Iž-350, Iž-49 kodarad
#1

Minu mäletamist mõõda olid Iž-350 ja Iž-49 kodarad tsingitud aga kõikjal, kus olen käinud vaatamas on müügil ainuld kroomitud kodarad. Kui keegi teab kus tehakse tsingituid kodaraid või kus neid saada on, siis palun, antke teada!!!! Ja veel tahaks teada, et kas need kodara pingutus niplid või siis mutrid, või kuidas neid iganes nimetatakse, olid kroomitud või tsingitud. Ootan aktiivset arutelu!!!
Vasta
#2

Eranditult nii kodarad kui niplid tsingitud. Ja kus koht see "kõikjal" on, kus sellistele velgedele kroomitud kodaraid müüakse.


Vasta
#3

Luther Kirjutas:Eranditult nii kodarad kui niplid tsingitud. Ja kus koht see "kõikjal" on, kus sellistele velgedele kroomitud kodaraid müüakse.

Isegi kurtna laadal olen ainuld kroomitud kodaraid näinud müügil... Tartus ja tallinnas olen käinud mõnes poes (mille nimed mul pole meeles) ning nendes poodides on pakutud ka ainuld kroomitud kodaraid....
Vasta
#4

õiged kodarad ja niplid on tsingitud, vene tsiklitest ei kargagi hetkel mõnda pähe millel oleks originaalis kroomitud kodarad. Kroomitud iz-350 ja iz-49 kodaraid aga müüvad ilmselt inimesed kes armastavad asju "tuunida" või kelle teadmised originaalsusest jätavad tublisti soovida.
Aga kui sul Eestist ei õnnestu neid hankida, siis Poolast saab kindlasti, kui hätta jääd võta ühendust.

militaarmootorrattur
Vasta
#5

Viisin kunagi oma tsikli jubinad galvaanikasse, sidusin kodarad puntrasse ja kirjutasin eesti ja vene keeles peale sõna "tsinkida". Tagasi sain nad ikka kroomituna. Egas midagi, läksid uuesti galvaanikasse tagasi, kroom maha ja tsink peale. Raha võit missugune.


Vasta
#6

Minu varase IZ-350 -ne (1947 aasta ja raami nr. Д00334) tagaratta pooled kodaraniplid on pronksist (ülejäänud on millalgi vahetatud uuemate vastu ja esiratas on ka uuem). Kas see on võimalik, et need niplid olid originaalis pronksist?
Vasta
#7

Selles pole midagi imelikku et pronksist, vanematel vene ratastel ongi pronksist (IZ-8, L-300 jpt.) ning ka DKW mille pealt iz-350 kopeeriti omab originaalis pronksnipleid.

militaarmootorrattur
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne