Pinnasepuur
#1

Ahoi.

Läheb aia ehituseks ja seega tuleb päris arvestatav kogus auke puurida ning sellest lähtuvalt tekkis huvi odavate pinnasepuuride vastu.
Muidugi läheb puuri ka hiljem vaja , sest maal elades tekib päris tihti vajadus pinnasepuuri järele ja igakord rentida ei ole kõige mõistlikum.

Seega kui on keegi soetanud ja/või omab kogemust siis jagage ka siia.
Vasta
#2

Mina sattusin peale ca 5 aastat tagasi, kui Vida XL müüs 125€ ga. Kaasas 50, 100 ja 200 puur.
Ma ütleks, et elu paremini investeeritud 125€. Augud tulevad normaalsesse pinasesse nagu ise. nüüdseks on tekkinud bensupaagile üles vooliku läbiviigu juurde pragu, aga kallan bensu tilkhaaval ja pole probleemi. Elupuu heki istutamiseks super asi...
Vasta
#3

Minu kogemus on see, et kõik sõltub pinnasest. Kive ja juuri ei õnnestu puurida. Kui sinu elukohas on võimalik lähikonnast rentida suuremate tööde jaoks näiteks maapuuriga avant (nagu siin, kus mina elan) siis see on kaalumist väärt alternatiiv - lihtsalt traktori jõudlus on niivõrd palju suurem.
Vasta
#4

Lisaks ei tao traktori puur puusasid siniseks, nagu kivi taha kinnijääv bensupuur teha üritab.

Sai kunagi mingit Stihli laenatud tuttavalt. Turbasse ja savisse läks hästi, aga rähkses pinnases oli eluohtlik. Meil on peamiselt rähkne...
Vasta
#5

(28-05-2022, 22:55 PM)ronny25 Kirjutas:  Mina sattusin peale ca 5 aastat tagasi, kui Vida XL müüs 125€ ga. Kaasas 50, 100 ja 200 puur.
Ma ütleks, et elu paremini investeeritud 125€. Augud tulevad normaalsesse pinasesse nagu ise. nüüdseks on tekkinud bensupaagile üles vooliku läbiviigu juurde pragu, aga kallan bensu tilkhaaval ja pole probleemi. Elupuu heki istutamiseks super asi...

Sihukest komplekti tahakski omale soetada või siis isendit millel oleks ainult 200ne puur aga alla 250€ ei ole kuskil silma jäänud. 
(28-05-2022, 23:11 PM)Mahno Kirjutas:  Minu kogemus on see, et kõik sõltub pinnasest. Kive ja juuri ei õnnestu puurida. Kui sinu elukohas on võimalik lähikonnast rentida suuremate tööde jaoks näiteks maapuuriga avant (nagu siin, kus mina elan) siis see on kaalumist väärt alternatiiv - lihtsalt traktori jõudlus on niivõrd palju suurem.
Pinnas on enam-vähem, kive ikka leidub ja kuskil 70cm peal tuleb savi vastu. Avant lahendaks hetkel probleemi aga tulevikus hakka jälle rentima , seega pigem mitte.


(28-05-2022, 23:21 PM)v6sa Kirjutas:  Lisaks ei tao traktori puur puusasid siniseks, nagu kivi taha kinnijääv bensupuur teha üritab.

Sai kunagi mingit Stihli laenatud tuttavalt. Turbasse ja savisse läks hästi, aga rähkses pinnases oli eluohtlik. Meil on peamiselt rähkne...
Eelnevalt olen ka Stihli rentinud ja puusa peks läbi elatud, õnneks sellel Stihlil on nö sidur/pidur mis vastu jalgu andes lahutab ära.
Vasta
#6

(28-05-2022, 22:47 PM)Xtreme Kirjutas:  Ahoi.

Läheb aia ehituseks ja seega tuleb päris arvestatav kogus auke puurida ning sellest lähtuvalt tekkis huvi odavate pinnasepuuride vastu.
Muidugi läheb puuri ka hiljem vaja , sest maal elades tekib päris tihti vajadus pinnasepuuri järele ja igakord rentida ei ole kõige mõistlikum.

Seega kui on keegi soetanud ja/või omab kogemust siis jagage ka siia.
Alla 250.- jämedust pole ainult öeldud.
  https://www.clientisking.eu/maapuur-hecht-52
Vasta
#7

Kasutanud nii käsitsi ringiajatavat kui ka bensiinimootoriga seadmeid. Ka elatise teenimise eesmärgil. Peamine on siduri-kaika olemasolu ja piisavalt pikendusi, et ei tapaks oma selga ära. Ühtlasi aitab pikendus puurida sellisel kõrgusel, et kui sidur rakendub siis see kaigas tuleb sulle puusa kohta mitte põlvedesse.  Sügavamad augud teen 2 pikendust kasutades, seega käin iga augu juures 2-3x kokku ,oleneb kas saab kohe panna 1. pikenduse kui on piisavalt mulda/pehmet pinnast või tuleb alustada ikkagi ilma pikenduseta, et ei tekiks mingeid totraid vigastusi.
Vasta
#8

(29-05-2022, 13:51 PM)Inri Kirjutas:  
(28-05-2022, 22:47 PM)Xtreme Kirjutas:  Ahoi.

Läheb aia ehituseks ja seega tuleb päris arvestatav kogus auke puurida ning sellest lähtuvalt tekkis huvi odavate pinnasepuuride vastu.
Muidugi läheb puuri ka hiljem vaja , sest maal elades tekib päris tihti vajadus pinnasepuuri järele ja igakord rentida ei ole kõige mõistlikum.

Seega kui on keegi soetanud ja/või omab kogemust siis jagage ka siia.
Alla 250.- jämedust pole ainult öeldud.
  https://www.clientisking.eu/maapuur-hecht-52
Kirjeldus:

2-taktiline mootor 52 cm3, võimsus 2,4 HJ (1,8 kW). Puuri pöörlemiskiirus 160 p/min. Komplektis puur diameetriga 150 mm, pikkusega 730 mm. Kaal 13 kg

Kahjuks 150mm on aiapostidele liiga väike.



(29-05-2022, 15:52 PM)Vetu Kirjutas:  Kasutanud nii käsitsi ringiajatavat kui ka bensiinimootoriga seadmeid. Ka elatise teenimise eesmärgil. Peamine on siduri-kaika olemasolu ja piisavalt pikendusi, et ei tapaks oma selga ära. Ühtlasi aitab pikendus puurida sellisel kõrgusel, et kui sidur rakendub siis see kaigas tuleb sulle puusa kohta mitte põlvedesse.  Sügavamad augud teen 2 pikendust kasutades, seega käin iga augu juures 2-3x kokku ,oleneb kas saab kohe panna 1. pikenduse kui on piisavalt mulda/pehmet pinnast või tuleb alustada ikkagi ilma pikenduseta, et ei tekiks mingeid totraid vigastusi.

Seda peamist asja nendel odavatel isenditel kindlasti ei ole aga pikendused on mõnel komplektil olemas. Oma tarbeks vast saab ka ilma siduri kaikatta.
Vasta
#9

Minu hiinakal on hästi toimiv sidur täitsa olemas. Just pikendused puudu
Vasta
#10

Mul see sama Hecht kasutada. Noh, eks ta pisut oma vibra käes laguneb siit ja sealt. Aga asjad saab aetud. 150mm auku aiapostid ka püsti saadud. Tuleb ka seda ette, et peab mõne augu lahti kaevama et kivi välja saada, aga enamsti läheb puhtalt põhjani. Pikenduse tegin ise sobivast torust ja sobiva pikkusega. Nii et saab umbes 1200-1300mm sügavusi auke teha vundamendipostidele. Ilma pikenduseta auk ette, siis poolemeetrine jupp 160mm toru auku sisse. Ja siis koos pikendusega läbi toru kuni "põhjani".


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#11

Kodusele kaarhallile tegin miniekskavaatoriga vundamandiaugud. Kopa asemele metsaveo tõstuki põõrdpea. Selle alla jõulisem kardaanirist ja siis puur. sõrmega üh. Kardaanirist oli vist isegi ülemõtlemine.
Vasta
#12

Sõltub mis aeda tehakse ka. Kui paneelaed, kus ei saa poste nihutada, siis pole tegelikult ka väiksem avant väga hea - puurida jaksab väga hästi, aga mitte suunata. Kivid lükkavad augu paigast ära. Raskem masin oleks parem.

Mis puudutab puusadesse peksmist, siis lahendus oleks puur kahe  "kaika" vahele panna ja kahe mehega puurida. Koduste vahenditega tehtav.
Vasta
#13

Selle puurimisega meenub üks lugu kuidas Leedukad mõtlesid välja rakise Hilti teemantpuurile. Mees tõmbas traksid/rakise selga ja kukkus puurima kuni puur kinni kiilus. Sidur ja koormuskaitse rakendused liiga hilja. Tõmbas poisi korralikult sodiks.
Vasta
#14

Kuna mullu kevadel just tegelesin sellega, siis muljetan.
Sadakond posti oli vaja maasse tampida.
Mõne aasta eest olin proovinud mootoriga asja, kuid kogemus ütles pigem 'ei'. Palju on puudealust = juurikate vahel on asi kohe prses ja kus puid pole, varitseb kindlasti mõni kivi.
Seega ostsin magaziinist käsipuuri, no umbes sellise: https://images.app.goo.gl/rRGrhpcrE8qNFbdDA
Maksis kuskil 20.-
Ja teise ülitähtsa asjana postirammi, umbes sellise: https://images.app.goo.gl/KqahEQjizwqXFJ1H6
See maksis kuskil 50.-
Puuriga sudisin u 30cm augu, et post püsti seisaks ja ülejäänu läks tampides. Triitsepsid võttis vähe valusaks ja paar korda sain vastu pead ka, kui rammi hooga liiga kõrgele tõstsin ja see posti otsast ära tuli. Aga kokku vast paari pealelõunaga olid postid maas.
Vasta
#15

Mina lasen auke segudrelliga, mõnedsajad olen teind vist.  Kui kinni tõmbab hüppan eemale ja juhe tuleb välja Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne