Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu

Jutt on igavaks läinud:traktoritega tuleks käia neile ettenähtud kohas ülevaatusel,siin võiks rääkida autodest.
Vasta

Möh ?

 Diiselmootoriga sõiduautod liigituvad traktoriteks ?
Vasta

(17-05-2019, 17:07 PM)_rein_ Kirjutas:  Jutt on igavaks läinud:traktoritega tuleks käia neile ettenähtud kohas ülevaatusel,siin võiks rääkida autodest.

Mõtled Škoda 1,0 vabalthingavat?

Aquila captas non muscas.
Vasta

(16-05-2019, 20:34 PM)veix__ Kirjutas:  Opel Astra u. 2007 vist oli 1,7 D, kunagi jälgiti kütusekulu ja tuli välja, et 5. käik tasus kütusekulu mõttes sisse panna alates 130 km/h ehk siis kusagil kiirteel ainult.... 

Ma olin just ühe kuulujutu sündimise juures. Loodan, et see ei levi.
Vasta

auto ühest kohast teise liigutamiseks on vaja teha teatud kogus tööd.
ja selleks kulub teatud kogus kütust.
mis käiguga ja mis pööretega seda kütust kulutatakse, ei puhu väga pilli.
no vähemalt niikaua, kuni enam-vähem mõistuse piiresse jäädakse.
mul võrrelda näiteks kaks vaegautot.
90 hobusega ja puhuriga 1.9 liigub maanteel viimase käiguga umbkaudu kahe tuhande pöördega või
nõksuke peale.
ja 70 hobusega ise hingav 2.0 käib samadel tingimustel tubli tuhat pööret kõrgemate tuuridega.
kütust kulub üsna ühtemoodi.
viimasega saab 110 alas lasta juba tahho osuti üle nelja ja ega peale lärmi muud ei muutu.
Vasta

(17-05-2019, 10:58 AM)Janka Kirjutas:  
(16-05-2019, 20:34 PM)veix__ Kirjutas:  Opel Astra u. 2007 vist oli 1,7 D, kunagi jälgiti kütusekulu ja tuli välja, et 5. käik tasus kütusekulu mõttes sisse panna alates 130 km/h ehk siis kusagil kiirteel ainult. Meil siin löristavad linnas ka 5-ndaga vahel. Big Grin Sad

Ma loodan, et jutt on ikka viiendast ja kuuendast käigust sel Astral või pigem kuuekäigulisena laiemalt levinud '07 Vectrast.

Ei olnud 6 käiku sellistel autodel. Smile
Vasta

2008.a 1.7d astral 6. Käik täitsa olemas☺
Vasta

(17-05-2019, 19:45 PM)Daff Kirjutas:  
(17-05-2019, 17:07 PM)_rein_ Kirjutas:  Jutt on igavaks läinud:traktoritega tuleks käia neile ettenähtud kohas ülevaatusel,siin võiks rääkida autodest.

Mõtled Škoda 1,0 vabalthingavat?
Ma pidasin silmas küll bensiini mootoreid,aga mitte ülal pakutud.Kunagi oli Hondal reklaam et mootor hakkab 2L. Euroopa dedentsi järgides, siis ilmneb korraliku mootoriga autot saab lombi tagant.
Vasta

Eile sattus töökotta vana klient, kes sai kordusülevaatuse. Paberil kirjas, et ohtlik viga seisneb esimese piduritoru roostetamises. Hakkame siis asja vaatama ja piduritoru kaetud ilusa tolmu/pori kihiga. Minu asjatundmatule pilgule polnud midagi ohtlikku näha. Võtsin harja kätte, et torud mustusest puhastada, peale mida ilmusid pori alt veel tehasevärvis igati korras piduritorud. Tuleb ausalt tunnistada, et paar pisikest roostetäppi ilmus ka välja aga üleüldiselt oli seisukord väga hea. Kontrollitud said kõik torud. Tegime nendest pildid ka igaks juhuks. Siit tekib küsimus, kuidas ülevaataja nägi üldse torusid puhastamatta tervetel torudel defekte või ongi täna moekas lihtsalt suva järgi kordusi välja kirjutada.
Vasta

Etteantud kvoot tuleb täita ja tuleb ka kordusele saata.

m 402
saab 96
Vasta

Sellise jama peale esitaks mina protesti. Kirjalikult. Ülevaatuse teostanud firma juhile. Viiks isiklikult lauale ja vaataks, mis edasi juhtuma hakkab.
Vasta

(19-06-2019, 07:45 AM)ivoalaska Kirjutas:  Eile sattus töökotta vana klient, kes sai kordusülevaatuse. Paberil kirjas, et ohtlik viga seisneb esimese piduritoru roostetamises. Hakkame siis asja vaatama ja piduritoru kaetud ilusa tolmu/pori kihiga. Minu asjatundmatule pilgule polnud midagi ohtlikku näha. Võtsin harja kätte, et torud mustusest puhastada, peale mida ilmusid pori alt veel tehasevärvis igati korras piduritorud. Tuleb ausalt tunnistada, et paar pisikest roostetäppi ilmus ka välja aga üleüldiselt oli seisukord väga hea. Kontrollitud said kõik torud. Tegime nendest pildid ka igaks juhuks. Siit tekib küsimus, kuidas ülevaataja nägi üldse torusid puhastamatta tervetel torudel defekte või ongi täna moekas lihtsalt suva järgi kordusi välja kirjutada.

kui tõesti nii siis pildid ja läheks koos autoga kõrgematesse organitesse edasi.
Vasta

ilmselt tehakse ringkaitsest. leiti ju paar roostetäppi torudelt
Vasta

(19-06-2019, 10:28 AM)Janka Kirjutas:  Sellise jama peale esitaks mina protesti. Kirjalikult. Ülevaatuse teostanud firma juhile. Viiks isiklikult lauale ja vaataks, mis edasi juhtuma hakkab.

Sama siin.

Kusjuures mina sain esimest korda elus liiklemiskeelu ülevaatuselt. Asja eest - krusa tagapidurite toru lendas laiali ja lasi mahlad välja. Pidureid netu. Uus toru 3.20 Pidurimeistrist, 300 g piduriõli ja puhaste paberitega läbi.
Vasta

(19-06-2019, 15:26 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-06-2019, 10:28 AM)Janka Kirjutas:  Sellise jama peale esitaks mina protesti. Kirjalikult. Ülevaatuse teostanud firma juhile. Viiks isiklikult lauale ja vaataks, mis edasi juhtuma hakkab.

Sama siin.

Kusjuures mina sain esimest korda elus liiklemiskeelu ülevaatuselt. Asja eest - krusa tagapidurite toru lendas laiali ja lasi mahlad välja. Pidureid netu. Uus toru 3.20 Pidurimeistrist, 300 g piduriõli ja puhaste paberitega läbi.
 Aga minul tekkis küsimus.
Ka isand v6sa remontis oma krusa ära ülevaatuspunktis? Või viis treileriga remondikohta?
Või .... ?

Igasugused vaided on tänapäeval mõistlik esitada kirjalikult küll, aga elektronkirjaga.
Saab kasutada kättesaamise raporti küsimist ja veel üks huvitav asjaolu, mis küllalt tihti motiveerib adressaati nobedamalt ja konstruktiivsemalt vastama: Kirja saab saata ühekorraga ka adressaadi ülemusele, järelvalvet teostavale organile, jne.
Lisaks jääb elektronkirjast moel või teisel kuhugi jälg maha. Paberit on tänapäeval lihtsam "ära kaotada".
Vasta

ja kui protsessimine pole eesmärk, siis võiks hoopis tuleviku kergemaks teha.
suhtled omaniku või pealikuga ja seletad ära, et sattusid nõutava läbikukkumisprotsendi sisse täitsa ilma põhjuseta ja
ütled, et meediakisa asemel oled hoopis vajadusel nõus edaspidi eelneval kokkuleppel ka läbikukkuja olema.
ülevaataja kindlasti rõõmustab selle üle siiralt ja pakub vastutasuks tasuta ja peavaluvabad korduvad ülevaatused.
lõpuks kõik rahul.
Vasta

Isand v6sa kasutas alatult ära ülevaataja tähelepanematust järgmise kliendiga suhtlemise tõttu ja lahkus ülevaatuspunktist omal jalal kõrvalolevasse parklasse. Sealt edasi lamavoil (mille ma sama krusaga olin just hommikul kaasa võtnud ühe teise veerevühiku liigutamiseks) kättesaadavasse garaažiboksi, isalt auto ühiskasutus (jälle, ilma paksu- ja lolliametile ütlemata)  ja ülejärgmisel päeval juba sõidukõlbliku autoga punkti tagasi.

Ehk jah, ma panin toime Eriti Paha Kuri Teo ja ei tõmmanud oma krusa otse ülevaatuspunkti kanalilt lamavoile. Teoorias on võimalik, et lapsi vedav eksursioonibuss oleks võinud mingil kõigile normaalsetele inimestele arusaamatutel põhjustel just mu pea piduriteta krusa ülevaatuspunktist väljumise hetkel selle eest läbi tuhiseda kiirusel 60+ km/h (kiiremini pole võimalik eelnevaid kurve bussiga välja võtta) ja oleks võinud toimuda fataalsete tagajärgedega LÕ... Õnneks oli Universum seekord minu poolel ja halvim jäi juhtumata. Võin noh, ego sai ikka lataka ära...
Vasta

Mul oli ülevaatusega taas otsene kokkupuude nädal tagasi eelmisel reedel, kui käisin aasta vana metsaveoauto ja- haagisega ülevaatusel. Mingeid eelnevaid protseduure peale pesu ei teinud, sest komplektil on garantii ning käinud hoolduses ja pisiasju esinduses tegemas.
Noh, tulemus oli nii, et auto läks puhtalt läbi, kolmeteljelise haake esimene sild ka, kuid tagumised kaks- tüüp vajutab pidurit ja piduristendi rullid panevad tühja ning seda korduvalt- õhud maas ja gaas PÕHJA,  taas pidureid, rullid kerivad, korduvalt. Ei saanudki numbreid kätte, proovis tagumist silda ka, sama teema. Pakkusin, et tõstaks keskmise silla üles, saaks viimasele koormust juurde- ooooiii, ei saa, meil kaamerad filmivad- mis krdi nõue see, on et mul ei või sild üleval olla, mida ei testita??? Käru on lihtsalt nii kerge, et tagumiste sildadega on raske andmeid kätte saada, kuid kahtlustansin, et ka rullid ei vastanud nõuetele. Tulemus- kordusülevaatus: käru tagumistel sildadel pidurdusjõu efektiivsus ebapiisav ja mõlemal sillal kummagi poole pidurdusjõu liigne erinevus.
Kui ma tondi käest küsisin, et mis nüüd siis saab, et teil ju masin ei näita õiget infot, tuli vastus: mina ei tea, tehke korda.
Paarimees arvas, et peaks äkki esinduses pidurdusjõudu kontrollima, aga ma ütlesin, et teeks nii, et ma teen oma kolm päeva tööd ära, ühtegi mutrit ei keera ja esmaspäeval käiks ühes teises, värskes ülevaatuspunktis. 
Tehtud, mõeldud- seal tõstetavad rullid ja puha.
Tulemus- kõigil sildadel on kahe poole erinevus 2%, pidurdusjõud ideaalne (lubatud on kuni 30%), nagu uus!
Mehed siis küsisid, et mis teeme, ma siis ütlesin, et eks tehke need muud protseduurid ära ja pange tempel ära. Tehtud!
Ma igaks juhuks nimesid ei nimeta, kuid tegevus käis suvepealinnas.
Vasta

https://tehnika.postimees.ee/6674037/pun...sest-romud


Tsitaat:Väga halvas seisukorras rehvid, paarikümne aasta vanune auto, olematud pidurid, vaevu valgust andvad tuled, sisuliselt läbipaistmatu esiklaas, lõtkudega sillad, ribadeks rattalaagrid – need ja teised tehnilised probleemid on põhjuseks üüratule kogusele liiklusõnnetustele igal aastal.
Selliste autode juhid on teinud kõik selleks, et ühel päeval õnnetusega lõpetada, tõdeb ka saatejuht Madis Kimmel.
ARK andmeil tuvastati möödunud aastal Eesti sõidukeil tehnoülevaatuste käigus kokku ligi 460 000 viga.
Maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra hinnangul mõjub liiklusohutusele kõige enam just rikkis pidurisüsteem, aga ka roolisüsteemi vead.
Vasta

(29-11-2019, 09:30 AM)Aare R. Kirjutas:  ...
Ma igaks juhuks nimesid ei nimeta, kuid tegevus käis suvepealinnas.

Mida kardad? Et tullakse õhtul kambakat tegema? Rahast oled niikuinii ilma, mida asjatult maksid. Vaevalt viitsib keegi hakata genofondi puhastamiseks nahkasid oksa tõmbama juriidiliselt... Kuigi alust nagu oleksWink

Kui rattad rullidel libisema hakkavad, ei tohi seda auto veaks lugeda!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne