Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu
#61

Ehk siis kui mul näiteks tervisetõendi kehtivusaeg selleks hetkeks on näiteks 4 aastat ja 10 kuud siis pikendatakse lubadevahetusega veoauto juhtimisõigust tervisetõendi lõpuni? Või ikka 5 aastat ja juhtimisõigus muutub kehteteks embkumb tähtaeg enne saabub?
Vasta
#62

Kas vabatahtlikult mõni kategooria nö. ära anda ka on võimalik? Näiteks keegi vanem inimene, kes enam veoautot ei juhi ja tahab ainult B kategooriat alles jätta? Näiteks põhjusel, et B-kategoorial lihtsam tervisekontroll ja odavam ka.
Vasta
#63

Isa loobus C, D ja E katist, jättis vaid B kati. Tervis teeb muret.
Vasta
#64

Seda saab teha ilmselt perearst kes teeb linnukesi lubatud kategooriate kohta, kuigi kui pole D kategooria lube vaid näiteks B BE C ja CE siis nende nõuded ju samad! Kui inimene omab ka D kategooriat siis ilmselt sellest oleks targem loobuda et kergemalt tervisetõend saada!
Vasta
#65

(05-01-2018, 22:10 PM)indrek001 Kirjutas:  Ehk siis kui mul näiteks tervisetõendi kehtivusaeg selleks hetkeks on näiteks 4 aastat ja 10 kuud siis pikendatakse lubadevahetusega veoauto juhtimisõigust tervisetõendi lõpuni? Või ikka 5 aastat ja juhtimisõigus muutub kehteteks embkumb tähtaeg enne saabub?

Mulle tundub, et pigem teine variant. Vähemalt 2014 lõpus väljastatud juhilubade peal on küll kirjas veel kehtivus, mis on kuu aega pikem kui mu tervisetõendil. Aga eks ka kohe-kohe peaksid esimesed "ohvrid" hakkama oma lube vahetama, kellel C kat väljastatud 5a peale, võimalik et lähiajal kuuleb midagi selle kohta rohkem.
Vasta
#66

See loogilisem jah tundub, kuna meediast läbikäinud palju on teedel juhtimisõigust mitteomavaid juhte, kelle tervisetõend kehtetu!
Vasta
#67

(05-01-2018, 22:15 PM)veix__ Kirjutas:  Kas vabatahtlikult mõni kategooria nö. ära anda ka on võimalik? Näiteks keegi vanem inimene, kes enam veoautot ei juhi ja tahab ainult B kategooriat alles jätta? Näiteks põhjusel, et B-kategoorial lihtsam tervisekontroll ja odavam ka.

Umbes 10 aastat tagasi pidin äärepealt oma suurtest tähtedest loobuma. Polnud neid ammu tarvitanud ja polnud ka plaanis. Nüüd aga ... tarvitan Ceed igapäevaselt, D E ja T seisavad jõude, aga ei kavatse enam loobuda. Kes kurat seda teab, mis homne toob.
Vasta
#68

Selle asemel, et panna ühe korra alguses tervisetõend ja load ühte sammu astuma, on vaja ikka asju keeruliseks ajada ja inimeste ajusid nus..da nende erinevate kehtivusaegadega. Poleks ju raske siduda tervise tõendi kehtivust lubade kehtivusega? Saad C kati, pead nagunii minema uuesti arsti juurde. Load antakse välja kas 5 või 10 aastat, miks ei võiks olla ka tervisetõend sellega automaatselt seotud? Igasugu eranditega saaks tegeleda erandkorras nii, et enamus lubade omanikke jääks sellest jeblast kõrvale. Oi plääd...Saamatud kuradi nisanäpud raisk.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#69

(05-01-2018, 23:11 PM)viplala Kirjutas:  Selle asemel, et panna ühe korra alguses tervisetõend ja load ühte sammu astuma, on vaja ikka asju keeruliseks ajada ja inimeste ajusid nus..da nende erinevate kehtivusaegadega. 

Hea Viplala, aga kuhu siis need ametnikkujad peavad minema, kes vabaks jäävad?  Nendel ka äkki lapsed kodus ja nälg istub juba lauapeal...   Big Grin

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta
#70

kas mõnel tervisetõend kehtib ka vähem kui 5 aastat? Arst saaks ju väljastada väiksema kehtivusajaga tõendi ka, kui arvab, et näiteks aasta pärast ilmselt inimene juhtima ei kõlba.
Vasta
#71

(05-01-2018, 23:53 PM)taavi Kirjutas:  kas mõnel tervisetõend kehtib ka vähem kui 5 aastat? Arst saaks ju väljastada väiksema kehtivusajaga tõendi ka, kui arvab, et näiteks aasta pärast ilmselt inimene juhtima ei kõlba.

Siis võtaks juba kuukaardi Big Grin Big Grin Big Grin
Vasta
#72

(05-01-2018, 23:53 PM)taavi Kirjutas:  kas mõnel tervisetõend kehtib ka vähem kui 5 aastat? Arst saaks ju väljastada väiksema kehtivusajaga tõendi ka, kui arvab, et näiteks aasta pärast ilmselt inimene juhtima ei kõlba.

Võib kehtida küll. Hiljuti nägin ühe silmaga telekast mingit saadet kus keegi veteransportlane sai kaheks aastaks tervisetõendi oma nägemise pärast.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#73

kas mitte  meie kolhoosis "TEEL KOMMUNISMI " ei peaks tervisetõend/ auto ülevaatus  tasuta olema ,  või olen ma partei poliitikat  valesti mõistnud ?
Vasta
#74

Tervisetõendiga on seis väga lihtne, kui tahad rohkemat kui b, siis tehakse sulle nö. kutselise autojuhi tervisetõend, see kestab 5 aastat, aga b kati osa kestab ikka 10 aastat. Midagi üle mõistuse ei ole ja ei pea hakkama ekstra mingeid kategooriaid ära andma.
 
 Ülevaatuse kohta ka: ma olen käinud oma n2 transitiga 3 aastat järjest ülevaatusel pärast seda kui on läbi saanud, ehk siis järgmise kuu alguses. 3 aasta peale 3 kuud võitu, natuke teeb ikka meele paremaks.
Vasta
#75

(06-01-2018, 14:51 PM)Kult Kirjutas:  Tervisetõendiga on seis väga lihtne, kui tahad rohkemat kui b, siis tehakse sulle nö. kutselise autojuhi tervisetõend, see kestab 5 aastat, aga b kati osa kestab ikka 10 aastat. Midagi üle mõistuse ei ole ja ei pea hakkama ekstra mingeid kategooriaid ära andma.
 
 Ülevaatuse kohta ka: ma olen käinud oma n2 transitiga 3 aastat järjest ülevaatusel pärast seda kui on läbi saanud, ehk siis järgmise kuu alguses. 3 aasta peale 3 kuud võitu, natuke teeb ikka meele paremaks.

Saksas on B kati jaoks tervise töendit vaja ainult üks kord elus,siis kui sa juhiluba taotlema
asud..Loomulikult kui sa lube vahepeal maha ei joo ...
Huvitav kas itlerid ei täida euru nöudeid vöi mis Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#76

(06-01-2018, 15:12 PM)impreza Kirjutas:  
(06-01-2018, 14:51 PM)Kult Kirjutas:  Tervisetõendiga on seis väga lihtne, kui tahad rohkemat kui b, siis tehakse sulle nö. kutselise autojuhi tervisetõend, see kestab 5 aastat, aga b kati osa kestab ikka 10 aastat. Midagi üle mõistuse ei ole ja ei pea hakkama ekstra mingeid kategooriaid ära andma.
 
 Ülevaatuse kohta ka: ma olen käinud oma n2 transitiga 3 aastat järjest ülevaatusel pärast seda kui on läbi saanud, ehk siis järgmise kuu alguses. 3 aasta peale 3 kuud võitu, natuke teeb ikka meele paremaks.

Saksas on B kati jaoks tervise töendit vaja ainult üks kord elus,siis kui sa juhiluba taotlema
asud..Loomulikult kui sa lube vahepeal maha ei joo ...
Huvitav kas itlerid ei täida euru nöudeid vöi mis Big Grin

 Ma mäletan UK-s elatud ajast et siis kui lubasid taotlesin/vahetasin siis pidid kuskile ristid panema et oled terve ja oligi kõik. Oli ka kirjas see et kui vahepeal peaks mingi vigastus või haigus kallale tulema siis ei tohi sõita. Ehk siis usaldatakse inimest ja ei küsita pappi lambist.
Vasta
#77

Palju Eestis trahv on ilma TÜVita kulgemise eest ja mis sanksioonid veel????

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#78

Mul üks tuttav sõitis veokaga mitu aastat ilma üv-ta. Kaks korda peeti, esimene kord pääses puhtalt, teine kord tehti 40€.
Vasta
#79

(06-01-2018, 14:51 PM)Kult Kirjutas:  Tervisetõendiga on seis väga lihtne, kui tahad rohkemat kui b, siis tehakse sulle nö. kutselise autojuhi tervisetõend, see kestab 5 aastat, aga b kati osa kestab ikka 10 aastat. Midagi üle mõistuse ei ole ja ei pea hakkama ekstra mingeid kategooriaid ära andma.
 
 Ülevaatuse kohta ka: ma olen käinud oma n2 transitiga 3 aastat järjest ülevaatusel pärast seda kui on läbi saanud, ehk siis järgmise kuu alguses. 3 aasta peale 3 kuud võitu, natuke teeb ikka meele paremaks.

Ei tee sulle ükski arst kutselise tervisetõendit! Kui teemakorral on sõitjatevedu ehk bussijuht sis arstliku komisjoni peab läbima!
Vasta
#80

(06-01-2018, 15:54 PM)indrek001 Kirjutas:  
(06-01-2018, 14:51 PM)Kult Kirjutas:  Tervisetõendiga on seis väga lihtne, kui tahad rohkemat kui b, siis tehakse sulle nö. kutselise autojuhi tervisetõend, see kestab 5 aastat, aga b kati osa kestab ikka 10 aastat. Midagi üle mõistuse ei ole ja ei pea hakkama ekstra mingeid kategooriaid ära andma.
 
 Ülevaatuse kohta ka: ma olen käinud oma n2 transitiga 3 aastat järjest ülevaatusel pärast seda kui on läbi saanud, ehk siis järgmise kuu alguses. 3 aasta peale 3 kuud võitu, natuke teeb ikka meele paremaks.

Ei tee sulle ükski arst kutselise tervisetõendit! Kui teemakorral on sõitjatevedu ehk bussijuht sis arstliku komisjoni peab läbima!

Bussijuhile võibolla tõesti, pidasin silmas C ja E kati põhiliselt. Eks see oleneb ka kuidas kirja pannakse, minu arstitõendil on kirjas kutseline juht vms. Autokoolis oli ka vaidlus, et perearstidel 2 eri programmi ja erinevad nimetused arstitõenditel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne