manuaalkast ja overdrive?
#1

olen natuke segaduses, minu autol manuaalkast ja salongis nupp overdrive, paraku ei tea kuidas see od manuaalil töötab (auto on kokkupanematta), kastis mingeid lisa käikude hammsrattaid ei ole ja ka mingit lisa osa ei ole, kas on mul midagi puudu või kuidas (ja mis eesmärgil) töötab manuaalkastis od ?
Vasta
#2

Kostab nagu oleks tegemist Volvoga?
Vasta
#3

Volvodel on käigukasti tagaotsas eraldi nn väike kkast,kus sees pesitseb OD.See on silmaga selgelt tuvastatav,juhtmed lähevad sisse ja üks solenoid on ka külje peal(vöi all,vatever).Systeem sisaldab veel yht andurit kkasti küljes,releed releeplokis ja kaitset,ja nuppu kkangil.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#4

tegemist humber super snipe-ga, ma olen ka kuulnud ,et osadel on väike lisa kast ,kas see on reegel või ei, mis od teeb annab poolkäike või?
Vasta
#5

OD annab 4sele kastile 5 käigu,mille lülitamiseks sidurit ei ole vaja kasutada.Vajutad 4ndaga söites nuppu ja kast vahetab ise viienda peale,selline automaatkastilaadne käiguvahetus tuleb.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#6

Humberil kasutati Laycock de Normanville overdrive ehk eesti keeli kiirkäiku. Sellised kiirkäigud olid 60.-70.-ndatel üsna levinud. Kiirkäigu võib lülitada ka kolmandal käigul. Volvo kasutas sama firma kiirkäiku, kuid teist mudelit.
Pildid: skeem, foto overdrivest käigukasti otsas.
Kuna nimetet Humber juba hulk aastaid siinmail, võib kiirkäik olla juba ammu otsad andnud ja autolt maha võetud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#7

Miskit sarnast on ka kasutusel Mitsubishi Lanceril.Originaalis töötas nii ,et 4.käigust läbi overdrive 5.käik- sai panna ka nii toimima,et töötas kõikide käikudega s.t tuli lõpuks välja 8.käiguline käigukast.Erilist abi muidugi polnud -kui siis ehk käru vedades.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne