Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu

Talunike poolt pakutav rendihind on ju naljanumber, näiteks lõunas maksab haritav maa alates 3000 eurot hektar, renti pakutakse sama asja eest ainult 65 eurot aastas. Normaalne oleks 150 - investeeringult 5% tulu teenida ei ole ju palju tahetud?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta

No 8 ha vist ei peeta ka mingiks eriti suureks tükiks, rohkem ollakse huvitatud suurematest? Viimasel ajal pole uurinud, aga viimati (mõned aastad tagasi) pakuti rendi eest umbes sama hinda mis toetus. Ok võis olla ka paarkümmend eur/ha kohta rohkem, aga ei tundu väga hea diil nende kopikate nimel lasta maja lähedal põllul traktoritega müristada, tolmutada ja mürgitada. Niitmisega on vähem tüli. Alates 200 eur/ha/a juba mõtleks.
Vasta

renti saab meie kandis hetkel kolmekümne kanti hektarist. parematel tükkidel.
Vasta

Teema on ülevaatusest  Big Grin Big Grin Big Grin
Vasta

Kas ongi mõtet ülevaatuse tegemisega kiirustada. Rolleyes
Uuest aastast trahvid:

Liikluskindlustuseta sõiduki juhtimine: 80 eurot
Registreerimata sõiduki juhtimine: 80 eurot
Loetamatu registreerimismärgiga sõiduki juhtimine: 20 eurot
Tehnoülevaatuseta sõiduki juhtimine: 20 eurot
Punase tule eiramine: 40 eurot
Jalakäijale tee andmata jätmine: 40 eurot
Kiiruse ületamine kuni 20 km/h: 3–60 eurot
Möödasõidunõuete rikkumine: 80 eurot
Vastassuunavööndis sõit: 80 eurot
Raudteeülesõidukohal liiklusnõuete rikkumine: 80 eurot
Lahtise turvavööga sõit: 40 eurot
Mootorrattaga sõit kiivrita: 40 eurot
Parkimine keelatud kohas: 20 eurot
Parkimine keelatud kohas teisi ohustades: 40 eurot 
Juhi muu nõuete rikkumine (näiteks telefoni kasutamine sõidukit juhtides): 20 eurot
Jalakäija või jalgratturi muu rikkumine: 20 eurot
Veoauto juhtimine teekasutustasu maksmata: 80 eurot
Veoauto juhtimine väiksemas määras teekasutustasu makstes: 40 eurot
Suitsetamine selleks keelatud kohas: 20 eurot
Piletita sõit ühistranspordis: 20 eurot

Ja need trahvid kuhugi karistusregistrisse ei lähe. "Juhi muu nõuete rikkumine (näiteks telefoni kasutamine sõidukit juhtides): 20 eurot". Naljanumber. Sama trahv mis suitsetamisel keelatud kohas või määrdunud registreerimisnumbriga sõitmisel. See võiks pigem 200 olla, liiga palju näeb neid telefoni kasutamise tõttu tee peal vingerdavaid ja foori alla magama jäävaid autosid. Sad
Vasta

Mingi Delfinaator väidab oma artiklis, et tehnoülevaatuseta sõit on 80 eurot.????

Aquila captas non muscas.
Vasta

Siin artiklis on ka 80€.
https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/me...PE6kNAiQMc
Vasta

Siin 20, info õigsust ei oska kommenteerida: https://parnu.postimees.ee/6487451/uuest...rja-alusel
Seni üldiselt ülevaatuse puudumise eest trahvid olid väiksemad kui kindlustuse puudumise korral, aga mitte kordades väiksemad.
Vasta

(29-12-2018, 17:10 PM)krossifänn Kirjutas:  Siin artiklis on ka 80€.
https://auto.geenius.ee/rubriik/uudis/me...PE6kNAiQMc

Käisin mingi kuu tagasi ülevaatusel ja ülevaataja rääkis, et üks mees oli oma haagise (??????) ÜV puudumise eest 80€ trahvi saanud...
(tema juures läbis puhtalt)
Mingi si..ane haagis, millel pole isegi pidureid ega roolisüsteemi???

.
Vasta

Ühele veokale mul alles tehti lumise numbri eest 40€, asi polegi mitte rahas vaid inimlikus suhtumises. Kurat milles mina süüdi olen et välja on nagu talv või nii, tehke kuramuse Peep Taimlale siis trahvi et lund tuiskab teepeal...
 Natuke võttis protestima küll, oli veel kenasti näha et enne sõidu algust tuled-viled tagant kõik puhtaks pühitud aga eks suht kiirelt kogub ju uuesti, ja kuskil pole kirjas et sõidu ajal peaks vahepeal numbrit pühkimas käima. Põhimõtteliselt võiks siis ju tuisuga kõikidele sõidukitele maanteel trahvi välja kirjutada... Igatahes sai vastulause sisse antud. 

Hea veel et tehnoülevaatust teostama ei hakatud teepeal, see on ka omaette ooper. Politseikooli kutsikad on targemad kui tehnoülevaatuse punkti paberitega mehaanikud...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(30-12-2018, 12:57 PM)mlsluik Kirjutas:  Ühele veokale mul alles tehti lumise numbri eest 40€, asi polegi mitte rahas vaid inimlikus suhtumises.

Hea veel et tehnoülevaatust teostama ei hakatud teepeal, see on ka omaette ooper. Politseikooli kutsikad on targemad kui tehnoülevaatuse punkti paberitega mehaanikud...

Mendi esmane ülesanne on täita riigikassat. Inimlikkus ja turvalisus on lihtsalt maskid. Kui liiklus pappi sisse ei tooks, kerjaksid kaks viimast, 'inimlikku menti', saua jaoks telekas raha nagu heategevusorganisatsioonid vastsündinute hingamisaparaadi jaoks.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Tervist !

 Ilmselt on optimeerimise tulemusena Politseiametnikud kelle ülesanne on teenida eesti Rahvast asendatud mentidega , kellel on kohustus tagada rahavoog riigikassasse .
 Peab ikka peast täitsa nikkur olema , et lumise teekattega teel lumise numbrimärgi eest otsus vormistada .
Vasta

Ei maksa unustada tõsiasja,et osadel autodel on eriline komme koguda sodi ja sitta tagaotsale ja seal asetsevale autu numbrimärgile. Oma Kia de Riol pean seda nummert ikka päris tihedalt puhastama. Ehk toote veel näiteid? Masina omapärast sõltuvalt annaks isegi tõestada,et see pole autojuhi tahtlik tegevus vaid autu teatud iseärasus. Wink  Ilmselt taandub asi siiski sellele argumendile,et ma olen lihtsalt laisk. Big Grin
T.
Vasta

(30-12-2018, 12:57 PM)mlsluik Kirjutas:   Põhimõtteliselt võiks siis ju tuisuga kõikidele sõidukitele maanteel trahvi välja kirjutada...

Tuleb see aeg, tuleb varsti.

TÄNA on Hiinas olemas valgusfoorid, mis punase tulega üle tee minnes suudavad su näo järgi ära tuvastada ja mobiilile sms-i saata, et rikkusid seal ja seal ning maksa oma hüaan ära... Toungue Toungue Toungue

.
Vasta

Viide seda infot tõestavale allikale palun. Naised saunas rääkisid ei päde

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Sellel kuul saksa uudiste kanalid kah  kajastasid et Singapuris kontillivad kaamerad automaatselt punast tuld ja turvavöö olemasolu.
Vasta

meil siin eestis sauel tõkke ristil kui tuled üle raudtee seal stopp märk ja üle tee tõkke tn vaatab vastu miski kaamerat meenutav asjandus,mis ja miks ei tea,aga silma hakkas suvel.
Vasta

(01-01-2019, 18:08 PM)Aspelund Kirjutas:  Viide seda infot tõestavale allikale palun. Naised saunas rääkisid ei päde

https://www.google.com/amp/s/amp.busines...ned-2018-4

Siit võib vaikselt harutama ja edasi lugema hakata.
Vasta

(01-01-2019, 22:00 PM)nootsii Kirjutas:  Sellel kuul saksa uudiste kanalid kah  kajastasid et Singapuris kontillivad kaamerad automaatselt punast tuld ja turvavöö olemasolu.

Omal hollandist saadud 60 tugrikut trahvi kuna kaamera arvas, et ma liiga punasega ristmikul. 
Teine maa euroopas on Šveits kus foori punane tuli  on väga tugeva  automaatkontrolli all.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(30-12-2018, 12:57 PM)mlsluik Kirjutas:  Ühele veokale mul alles tehti lumise numbri eest 40€, asi polegi mitte rahas vaid inimlikus suhtumises. Kurat milles mina süüdi olen et välja on nagu talv või nii, tehke kuramuse Peep Taimlale siis trahvi et lund tuiskab teepeal...
 Natuke võttis protestima küll, oli veel kenasti näha et enne sõidu algust tuled-viled tagant kõik puhtaks pühitud aga eks suht kiirelt kogub ju uuesti, ja kuskil pole kirjas et sõidu ajal peaks vahepeal numbrit pühkimas käima. Põhimõtteliselt võiks siis ju tuisuga kõikidele sõidukitele maanteel trahvi välja kirjutada... Igatahes sai vastulause sisse antud. 


Minuteada on LS-is kirjas, et sõitu ALUSTADES peab puhas olema. Vaidlustamise koht.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne