Tehnoülevaatus. Jooksev kogumuspõhine arutelu

Stabiilsed pöörded polegi nii väga efektiivsed. Paar efektset kiirendust ja korras. Peab kõik turbiinid maksimumi peal korraks tööle rakendama. Puhub kõige paremini tuha torudest välja.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(19-02-2020, 12:08 PM)muska71 Kirjutas:  
(19-02-2020, 11:45 AM)honkomees Kirjutas:  probleemiks on korra olnud just tahmasus, ülejäänud näidud olla korras olnud, tuuritati nati pikemalt putkas ja saadi piiripealsed numbrid kätte. Peale seda olen teinud punkti sõidu ca 3000-3500 pöörde peal (4 käik ja 120 km/h) ja enam pole seda muret olnud.
lugedes foorumeid siis enne ülevaatusele minekut soovitataksegi nii ca 20 km läbida ca 4000rpm peal köhib torud lõõrid puhtaks ja näiudud korras.mullu oli mu masinal ülemisel piiril ja küsisin mis teha selle vastu-mootor vahetada oli vastus Big Grin ,seda lolli katsun vältida edaspidi.

Endal oli kogemus ühe oma masuudipressiga - üleelmine aasta olid heitgaasinäidud piiri peal ja sain korduva proovimisega lõpuks läbi. 
Eelmine aasta sai pandud Neste pro-diislit pool paaki ja tehtud paar päeva "itaalia tuuningut". Tulemus - ei ühtki probleemi heitgaasidega sel korral.
Vasta

Samas on olnud mitu juhust kus auto mis testi ei läbinud peale sinise sisse valamist andis edukalt eksami ära.

Aquila captas non muscas.
Vasta

ise roolis olen siis käiguvahetustel lasengi teadlikult pöörded 4000-4500 peale ja aeg ajalt sülitab musta kah.ka ülevaatusel õues uksetaga lasevad korra paar pöörded 5000 peale ja kui musta pole siis sõidavad sisse.ka mõõtmine oli vist 5000 rpm ja 2 korda labidas põhja.
Vasta

Uurisin kohalikust ÜV. punktist mootorratta ülevaatuse kohta ja väidetavalt alates esimesest veebruarist on kohustuslik piduritest, kus motikale kinnitatakse seadmed ja omanik viib läbi pidurdustesti, kiirusel 40km/h.
On keegi sellist testi juba läbi viinud.
Millised on võimalused, et sealt saab trummelpiduriga läbi?
Kas peaks klotse veidi kampoliga järgi aitama?
Vasta

(04-03-2020, 15:19 PM)tõnn Kirjutas:  Uurisin kohalikust ÜV. punktist mootorratta ülevaatuse kohta ja väidetavalt alates esimesest veebruarist on kohustuslik piduritest, kus motikale kinnitatakse seadmed ja omanik viib läbi pidurdustesti, kiirusel 40km/h.
On keegi sellist testi juba läbi viinud.
Millised on võimalused, et sealt saab trummelpiduriga läbi?
Kas peaks klotse veidi kampoliga järgi aitama?
lõustaraamatust oli kuulda jah.
trummelpiduritega on ju terve elu sõidetud ja ka ülevaatusi läbitud.tee ratas korda siis pole probleemi!pidurid sellised,et taga istudes kinni ei hoia kuskilt siis oled pidurdusjõu tulemusena juhi kukil,omal nahal tunda saanud.
Vasta

Mõnel vanemal tsiklil ongi tehasest juba sümboolsed pidurid e. kindlasti tänapäevastele normidele ei vasta, samas aga on need tehasest nii tulnud. Mis sellistest saab? Ilmselgelt pole MNT ametil rataste kohta pidurdustõhususe andmeid - lüüakse kõik ühe vitsaga.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Hetke pidurinõuetes pole küll midagi tänapäevast, seesama 50%, mis aegade algusest peale on olnud. Mis siis lahtiseletatult tähendab, et kiiruselt 50km/h pead seisma saama kolme sekundiga/20 meetriga - ma isiklikult ei julgeks latipuutega normi ületava tsikliga juba isikliku naha terviklikkuse huvides liikluses osaleda, rääkimata alla selle...
Vasta

(04-03-2020, 16:12 PM)muska71 Kirjutas:  
(04-03-2020, 15:19 PM)tõnn Kirjutas:  Uurisin kohalikust ÜV. punktist mootorratta ülevaatuse kohta ja väidetavalt alates esimesest veebruarist on kohustuslik piduritest, kus motikale kinnitatakse seadmed ja omanik viib läbi pidurdustesti, kiirusel 40km/h.
On keegi sellist testi juba läbi viinud.
Millised on võimalused, et sealt saab trummelpiduriga läbi?
Kas peaks klotse veidi kampoliga järgi aitama?
lõustaraamatust oli kuulda jah.
trummelpiduritega on ju terve elu sõidetud ja ka ülevaatusi läbitud.tee ratas korda siis pole probleemi!pidurid sellised,et taga istudes kinni ei hoia kuskilt siis oled pidurdusjõu tulemusena juhi kukil,omal nahal tunda saanud.
mina konkreetselt k-750 piduritest.kunagi kui ilm sitaks läks ja sadama tahtis hakata siis vanamees hüppas ise sanga ja auklikul küla mülgasteel korralikult labidas põhjas vajutas ja enne suuri auke korralikult pidurdas siis taga istudes sain teada millised pidurid pillil tegelikult on ja lendasin vanamehele tagant selga.aastad võisid 80-ndad.enne ülevaatust pidurid sisse töötada ja kui õli klotsidel pole siis läheb ka läbi.
autobaasides veokate trummelpiduri klotsid treitakse trumliga samasse mõõtu enne alla panekut,tsikli omi pole näinud,et nii tehakse ja isegi sõiduauto omi pole näinud.
Vasta

(04-03-2020, 15:19 PM)tõnn Kirjutas:  Uurisin kohalikust ÜV. punktist mootorratta ülevaatuse kohta ja väidetavalt alates esimesest veebruarist on kohustuslik piduritest, kus motikale kinnitatakse seadmed ja omanik viib läbi pidurdustesti, kiirusel 40km/h.
Kas kuskil on kirjas, et omanik peab rattaga ise testi sooritama?
Vasta

omanikul ei pruugi lubegi olla ja ei oska ka rattaga sõita.tüv-i mehed peaks ikka ise hakkama saama.teenuse eest ju makstakse
Vasta

sturmbannführer Kirjutas:omanikul ei pruugi lubegi olla ja ei oska ka rattaga sõita.tüv-i mehed peaks ikka ise hakkama saama.teenuse eest ju makstakse
Kuidas see ratas siis tüv punkti jõuab - aetakse treila pealt maha ja pärast jälle treila peale tagasi?  Smile
Kas järgmisena hakkatakse traktorite ja kombainide pidureid niiviisi kontrollima?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

kui tahan võin tuua terve kastitäie tsikleid.las kontrollivad.ka sõidukad tulevad vahel treilaga tüv-i punkti
Vasta

(04-03-2020, 20:17 PM)Walter Kirjutas:  Kuidas see ratas siis tüv punkti jõuab - aetakse treila pealt maha ja pärast jälle treila peale tagasi?   
...

Ja tulevadki. Olen isegi kahte sõiduautot ja ühte lamavoid üksi ühekorraga ette näitamas käinud. Esimese hooga ajas ülevaataja silmad pungi küll, kui oma laagrit lahti hakkasin pakkima.
Vasta

(04-03-2020, 19:49 PM)sturmbannführer Kirjutas:  omanikul ei pruugi lubegi olla ja ei oska ka rattaga sõita.tüv-i mehed peaks ikka ise hakkama saama.teenuse eest ju makstakse
Kus siin uudis on?
Siiani on ju ka mootorrattal piduritesti tehtud- 30 km/h ja 7 või 7,5 m seismajäämiseks. Teeb ikkagi masina esitaja, vähemalt mina olen küll teinud. Lubade olemasolu ülevaatusel ei küsita. Ülevaatajal pole ju isegi sõiduvarustust, eelkõige kiivrit.
Ülevaatuspunkti kohustusliku varustuse nimekirjas seda ka pole, seega küsimus Maanteeametile.
Vasta

ma ei saa aru,mis uudis!
pole minu asi,mis varustus tüvi-i punktil on ja mis mitte.mina olen ju klient ja maksan.kui on kirjas ,et tsikkleid kontrollitakse,siis pole ju nendel midagi kobiseda.
Vasta

alles eile oli uudis kus piduritesti tehes kukuti tsikliga ja haigla sõit.
Vasta

(04-03-2020, 20:17 PM)Walter Kirjutas:  Kas järgmisena hakkatakse traktorite ja kombainide pidureid niiviisi kontrollima?

Kogu aeg on kontrollitud niiviisi...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(08-03-2020, 10:10 AM)mlsluik Kirjutas:  
(04-03-2020, 20:17 PM)Walter Kirjutas:  Kas järgmisena hakkatakse traktorite ja kombainide pidureid niiviisi kontrollima?

Kogu aeg on kontrollitud niiviisi...
Mul ükskord ei tulnud esisild välja. Ülevaataja imestas et ta ei ole elusees näinud et bellarussil kõik neli ratast pidurdavad.
Vasta

mlsluik Kirjutas:
Walter Kirjutas:Kas järgmisena hakkatakse traktorite ja kombainide pidureid niiviisi kontrollima?

Kogu aeg on kontrollitud niiviisi...
Seadmetega, mis kinnitatakse liikurile?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne