Nõukogudeaegne põllutehnika, osa 2

Tahaks kohe näha seda teraviljakasvatajat kes praegusel ajal 100 %põllud künnab.
Seemnekasvatajad jätame mängust välja.
Vasta

Maad ei künta jah  enam palju sest ka põllumehed tahavad saada ratsa rikkaks vähese töö  ja kulutustega ennem kui algab karm majanduskriis . Eks seepärast kasutatakse odava tööjõuna ka ukrainlasi sest need on nõus 18 tundi päevas miinimumpalga eest töötama. Minu arust selle kuluefektiivsusega on hakatud päris lolliks minema praegusel koroonakriisi ajal. See iga sendi veeretamine ja kokkuhoid tööinimese arvelt ongi eesti NOKIA.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

(26-08-2020, 23:16 PM)E303 Kirjutas:  Maad ei künta jah  enam palju sest ka põllumehed tahavad saada ratsa rikkaks vähese töö  ja kulutustega ennem kui algab karm majanduskriis . Eks seepärast kasutatakse odava tööjõuna ka ukrainlasi sest need on nõus 18 tundi päevas miinimumpalga eest töötama. Minu arust selle kuluefektiivsusega on hakatud päris lolliks minema  praegusel koroonakriisi ajal. See iga sendi veeretamine ja kokkuhoid tööinimese arvelt ongi eesti  NOKIA.

Ila suhu tagasi!

Maad ei künta seepärast, et täna on tõhusamaid (mullakihi labase pööramise asemel seda kihiti segavad) masinad saadaval. Raha ja kütuse kulu hektarile tuleb sama, ajakulu väheneb kolm-neli korda.

Põllumees, nagu iga ettevõtja, on läbi aegade püüdnud leida viise, kuidas vähema tööga rohkem tulemust saada. Kuniks meie põhusaagid jäävad alla 15 tonni ja mullakiht on alla poole meetri paks, ei ole künnil rahalist põhjendust. Emotsionaalne muidugi jääb, seda ei muuda miski.

Tuleb rahuldusega tõdeda, et sel suvel on paar põldu olnud väga hästi küntud  Smile

Ning paraku näeb jälle lademes põlde, millest on rullrandaali tagasi vaatamata üle veetudSad

Ka seemnekasvatajatel on künnist vaid sedapalju rõõmu, et jooksva aasta seemned saab mulla alla peitu umbes 80% pinnast. 20 % jääb, kus põllu pinnakiht jääb nii kõrgele (adrad keeravad meil umbes 135 kraadi), et seeme võib idaneda. Õnnetuseks säilib seeme idanemisvõimelisena aastaid (kõvakestalised seemned ka aastakümneid). Ning järgmistel aastatel kündes keerame osa vanu seemneid jälle pinnaleSad Kellest märkimisväärne osa ei ole oma eluvõimet mitte kaotanud.
Vasta

Ärge kakelge Big Grin

Peaks pigem naljanurka panema, kuidas iga paari kuu tagant keegi kuskil perioodikas suudab jälle avaldada mingi hala a la: Nutt tuleb kohe peale kui Tallinnast välja sõidad, igal pool rohtunud ja võssakasvanud põllud, külade asemel ahervaremad jne jne mida see Laar küll meie põllumajanusega tegi!

Kas kõik need põllumeeste sõimajad ka mõnikord mõtlevad kuidas piima-liha-leiva- kartuli-juurikate hind nii idiootlikult madal saab olla?

Aga kuidas selliste piima kokkuostuhindadega veel keegi piimakarja suudab pidada on tõeline müstika.
Vasta

Ei ole müstika.

Seda suudetakse inimeste ja keskkonna arvelt. Sest kõik üle maailma teevad niiSad Igasuguste maitsevete eest on inimesed nõus maksma mitu € liiter, aga piima hinnale juurde tekkiv paar senti on maailmalõpp. Või suvaline kapsas-kartul-peet: need on täna naeruväärselt odavad (võrreldes näiteks 1500-eurose telefoniga), aga hala nende hinna üle on pidev...

Pealegi rikub üks 3000 pealine suurfarm vähemate linnainimese tundlikku nina ja esteetilist silmavaadet, kui 30 100-lehmalist, rääkimata 100 kolmekümnelehmalisest nunnust kodutalust. Rolleyes

Disklaimer igasugustele õrnapõrnalistele: mul pole midagi väiketootmise vastu. Paraku on meid labaselt liiga palju siin pallil, et 1700. stiilis majandades ära mahuksime. Eesti pole kogu maailm...
Vasta

Üks väga huvitav nõukogudeaegne agregaat , meenutab nagu lumepuhurit aga tõenäoliselt sellega midagi põllult ikka koristati.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

Sarnaseid asju pruugiti puuvilla vaheladustusplatsidelt vagunitesse laadimisel. Kas just samu, öelgu targemad.
Vasta

Tsitaat:ФН-2.1  резал и измельчал сено,солому со скирды и грузил в прицеп,дальше солома сено шло на кормокухню или сразу в корм животным
https://ok.ru/group52452204937345/album/...9855190657
Ise ei oska kommentaaaaarida.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Võiks ka heina ja põhku teisaldada üsna edukalt. Koos kuhja magama jäänutega...
Vasta

  Huvitav filmilõik üleliiduliselt põllumajandusnäituselt  Moskvas 1976.

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

(16-12-2006, 10:21 AM)-AsjaPulk- Kirjutas:  Sillu, ma peaks mainima, et mulle tõsiselt meeldivad need vanad pildid ja ka Sinu koduleht http://kolhoos.pri.ee Rolleyes Cool

Aga jaksu ja edu Sulle lehekülje koostamisel edaspidigi Wink
Kas kolhoos.pri.ee on veel kusagil olemas? Lehekülg tegelikult nagu on, aga sisu on kadunud.
Vasta

(20-04-2021, 21:03 PM)Raudpats Kirjutas:  
(16-12-2006, 10:21 AM)-AsjaPulk- Kirjutas:  Sillu, ma peaks mainima, et mulle tõsiselt meeldivad need vanad pildid ja ka Sinu koduleht http://kolhoos.pri.ee Rolleyes Cool

Aga jaksu ja edu Sulle lehekülje koostamisel edaspidigi Wink
Kas kolhoos.pri.ee on veel kusagil olemas? Lehekülg tegelikult nagu on, aga sisu on kadunud.
Mingiaeg veel täitsa tõõtas isegi. Talleks.pri tõõtab veel
Vasta

Niva kombaini baasil ehitatud haljasmassi laadurniiduk  töös venemaal praegusel ajal .  Ma isegi mõtlen et praegusel ajalgi võiks selliseid kolhoosiaegadest tuntud masinaid kasutada kallite silokombainide asemel lehmafarmide igapäevasel toitmisel. Rahaline kokkuhoid oleks täiesti arvestatav sest sellise masina ehitus maksab maksimaalselt 10 000  ja kui  vana kombain on endal olemas siis saab ka 5000 euroga hakkama .

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

Palju asju võiks teha... Kuid sajand on muutunud ja suurtootmises on masinad töötegemiseks, mitte remontimiseks. Ja EU pritsib päris hästi nutsu..
Vasta

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti- ja õli sööb ammu liialt palju...! Big Grin

Tuleb minna öko/ ökonoomitamise tsüklisse!


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

(21-07-2021, 23:44 PM)E303 Kirjutas:  ...
 Ma isegi mõtlen et praegusel ajalgi võiks selliseid kolhoosiaegadest tuntud  masinaid kasutada kallite silokombainide asemel lehmafarmide igapäevasel toitmisel. Rahaline kokkuhoid oleks täiesti arvestatav ...

Ole hea ja küsi mõnelt farmiomanikult, miks ta ei soovi ebaühtlase kvaliteediga toormassi oma loomakarja järgi täpselt paika timmitud ratsiooni solkima. Rolleyes

Et kunagi sääraseid asju tehti (ja lähi-idas senini tehakse), ei olnud mitte seetõttu, et asi oleks kuidagi väga hea, vaid seetõttu, et teisiti oli veel halvem. Venelaste KUF oli ikka väga õudne toode... ja ega Bulgaarlaste KIRgi mingi präänik kasutada olnud.

Praegu mõni väikefarm veel kasutab otseniitvat Soome/Rootsi haakekombaini rohelise massi ettevoks, aga ega neid enam palju pole järele jäänud. Töö pole lihtne ja ühiskonna üldine ihnsus ei aita ka kuidagi kaasa ääremaal toimetava väiketalu ellujäämisele.
Vasta

(21-07-2021, 23:44 PM)E303 Kirjutas:  Niva kombaini baasil ehitatud haljasmassi laadurniiduk  töös venemaal praegusel ajal .  Ma isegi mõtlen et praegusel ajalgi võiks selliseid kolhoosiaegadest tuntud  masinaid kasutada kallite silokombainide asemel lehmafarmide igapäevasel toitmisel. Rahaline kokkuhoid oleks täiesti arvestatav sest sellise masina ehitus maksab maksimaalselt 10 000  ja kui  vana kombain on endal olemas siis saab ka 5000 euroga hakkama .
Sorry aga minu kui mitte põllumehe nägemus sellest aparaadist on järgnev: Täis s.itt ju,selle on ehitanud inimene keda oma naine ja isegi naabrinaine ei taha.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Kas kuskil eestimaal on veel säilinud sellist 80 - aastatest pärit  vene ruloonpressi пpп-1.6, mis omal ajal oli väga levinud heinapress millega pressiti heina ja põhku veel kümmekond aastat tagasi.  Nüüdseks on  selline huvitav masin kadunud põldudelt  ajaloo hõlma.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

NB.-Riigiaparaadi hammasrattad ja väntvõll vajaks kiiremas korras remonti.
Vasta

Ma isegi see aasta olen näinud kuskil põllul töötamas sellist pressi,ei mäleta kus aga ise ka imestasin.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(19-09-2021, 18:10 PM)E303 Kirjutas:  Kas kuskil eestimaal on veel säilinud sellist 80 - aastatest pärit  vene ruloonpressi пpп-1.6, mis omal ajal oli väga levinud heinapress millega pressiti heina ja põhku veel kümmekond aastat tagasi.  Nüüdseks on  selline huvitav masin kadunud põldudelt  ajaloo hõlma.
Eelmisel aastal igatahes veel liikus. Arvan, et ka sel aastal, lihtsalt ise ei juhtunud nägema.

https://www.youtube.com/watch?v=arnIt7o4...SilverKuik

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne