikuselt vesipritsile. Seega, oma nišš on asjal olemas.
Plussid - ei vaja suurt, võimsat ja seega kallist kompressorit. Prits ise on odav. Kui survepesur on olemas, siis investeerida on tarvis väga vähe. Kedagi naabrusest ei häiri, sest tolmupilve ei teki.
Miinused. Düüsid, vähemalt need, mida mina olen hiinast tellinud, kuluvad kiiresti. Liiva sees on alati mingi tükike savi olnud, see jääb düüsi kinni. Selle saab küll välja urgitseda, aga kulutab aega. Liiv peab kuiv olema, ümberringi aga lendavad veepiisad, seega tuleb ämber kinni katta. Mina olen ainult soojal ajal viitsinud asjaga tegeleda, sest riided saavad märjaks ja seejärel ei ole hea olla. Külm, vastik ja liiv jääb riitetele kinni. Kuskilt mingi nurga alt saad ikka valangu tagasipõrkavalt vee-liiva joalt vastu vahtimist.
Liiva kulu ei ole miskit eriliselt suur ja jääb umbes sellisesse järku - kaks plekkvelge, mis olid suuremalt jaolt rellaka terasharjakettaga puhtaks lastud, need kohad välja arvatud, kuhu ketas juurde ei lähe või on ebamugavad lasta - üks ämber liiva.
Nii, et võin soovitada,tulemus on kvaliteetne. Klaaskuulist ja alumiiniumist ei tea mitte midagi.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#35

Ja koduse surve juures ei annagi klaaskuul mingit eelist. Mul nö suur kolbkompressor ja seal on just peenliiv väga hea.
Vasta
#36

Mul on 3kw 150 liitrise paagiga kompressor, mille väljund on 340l/min, ise arvan, et sellega võiks midagi proovida. Eks paljus on see, et tahaks ise proovida-katsetada, lihtsalt loomus on selline, et igasugu tehnilised värgid on põnevad. Ehitan ka üht autot ning ajapikku võiks selle saada nii heaks kui võimalik ja seda ise tehes.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne