OT:Tehniline küsimus aiapostide kohta
#1

Ehk on keegi kaasfoorumlastest hiljuti endale võrkaeda rajanud(või on sellel ametilgi), ja oskab mulle natuke nõu anda. Mul oleks tarvis teada palju peaks olema punutud traataia posti pikkus aia kõrgusest suurem? Ja kas on mõtekam postid rajada betoon jalaste sisse või lihtsalt otsapidi maase?

PS:Aed on 1,2 m kõrge.



(Vabandan OT pärast ja loodan, et moderaatorid kohe ei kustuta teemat)
Vasta
#2

Oleneb maapinnast. Miski 60-80cm võiks nad maa sees ikka olla.  Mina igahates soovitan pehme pinnase korral posti alla panna üks suurem (pae)kivilahmakas, posti ümber aga taguda/kiiluda suure kuvaldaga kive. Need kivid takistavad edaspidi posti maapinna sees välja kaldumast.

Loomulikult võid ka betoonjalased valada, aga see on väga suur töö, ligitaotud kivid teevad enamikul juhtudel sama töö.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

valdo Kirjutas:Loomulikult võid ka betoonjalased valada, aga see on väga suur töö, ligitaotud kivid teevad enamikul juhtudel sama töö.
Ei ole väga suur töö, eriti kui on olemas tööriist nimega "segumasin", hoopis raskem on üksi poste loodi saada ja samal ajal betooni kelluga tihendada. Kuigi ma sain enamuse oma 20-st postist üksi paika, välja arvatud mõned jämedad tõrvatud torud...
Pigem ikkagi valada betoonist, hoopis stabiilsem.
Vasta
#4

Pool aiavõrgu pikkusest peaks kindlasti maasees olema ehk 120 puhul 60cm siis. Ümaraid poste ei ole küll tarvidus maapinda valama hakata, sõltuvalt maapinnast võivad postid hoopis viltu kiskuma hakata (maa nihkumise ja ilmastiku tõttu). Küll aga peaks aukude tarvis puur käepärast olema. Ka puit postide jaoks tuleks auk ette puurida. Ja loomulikult ära unusta nurgapostidele tugevdused teha:

|------/|\------|

sven@ehitanud nii mõnedki aiad...
Vasta
#5

Martti Kirjutas:
valdo Kirjutas:Loomulikult võid ka betoonjalased valada, aga see on väga suur töö, ligitaotud kivid teevad enamikul juhtudel sama töö.
Ei ole väga suur töö, eriti kui on olemas tööriist nimega "segumasin", hoopis raskem on üksi poste loodi saada ja samal ajal betooni kelluga tihendada. Kuigi ma sain enamuse oma 20-st postist üksi paika, välja arvatud mõned jämedad tõrvatud torud...
Pigem ikkagi valada betoonist, hoopis stabiilsem.

...Ja veel lihtsam on siis, kui on segumasin, rauast seguvann ja traktor.
Valasime möödunud suvel põllu otstesse poste, mis pidid kevaditi päikese kiirgust hajutavat võrku kandma, seda siis ~1 cm jämedustel kapronköitel. Tegime segu valmis, valasime vanni ja lohistasime seda traktoriga ,,aeda" mööda edasi. Ligi 40 posti said valatud umbes pooleteise päevaga. Augud olid muidugi eelnevalt kaevatud ja postid kohale toodud.
Vasta
#6

Kui on soov, et võrkaed jääks korrektse väljanägemisega- loodis, ülemine tross/traat pingutatud - siis tuleks metallaiapostid kindlasti betoneerida. Betooni tuleks valada ka tugipostide jalased. Vastasel korral vajub traadi pingutamisel otsapost "lääbakile". Aiapostid tasub panna "kuivalt"loodi suurema kiviklibuga ja valada vedelam betoon sinna klibu vahele-samas sorkides betooni armatuurivarda või peenema toikaga. Pärast betööni paigaldamist veelkord loodiga kontrollida ja vajadusel korrigeerida.Tööviljakuse tõstmiseks oleks soovitav segu betoonitehasest tellida.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne