Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu

Rehvimõõdud passivahetusel pandi GAZ- 53 le 260-508 (ZIL 130). Alla kuidagi mahuvad, kuid paarisrattad käivad koormata juba keskelt kokku.  Teenelised Staar-Eksperdid on mustamäel. ja riigilõivu pidin ise maksma, kuna pika sinise passiga ei lastud ülevaatust teha.

Parimat  h2rra

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

(04-01-2019, 17:50 PM)stretch Kirjutas:  
(04-01-2019, 16:19 PM)mossepower Kirjutas:  Soovitati passi õiged mõõdud nõuda kuna valed rehvimõõdud on Maanteeameti enda poolne viga.

Ja kes sellisel juhul riigilõivu peaks maksma?

Kui hästi ära põhjendad, siis saad tasuta selle muutmise. Kui ikka valed andmed on passis ja suudad selle vanadele selgeks teha, siis on protseduur riigi kulul. Korduv kogemus.

Kahjuks mul polnud tööaega raisata, et Belletti nimesaagat proovida riigi kraesse kirjutada. Tegin koos omanikuvahetusega, riigilõiv sama. Kui oleks eraldi teinud, saanuks ilmselt ka selle bezplatna, kuna ikkagi sama asutuse viga, mis sest et veerand sajandit vana.
Vasta

(04-01-2019, 21:58 PM)hobiautod Kirjutas:  Kuu tagasi sai ostusooviga prooviks vótta ùhte aegunud ùlevaatusega kaubikut .

Ùhe óhtuga sai kaks suulist noomitust esimene tehti telefoni teel bussi omanikule Maksu ja tolliameti poolt. Teine koos peatamisega politsei poolt. 

Seega ka on inimlike ametnike

Jeesus küll, hirmu ajad nahka. Varem sai ikka aastaid sõidetud ilma TÜV-ta ja polnud probleeme, nüüd siis hakatud kohe karmilt ründama?
Vasta

(05-01-2019, 00:30 AM)zazik Kirjutas:  
(04-01-2019, 21:58 PM)hobiautod Kirjutas:  ...
Ùhe óhtuga sai kaks suulist noomitust esimene tehti telefoni teel bussi omanikule Maksu ja tolliameti poolt. Teine koos peatamisega politsei poolt. 
...

Jeesus küll, hirmu ajad nahka. Varem sai ikka aastaid sõidetud ilma TÜV-ta ja polnud probleeme, nüüd siis hakatud kohe karmilt ründama?

See liigitub pigem karmavõlaks. Big Grin Või asjatamiseks herilasepesa vahetus läheduses. Mina oma 50 kkm aastaläbisõiduga näen paar korda nädalas magavat patrulli...
Vasta

Käisin hobikaga ÜV tegemas, sama koht ja ametnik, kes ka aasta tagasi oli. 
Kohe oli selge, et läheb jamaks. Kontrolliti üle absull kõik tuled ja viled mis autol küljes. Mul ei ole ükski autoostja ka nii põhjalikku inventuuri teinud. Kõik aknad üles-alla, kojamehed, turvavööd, lisa lülitid, kõik rehvid vaadati üks haaval üle, vahepeal käis paar-kolm korda arvutist midagi uurimas, siis kapoti all uuris nii kaua, et vahepeal juba mõtlesin, et äkki tal kukkus midagi näpuvahelt maha ja nüüd ei saa kätte. Küljekarbid ja põhi koputati kenasti üle, sumps käidi üle kaks korda edasi-tagasi, piduri torustikult toksiti muda maha ja vaadati toru-toru haaval üle, mõõdeti tulede valgusvihu kõrgused, kogu pull kokku mingi 45 mintsa, vahepeal oli tunne, et vana ootab millal minu vanake keema läheb, pada ju kogu aeg tiksus. Lõpuks ohkas ja sain vormistatud, kõikidest leidudest sain ülevaate. Muidu tore mees ja asjalik koht, aga tunda on, et vinti on kõvasti juurde keeratud.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Mis aasta autoga tegu?
Vasta

Vanuse poolest võiks musta numbrit taodelda. See ei tähenda et ta seda väärt oleks.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

45 mintsa siis nälga jäävad.tava aeg on 15 min sõiduauto.
Vasta

Paistab, et minu hobika TÜ saaga (mida on kirjeldatud paar postitust üleval pool) saab järje.. või siis mitte, aga igatahes täna tuli kena meil mis teatab, et TÜ on läbi.
Kuna selle TÜ tegin alles nädal paar tagasi siis mõtlesin, et joppenpuhh äkki sain valesti aru ja pandi hoopis korduv.. aga ei, passis kenasti kiri sees, et läbitud. Sibasin siis netti uurima ja mnt andmetel ka kõik ool rait. Kehtiv.
Läks paar tundi ja tuli jälle uus teade, (sama auto kohta) et teil auto see ja see ÜV läbi. No ma ei tea, keegi krt pani kohvitassi vale koha peale ?

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Huvitav ,mulle tuli täna kaks korda teade et treiler 244 go tüv läbi. Teadsin ,kuid miks topel teavitus.
Vasta

(18-01-2019, 00:38 AM)spitfire Kirjutas:  Paistab, et minu hobika TÜ saaga (mida on kirjeldatud paar postitust üleval pool) saab järje.. või siis mitte, aga igatahes täna tuli kena meil mis teatab, et TÜ on läbi.
Kuna selle TÜ tegin alles nädal paar tagasi siis mõtlesin, et joppenpuhh äkki sain valesti aru ja pandi hoopis korduv.. aga ei, passis kenasti kiri sees, et läbitud. Sibasin siis netti uurima ja mnt andmetel ka kõik ool rait. Kehtiv.
Läks paar tundi ja tuli jälle uus teade, (sama auto kohta) et teil auto see ja see ÜV läbi. No ma ei tea, keegi krt pani kohvitassi vale koha peale ?

See on ametnikunärudel mingi IT kala, mul bussidel sama, ülevaatus tehtud, aga tulevad teated, et ülevaatus läbi, kuigi passis märge näitab, et kehtib kuni 2020
Vasta

(18-01-2019, 03:41 AM)jurkman Kirjutas:  
(18-01-2019, 00:38 AM)spitfire Kirjutas:  Paistab, et minu hobika TÜ saaga (mida on kirjeldatud paar postitust üleval pool) saab järje.. või siis mitte, aga igatahes täna tuli kena meil mis teatab, et TÜ on läbi.
Kuna selle TÜ tegin alles nädal paar tagasi siis mõtlesin, et joppenpuhh äkki sain valesti aru ja pandi hoopis korduv.. aga ei, passis kenasti kiri sees, et läbitud. Sibasin siis netti uurima ja mnt andmetel ka kõik ool rait. Kehtiv.
Läks paar tundi ja tuli jälle uus teade, (sama auto kohta) et teil auto see ja see ÜV läbi. No ma ei tea, keegi krt pani kohvitassi vale koha peale ?

See on ametnikunärudel mingi IT kala, mul bussidel sama, ülevaatus tehtud, aga tulevad teated, et ülevaatus läbi, kuigi passis märge näitab, et kehtib kuni 2020

Mulle tuli eile topelt teade et sõidukil xxx on kehtiv TÜV lõppemas. Ainult, et... lõppes juba 31.12.18 seisuga... Uus tehtud.
Et põnevam oleks, teavitati ka sellest, et kodanik N volitus mulle ARK-s on ka kohe lõppemas(!) 22.12.18.
Elavad vana kalendri järgi?


Vasta

Mulle eile MNT kaks korda teatas e-maili teel,et olen omale reg.tunnistuse tellinud ja see jõuab varsti kohale. Käisin kolmapäeval selle autoga värvi muutmas ja sain kohe ka uue reg.tunnistuse. Saatsin neile päringu ka,et mis teoksil?

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Mulle tuli ka kaks teadet üv lõppemisest, kuigi lõppes juba kuu tagasi.
Ju mingi süsteemi rike või uuendamine
Vasta

Diislitestis läks mootor lõhkuma ja seejärel hukkus. 
Mida arvate?
Vasta

Hea et stendis läks, mitte tänaval... 
Mis täpsemalt juhtus muidu, mis mootor jne?
Vasta

(10-05-2019, 14:12 PM)motamees Kirjutas:  Diislitestis läks mootor lõhkuma ja seejärel hukkus. 
Mida arvate?
Üsna levinud asi tehnoülevaatusel. Tõenäoliselt on igal vähegi pikema töökogemusega ülevaatajal korra ikka juhtunud.
Täiesti omaniku probleem kuna tegu on liiga kulunud või rikkis mootoriga. Korras mootor ei lähe tahmatesti käigus lõhkuma.
Vasta

Nii on. Tehniliselt korras auto PEAB heitgaaside kontrolli pöörded üle elama (ja tahhoka punane ala on ju nagunii veel hulga kaugemal).
Mul ka kunagi ÜV vana pajatas, et korra kuus ikka mõne passati või bemmirondi rihma ribadeks saavad ja kundele seletada, et asi pole testis.
Vasta

Varemalt täitsid masuudivennad enne paarutamist miskise paberi ja andsid allkirja et ülevaatuspunkt ei vastuta kui miskit lajatab - kas seda enam ei praktiseerita?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Pole jah enam ammu allkirja andnud.
Aga selle lõhkuma minemise küsimuse osas ühinen eelkõnelnutaga.
Mul saab auto mootor iga päev rohkem piitsa, kui kord aastas need mõned tahmatesti sekundid TÜV punktis.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne