Mis masina tagasild on Pobil all?
#1

III seeria Pobeda tagasild peaks ju olema sarnane Volga omaga, s.t. keskelt poolitatav? Ehk tunneb keegi siintoodud isendi ära ja oskab isegi ülekandearvu anda?
[Pilt: Tagasild.jpg]
Vasta
#2

Usun, et Tšaika sild.

Mina kohtasin sama silda 2 aastat tagasi ühe RAF-bussi all (mis mnuide liigub praegugi):


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

metalliotsija Kirjutas:III seeria Pobeda tagasild peaks ju olema sarnane Volga omaga, s.t. keskelt poolitatav?

Muide ei ole. Pobidel oli sama sild algusest lõpuni (1948-58), kui päris esimesed mõnisada poolkäsitöönduslikult toodetud autot (1946-47) välja jätta. Ehk siis Pobi sild käib keskelt kolmeks ning rattarummud käivad koonuse ja kiiluga pooltelgede otsa Smile Ehk siis veerandkoormatud poolteljed Smile

Muidugi, paljudele Pobidele pandi hiljem omaalgatuslikult alla Volga sildu (olid kiiremad ja vähem kapriissemad ja vähem lagunemisaltimad) ja need tõesti käisid keskelt pooleks.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Aitäh.
Kui on GAZ-13 oma, siis peaks ülekandearv olema koguni 3,38. Huvitav-huvitav, autol on mootor 21-lt, kuidas see kompott ka töötab...
Vasta
#5

Ütleks selle detaili järgi mis pildil näha, et Gaz 12 e ZIM-i tagasild.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#6

eberhard Kirjutas:Ütleks selle detaili järgi mis pildil näha, et  Gaz 12 e ZIM-i tagasild.

Sel juhul minu poolt üllatus - kes hakkas 1980ndatel RAFile ZIMi tagasilda alla panema?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

Valdo, pildil olev sild pole mitte RAF-i, vaid kolmanda põlvkonna Pobi all (loe teema pealkirja uuesti)
Vasta
#8

koguja Kirjutas:Valdo, pildil olev sild pole mitte RAF-i, vaid kolmanda põlvkonna Pobi all (loe teema pealkirja uuesti)

Selline sild on MÕLEMI all - loe mu esimest vastust uuesti.

Ehk siis täpselt sama silda, mida Sa silmasid 3. põlvkonna Pobi all, silmasin mina 2 aastat tagasi RAFi all. Vaata minu vastust, täpsemalt võrdle sealolevat fotot (minutehtud foto RAFi all olevast sillast) algse postitusega (foto Pobi all olevast sillast).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

Selline tagasild on (oli) ka ühe Tallinnas asuva I-sarja "Volga M21"all.Minu lapsepõlves oli masin Nõmmel ja kuna roomasime tatikatena naabripoisi isa takso -21 all,siis jäi ka erinevus silma.Viimati nägin seda autot,sama sillaga,vististi kuskil 99. aastal.Muuseas, selle auto tagavedrutuses olid kasutuses just 21 hoobamordisaatorid hoolimatta silla totaalsest erinevusest tavalise Volga all pruugitavast.Nende sidustatus sillaga on Pobi omadest on visuaalselt erinevev.Samas,ei välista kuna ei tea,et amortisaator ise on ehk mõlemil autol sama .
Tervitades,Flanagan
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne