Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu
#1

minuteada saab vanemal autol ülevaatust teha 12 kuuks, kuid eile nägin, et ühel oli ülevaatus 13 kuuks tehtud, kuidas on see võimalik?
Vasta
#2

Mina tean et 3 kuud enne õiget aega saab minna, seega 15 kuuks.
Vasta
#3

mulle anti eelmises septembris masina registreerimisel number, mis lõppes kahega.
ülevaatusel taipasin vahetult enne templi saamist, et see tähendab kõigest 7.X kuud kehtivat ülevaatust. Sarjasin juba mõttes Mäepealsel numbri andnud meest (kes oli muide väga hea jutuga - riigiasutuses sellist meeldivat-sõbralikku suhtumist just tihti ei kohta) - et krt, kas ta tõesti niiii rumal oli...
niisiis hakkasin "muret tundma". Ülevaatusemees kehitas õlgu ja ütles, et temast asi kahjuks ei sõltu - aga proovis arvutis järele, kas lubab 2007 aastani anda. Lubas - niiet temal ei tekkinud mingeid süümekaid ning minul oli otseloomulikult tuju laksust hää Smile
üle 10a vana masin ning ülevaatus pea 20 kuuks. Ilma "sahkerdamata".
millest see sõltub, ei oska arvata. Oleks endalgi huvitav teada Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#4

Juhtusin ka eelmise aasta septembris autot registreerima, ja mullegi sattus viimaseks numbriks 2.Ülevaatuse vanad panid mulle ka 2007 aasta kevadeni ilma silma pilgutamata, ütlesid ainult, et esmaregistreerimisel võib. Ja kes olen mina et vaielda.
Vasta
#5

13 ja reede ja täiskuu. Tsikeldasin läbi vihma ülevaatusele. Eriti raputas Genka rattalaagreid, nagu see tema mustanumbri Iz 49 oleks. Ok, tipiti kõik arvutisse ja siis avastati, et nädal tagasi olin juba läbinud! Oh, olin vale passi annud. Pandigi siis sellesse, et jälle ülevaatus läbitud ja õigesse ka peale uut maksmist- politseiarvutil Reseti võimalust pole...
Vasta
#6

(13-06-2014, 23:11 PM)pen.skar Kirjutas:  13 ja reede ja täiskuu. Tsikeldasin läbi vihma ülevaatusele. Eriti raputati rattalaagreid. Ok, tipiti kõik arvutisse ja siis avastati, et nädal tagasi olin juba läbinud! Oh, olin vale passi annud. Pandigi siis sellesse, et jälle ülevaatus läbitud ja õigesse ka peale uut maksmist- politseiarvutil Reseti võimalust pole...

See nagu sinu probleem küll olla ei tohiks, et nad vin koodi ja numbrit ei kontrollinud. Maksma poleks kohe kindlasti pidanud 2x.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#7

(13-06-2014, 23:11 PM)pen.skar Kirjutas:  13 ja reede ja täiskuu. Tsikeldasin läbi vihma ülevaatusele. Eriti raputati rattalaagreid. Ok, tipiti kõik arvutisse ja siis avastati, et nädal tagasi olin juba läbinud! Oh, olin vale passi annud. Pandigi siis sellesse, et jälle ülevaatus läbitud ja õigesse ka peale uut maksmist- politseiarvutil Reseti võimalust pole...
See jah puhas ülevaataja praak,kanalil peab ju passiga kerenumbreid kapote all võrdlema.
Ma sattusin üks aasta kuu varem ja tehti kenasti ära,aga passi tempel,et üks aasta kuigi pidi 2 olema.Läksin tagasi järgmine päev ja kuna arvutismidagi muuta ei saa siis anti paber aasta pärast tasuta ülevaatus ja nii oligi,nende praak ja naemad klattisid.
Vasta
#8

To Muska - kanal? - mootorrattaga olin ikka. Eks mu oma viga ka- olin parasjagu läbi ligunenud, aga hingitses soov homme Ülenurme minna. Ja andsin veekindla ümbriku mõlema passiga. Ja mõni saab kirikuski tappa.
Vasta
#9

Siitpoolt aga aitäh idee eest. Mõtlema hakates pole viimase kümne aasta jooksul erinevate masinatega ülevaatusel käies tähele pannud, et keegi auto passi vastu oleks huvi tundnud enne templi sisse löömist...
Vasta
#10

(14-06-2014, 23:43 PM)Alts Kirjutas:  Siitpoolt aga aitäh idee eest. Mõtlema hakates pole viimase kümne aasta jooksul erinevate masinatega ülevaatusel käies tähele pannud, et keegi auto passi vastu oleks huvi tundnud enne templi sisse löömist...
Käisin täna alles ülevaatusel ja enne co testi tegema ei hakatud kui pass töölise käes. Mille järgi teistel siis co nõuded võetakse? Või see pigem asukohast kinni?
Vasta
#11

99 prossa täpsusega auto peale vaadates võid normi ära öelda
Vasta
#12

Alates 01.01.2018  on sõiduautode teh ülevaatuse kehtivus sama nagu veoautodel.  Teh ülevaatuse päevast kuni aasta või kahe möödumiseni. Viimase numbri arvestamine ülevaatuse teostamiseks enam ei kehti.

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#13

(02-01-2018, 18:37 PM)h2rra Kirjutas:  Alates 01.01.2018  on sõiduautode teh ülevaatuse kehtivus sama nagu veoautodel.  Teh ülevaatuse päevast kuni aasta või kahe möödumiseni. Viimase numbri arvestamine ülevaatuse teostamiseks enam ei kehti.

Parimat  h2rra

Jah, aga jätsid ütlemata pluss-miinus 2 kuu nõuded
Vasta
#14

Tuttaval löödi kunagi auto passi 2 aastat üv-d nagu värskemal autol olema peab(alla 10 oli), aga arvutisse sisestati 1 aasta üv-d. Avastati see asi alles uuel passijärgsel üv-l. Tea siis nüüd kumb number õige oleks pidanud olema...

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#15

Süsteem on ainuõige. St. seadusesilm juhindub sellest, mida arvutiekraanilt näeb.
Vasta
#16

Üks naisterahvas siin palus tuttaval mehel autoga ülevaatusele minna. Kui kõik juba ametlikult tehtud oli, siis avastati, et tegelikult oli õige aeg alles aasta pärast. Ei saadudki midagi enam muuta, nii jäi. Ülevaatuspunkti mehed ise ka ei märganud seda. Eelmine aasta juhtus siis see.
Vasta
#17

(02-01-2018, 18:54 PM)juri73 Kirjutas:  Jah, aga jätsid ütlemata pluss-miinus 2 kuu nõuded

Kaks kuud enne võimalus kaob vast ära? Sorry, ma käin seal harva ja seadusi tuustima ei viitsi hakata...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#18

Emal Golfil kõik koopaääred roostes. ÜV aeg lähenes ja kõik tehniline kontrollitud aga see kuradi rooste... Häda viletsus, sõita ei saa, kuna ÜV ja nii edasi. Üks firma küsib ulmesummat, teine (äärmus, arvan) venitab töösse võtmisega jne. Pool aastat hiljem tuli välja, et kuna auto noorem, kui kümme aastat, siis ÜV jätkuvalt kehtis... No ei ole kunagi nii hästi elanud Smile
Vasta
#19

Mul oli juhus kus üle 40 aastat vanale autole pandi 2 aastat. ÜV mehed ise ka vaatasid, silmad punnis et mis pull on, aga siis üks ütles teisele, et eile oli mingi programmi uuendus või mingi värk. Kehitasid õlgu ja ütlesid, et no kui arvuti nii annab siis nii on. No mulle sobib.

Aga siis meenus, et enne mind oli ju ka sama numbri lõpuga, no umbes 35a. vana usa raud, küsisin, et palju siis see vend sai, öeldi aasta.

Tegelt ei saandki aru milles keiss oli, ainus erinevus mis eelmise vennaga oli, et minul oli esimene ÜV Eestis.

2 aastat hiljem läksin uuesti sama autoga (vist isegi samal kuupäeval, aga teine üv koht) ja tuli aasta. Sai siis imestunud nägu tehtud, et miks siis seekord nii.. a ei olnud neil ka mingit paremat seletust.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#20

Jah , poiss tuli just ülevaatuselt Audi 100 qutro spordiga mille nr.036 ja tuligi passi jaanuar 2019 järgmine tü. Kuna ainult talve auto siis pole paha varjant. Suviti ei viitsi nagu tü. minna.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne