Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu

(02-12-2019, 10:57 AM)diesel Kirjutas:  bingo. vaheta ruttu ametit. teed uue ülevaatuspunkti võrru.
priske papp enam kui garanteeritud. ...
ei vaheta, üritan kuidagi vanaviisi läbi vedada ilma ärisooneta ... neetud vene ajal oleks juba pension paistmas aga täielises EW oota ainult surma.
Vasta

Uus koht võrus on interneti väitel tööpaäevadel 8-18, laupäeval 9-15, korduv tasuta.
Vasta

Päris viisakas koht tundub pilte vaadates. Olen ise harjunud käima sellistes pimedates ja külmades "urgastes". Ülevaataja tõmbab puhvaika selga kui oma pisikesest putkast välja tuleb ja paneb pealambi otsaees põlema. Summutile äratõmmet keegi külge ühendama ei hakka, tehakse kahelt poolt uksed natuke lahti, et tuul läbi tõmbaks. Ja eraldi mugavat ootenurka pole ma varem ülevaatuspunktis näinud. Eks ma enamasti ainult ühes kohas käin ka.. ja muus osas seal küll latti alla ei lasta Big Grin
Vasta

(02-12-2019, 12:56 PM)olli Kirjutas:  Päris viisakas koht tundub pilte vaadates. Olen ise harjunud käima sellistes pimedates ja külmades "urgastes". Ülevaataja tõmbab puhvaika selga kui oma pisikesest putkast välja tuleb ja paneb pealambi otsaees põlema. Summutile äratõmmet keegi külge ühendama ei hakka, tehakse kahelt poolt uksed natuke lahti, et tuul läbi tõmbaks. Ja eraldi mugavat ootenurka pole ma varem ülevaatuspunktis näinud. Eks ma enamasti ainult ühes kohas käin ka.. ja muus osas seal küll latti alla ei lasta Big Grin

Roopa tn punktis on küll üsna viisaka välimusega ruumid ja diivaniga puhkenurk. Aga see on ka ainus kiiduväärne omadus sellel ettevõtmisel, muidu on nad seal ikka väga ülbe ja üleoleva suhtumisega. Minu jaoks väga häiriv ja arusaamatu, et omanikku kanalile ligi ei lasta, vigu ei näidata, mitte midagi ei räägita. Teevad oma toimingu ära, annavad paberi, aga inimese moodi rääkida probleemidest ei taha. 

Väga tervitatav, et Võrus nüüd üks alternatiiv juures on.
Vasta

(02-12-2019, 13:43 PM)zazik Kirjutas:  Roopa tn punktis ... on nad seal ikka väga ülbe ja üleoleva suhtumisega. ...vigu ei näidata, mitte midagi ei räägita. ... Väga tervitatav, et Võrus nüüd üks alternatiiv juures on.
100% nõus
viimasel ajal olengi hakanud Pikal tän. käima, natu parem suhtumine ja on leidnud nn vea, mis on kogu aeg olnud ja Roopa tänaval ei olnud kunagi probleemiks, st ei märgatud.
Vasta

kas tõesti on korduv 2-3 tüv-i hinnast
Vasta

(02-12-2019, 14:55 PM)sturmbannführer Kirjutas:  kas tõesti on korduv 2-3 tüv-i hinnast

Kus see võetud on? Tavaliselt on korduv kas suisa tasuta või võetakse viiekas.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(02-12-2019, 16:36 PM)Walter Kirjutas:  
(02-12-2019, 14:55 PM)sturmbannführer Kirjutas:  kas tõesti on korduv 2-3 tüv-i hinnast

Kus see võetud on? Tavaliselt on korduv kas suisa tasuta või võetakse viiekas.
oleneb mille eest korduv,kui co siis test jälle maksab,pidurid jälle uuesti stend muude asjadega jah lihtsam.
Vasta

Kordusülevaatuse tasu oleneb teenuse pakkuja kohalikust poliitikast ja tema hinnakirjast.
Kõik ei ole ühe lauaga löödud alates päevast, mil TÜV teostamine anti erakätesse. Ühes putkas on üks hind, üle tänava jõuad, on teine.
Vasta

Käisin kah Rapla vianori kõrval olevas ülevaatuses. Ülevaataja J. R. tegi ikka väga põhjalikult oma tööd, iga auto peale kulus oma 30 minutit või natuke peale aga mis seal ikka. Häiris aga eriti ebaviisakas teenindus, kui pagasiluuki ei saanud ise lahti kukkus paukuma et kurat kiire on ja ma tehku parem auto korda. Ei pidanud paljuks ka kundet poisikeseks nimetada, ju see käib siis tasulise teenuse hulka. Lisaks saab selle lõbu eest maksta 45.- mis on tunduvalt rohkem kui mõnes teises kohas, ehk siis kes soovib raha eest seal väheke sõimata siis on sobiv koht.
Vasta

Mul oli analoogne juhus Tartus ühes ülevaatuses.Kuulsin kuidas asjapulk ühe naisterahvaga paukus.Tädil oli nutumaik suus peaaegu.Vanakooli mehena selgitasin siis härrale elementaarseid viisakusreegleid daamidega suhtlemisel.Kõigepealt sain teada,et see ei pidavat üldse minu asi olema ja tema teeb oma tööd kuidas tema tahab ja lõppu veel mõned ähvardused ning hinnang minu vaimsele tervisele. Peale minupoolseid lubadusi teavitada koha omanikke ja Maanteametit ning kindluse mõttes ka ajakirjandust siis tõmbas vähe tagasi.
Vasta

Ja teine äärmus on selline: tegelane ei ütle mitte ühtegi sõna. MITTE ÜHTEGI. Võtab dokid, toimetab auto kallal, maksad, saad dokid tagasi... Tänasin, istusin autosse ja minek. A mingi tunne nagu ütles, et vaata ikka paprit ka. Vaatasin, korduv. No siis kihvatas rsk, ei võind siis öelda et korduv ? Kui poleks vaadand, oleks kimand ilma ÜV-ta enda teadmata ringi. Läksin tagasi ja põrutasin esimese emotsiooni pealt nii nagu torust tuli, vana vaatas tuima näoga ja ütles, et mis ta peab ütlema.. see ju kõik papri peal kirjas. Järgmine kunde ei julgend enne sisse sõita kui ma sealt jalga lasin. Lubasin, et me rohkem selles elus ei kohtu. A korduv krt on samas punktis ikkagi tasuta. No vahetasin tagumise uduka pirnid ära ja läksin nädal hiljem samasse punkti tagasi. Sama vend. Mõõtis mind pika piguga, tundis ära rsk. Andsin tuima näoga dokid.. Sama tuimalt, aga siiski tuntava arrogantsiga sain tagasi. 
 
Talina ja viimsi piiri pääl, mõni aasta tagasi.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Külas käiakse ikka seal kus olete oodatud. Wink 
T.
Vasta

huvitav mis pirni eest korduva saab?kunagi sai mingi perjood keilas käidud ja seal vanal pirnid riiulis ja kurtis,et ei saa ju sind ühe silmaga välja lasta ja vahetasime kenasti ära.
Vasta

Eelmine aasta sain korduva esimeste parktulede eest. Olin just auto ostnud ja ei osanud neid esitulede nurkadest otsidagi. Vahetamine käis läbi rattakoopaa asuva väikese luugi ja lihtsam oli paluda kaheksa aastasel järeltulijal seal opereerida.

Edit. Sel aastal viisin auto otse remondist ülevaatusele ja alles kohapeal hakkasin mõtlema, et masin mööblit täis ja tagunisi istmeid netu. Vaadati passi, loeti sealt kuus istet ja kontrolliti, et seitsmenda kinnituskohad katetega kaetud (seal mul mingi lahtikäiv kööginurk) ning löödi tempel passi.
Vasta

Seoses kaamera tekkega ülevaatuspunkti juhtus mul elus esimest korda nii, et talasillaga autol tösteti üles ka eraldi tagasild ja käidi rattaid loksutamas. Kui uurisin et mida sealt leida plaanis sellisel viisil on, siis iroonilise muigega seletati, et ega tähtis pole mitte eesmärk vaid protsess ise Smile

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

(08-12-2019, 11:00 AM)Alts Kirjutas:  Eelmine aasta sain korduva esimeste parktulede eest. Olin just auto ostnud ja ei osanud neid esitulede nurkadest otsidagi. Vahetamine käis läbi rattakoopaa asuva väikese luugi ja lihtsam oli paluda kaheksa aastasel järeltulijal seal opereerida.

Siis vast pidid mõlemad läbi olema? Ma just hiljuti käisin ühe autoga, millel 1 parktuli ei põlenud ja ei hakatud isegi ülevaatuse akti seda kirjutama, puhtalt läbi.
Vasta

Täiesti kogemus olemas, kus suur valik pirne olemas, isegi paari sorti kruvikad pisteti pihku ja hakka aga vahetama. Paraku ei aidanud pirni vahetus ja üks puuduv pidurituli lisas akti puuduse aga mitte korduvat. 
Üldiselt peaks ju info levima, kus kuidas suhtutakse ja kliendid lihtsalt valivad normaalsemad kohad.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Paberi-loogika on lihtne - kui on OV, siis on korduv. Aga mitu VO olla võib?
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/119...012020.pdf#

Tulesid on nt lihtne kontrollida ja tööle panna - eriti, kuna annab kohe kas VO (masina üks esi- või tagatuli ei põle) või OV (pmst masina ühes otsas "enam kui pooled" ei põle) kirja. Ülevaataja võib ju mõistlik olla, aga kui ta arvab, et ta tegevusel silma peal hoitakse (kaamerad), siis tema maailmapilt ei loe.
Uba: nii endale kui ülevaatajale on lihtsam, kui elementaarsed pisiasjad tuledena on TÜV eel üle vaadatud ja vajadusel korda tehtud.
autofoorumi kasutajaskond võiks praktikas vähemalt nii palju oma sõidukeid suuta korras hoida Wink

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(08-12-2019, 13:31 PM)13piisab Kirjutas:  ..... on lihtsam, kui elementaarsed pisiasjad ...  ja vajadusel korda tehtud.
autofoorumi kasutajaskond võiks praktikas vähemalt nii palju oma sõidukeid suuta korras hoida Wink

Väike näide uue eesti aja algusest, vist, tänavalt ülevaatuseputka sissesõidule keerates olid suunad olemas, kontrolllambike vilkus ja relee plõksus, ülevaatusel suundi netu, relee vait. Lihtne asi ju aga näe pole korras.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne