Haapsalu Nostalgiapäevad 2006
#1

Tere!
Nagu sai lubatud, siis ka see aasta toimuvad Haapsalu Nostalgiapäevad septembri teisel nädalavahetusel - 8-10 september.

Ürituse raames toimuvad erinevad nostalgiahõngulised näitused, kontserdid ja loomulikult VANA TEHNIKA KOKKUTULEK!

Siin siis eelinfo ja kondikava, mida sel aastal oodata on:

Kokkutuleku algus on reedel, 8 sept - osalejate saabumine, majutuskohtade jagamine, õhtusöök ja järgnev kultuuriprogramm - kunagise kuulsa Lääne Kaluri Varitee reunion special - samad esinejad ja programm, mis 80ndatel! (kinnine üritus kokkutulekurahvale) järgnevalt avatud min. nõukogu puhvet ja vanade aegade meenutusvõimalused laua taga. Vabalava

Laupäeval, 9 sept - ärkamine ja hommikusöök. Kell 12 algab paraad. Paraadi lõpus miiting ja sõidukite kogunemine lossiparki. Lossipargis rahvamajandussaavutuste näituse ja laada avamine ja supi söömine. Vanalinnas võrrivõidusõit. Erinevates Haapsalu näitusesaalides ja muuseumides temaatilised näitused.
Vabakava.
Õhtusöök.
Peale õhtusööki jätkub programm lossipargis - esinevad "2 august", Anne Veski, "Boney-M" ja diskot teeb Riho Baumann.
Peale keskööd jätkub kokkutuleku rahva pidu min. nõukogu puhvetis koos kultuuri ja filmiprogrammi ning elava muusikaga ning lõpuks diskoga.

Pühapäev, 10 sept - selginemine, söömine ja ürituse pidulik lõpetamine.EDIT: P.S: kõik teie ettepanekud ja soovid on väga teretulnud ja nendega arvestatakse võimaluste piires!!!
Vasta
#2

see aasta olen oma zaz`iga kohal..
Vasta
#3

See aasta rajal ka kohalik porgandikarva 011. Muide aastast 76 ja orginaalläbisõiduga 3400km.
Vasta
#4

Valge M-403 on ka seekord kohal!

MZMA 403 `64, MZMA 423 `64, GAZ 20 `57, GAZ 24 `73, ZAZ 965 `63
Vasta
#5

Kas liikur peab olema tingimata nõukogude päritolu millega osa võtta?
`73 Hanomag-Henschel F46KA
Vasta
#6

Loomulikult ei pea!

Oodatud on kõik sõidukid ja ka igasugune muu tehnika, millel sünniaasta või hing on varasemad kui 1981. Samamoodi ei esitata mittemingeid tingimusi masina originaalistaatusele (teretulnud on ka "nõukogude inimese autod") - lubatud on kõik, mis tuletab meelde aegu, kui muru oli veel rohelisem ja taevas sinisem - see mis ajal see kellegi jaoks oli ja mis riigis, on juba konkreetse osaleja oma hingetunde küsimus.

Lähipäevil riputan üles ka täpsustatud ja parandatud ürituse ajakava ja toimuvate ürituste plaani, mis peaks järgmiseks nädalaks lõplikult kinnitatud saama. Siis avaks ka eelregistreerimise üritusele saabujatele ja samas teeks ka üleskutse pakkuda välja masinad, mis saaksid paraadi lõppedes lossipargis parkimise aukohad (garanteerime erikohad turvamise igale väärilisele saabunud eksemplarile omast liigist) - momendi esinejate seis niipalju muutunud, et anne veski tuli kahjuks asendada marju länikuga, boney-m'i puhul on tegu algse päris koosseisuga (bobby mcfarrel jne). Lääne Kaluri varjeteega on kõik ok ja reedese etenduse jaoks saime ka leppe kasutada haapsalu rajooni kultuurimaja.
Vasta
#7

Minu poolt see aasta üks 01 ka juures. Wink
Vasta
#8

Oleme Enoga tulijad ja ilmselt ka Toyota Corona. Kui on vabalava, siis ehk saab ka kuulda Enolt surematut rockoperetti "Sad Jumping Seeds" (kõik, kes on kuulnud, teavad millest on juttBig Grin)! Aga kõik tulijad võiksid teha väikese sildikese oma auto esiaknale - hiljem, kui lossihoovis seisame, on vaatajatel-uudistajatel kah kergem - noorim generatsioon ei tea ju Mossedest, kopikatest vast suurt miskit, aga kindlasti tahaks. Sildil võiks kajasuda auto mark, väljalaskeaasta, kubatuur, mõõdud ja muud inffi,mida ise tarviliseks peate. Et poleks nii, nagu esmaspäevasel Mustpeade Rallil, kus ainult mõnel isendil infoleheke aknal oli.
Vasta
#9

Küsimus.
Soov osaleda ka Haapsalu üritusel aga auto väljalaske aasta 1982.
Tegemist heas seisukorras Jaguar XJ 6-ga. Kas saan ikka osaleda?
Vasta
#10

eks see eespoolmainitud aastaarv on lihtsalt soovituslik tärmin, kelleltki masina vanuse tõestamist ei nõuta ja loomulikult on kõik huvilised olenemata tehnika east ja seisukorrast teretulnud ja kedagi ei hakata minema ajama. Tähtis on hing ja fiiling!
Vasta
#11

Tänan vastuse eest.

Olen 99,9% kohal. Tean et Tartust tulemas veel paar autot.

Parimat.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#12

Kui eelmine aasta oli tegu konkreetselt 80ndate algupoole stiilis paraadi ja suure kolhoosipeoga, siis see aasta oleme ajas natukene tagapool ja nomenklatuuri selgema eristumise ja läänest pealetungiva diskomuusika ajastul.

8. sept
Et kogu programmist osa saada, siis soovitav osalejate saabumine on reede õhtul hiljemalt kella kuueks - siis jõuab ilusti registreeruda, sõidukid koos turvaparklasse ööseks ära viia (kust meid buss ilusti tagasi toob), tervitusstakani ära võtta, einestada ja suunduda koos kell 19 algavale Kalurikolhoosi Lääne Kalur Varietee etendusele Haapsalu rajooni kultuurimajja (kahjuks ei ole tegu kinnise üritusega vaid kuna kogu varietee reunion piirdub vaid 1 etendusega, siis on saali lastud ka natukene linnapublikut, kokkutuleku rahvale on lihtsalt omad reserveeritud read, nagu vanasti nomenklatuurile). Peale etendust jätkub kultuurimajas temaatiline tantsuõhtu, Tootmiskoondises Vikero on aga avatud kokkutuleku rahvale korralik eliitpuhvet shveitseri, konjaki ja kalamarjaga.

9. sept
Laupärva hommikul peale ärkamist ja pakutava hommikusöögi manustamist viib buss sõidukite omanikud parklasse masinatele järgi, et saaks suunduda kell 12 algavale paraadile, mille lõppedes suunduvad oma liigi väärikamad eksemplarid lossipargis toimuvale rahvamajandussaavutuste näitusele, kuhu masinad saavad turvaliselt jääda kuni pühapäeva hommikuni (aga peaksid olema soovitavalt vähemalt õhtul kella 17ni). Peale sõidukite parkimist on kokkutuleku rahval võimalus suunduda pakutavale lõunasöögile ja peale selle manustamist asuda vaatma või osalema võrrivõidusõidus.
Lossipargis on võimalik tegeleda temaatilise kauba (vansõidukid, osad, nostalgiaatribuutika jne) ärilis-majanduslike müügi-/ostu-/vahetustehingutega (müügiloa maks linnale ~15.-), süüa sashlõkki (liha papptopsides, ise tuleb küpsetada), esinevad taidlejad jne jne jne. Samas on võimalik külastada ka linnas toimuvaid temaatilisi näituseid ja osaleda muudel pakutavatel atraktsioonidel.
Enne Haapsalu II Nostalgiapäevade Estraadikontserdi algust on võimalik süüa õhtusööki ja siis suunduda ühiselt kontserdile. Esinevad 2.august(päris!), Marju Länik (päris!) ja Boney-M (päris!). Järgnevat diskoõhtut  sisustab Allan Roosileht. Peale mida Tootmiskoondises Vikero on aga avatud kokkutuleku rahvale korralik eliitpuhvet shveitseri, konjaki ja kalamarjaga, mängib vokaalinstrumentaalansambel ja esinevad taidlejad.

10. sept
Suur ja aeganõudev pahaolemise väljaajamine, hilise hommikusöögi manustamine ja ürituse pidulik lõpetamine.

Ja natukene kurvemast poolest kah:
See aasta on ürituse osavõtumaks 333.-, mis sisaldab kõike toimuvat meelelahutust, lokaalset transporti, ülalpoolmainitud söögikordasid ja mõnda napsi. Lastele vanuses kuni 16 aastat on osavõtumaks 33.- ja napse neile kah ei anta aga kõik muud samad hüved on olemas.
Üritusel osaliselt viibivatele või osadest hüvedest loobuvatele isikutele osavõtumaksust soodustuste tegemine lahendatakse töö käigus vastavalt situatsioonile.

Majutusega on niimoodi, et on lubatud vaba telkimine lossipargi ja tootmiskoondise vahele jäävas krahviaias, lisatasu eest saab tubasid lähedal asuvates pansionaatides (soovitavlt eelregistreerimisega, sõltuvalt tekkivate soovijate arvust 200-300 krooni kahene tuba ööpäev)
Nagu eelmine aasta, on hädaolukordades võimalik ka nurka magamajäämine tootmiskoondises Vikero, aga jätaks selle vaid ekstreemsituatsiooniks ja püüaks seda võimaluse korral vältida.
Vasta
#13

Asi nii huwitawaks aetud,et oleks ka tulija.Aga ilma autota.Kellele osavõtumaks tasuda?Ja mis kuupäewaks?
Vasta
#14

PETSS Kirjutas:Aga ilma autota.Kellele osavõtumaks tasuda?Ja mis kuupäewaks?


Osavõtumaksu tasumine toimub kohapeal, ürituse staabis tootmiskoondises "Vikero"
Soovitav on võimaluse korral osalejatel endast eelnevalt teada anda, et saaks arvestada toidukogustega jne. Eelregistreerimise avame umbes 15 päeva enne ürituse algust.

Aga ega siis auto ei ole ainus vana ja nostalgiline sõiduk - olemas on ka jalgrattad (eelmine aasta oligi kahjuks paraadil vaid 2 jalgratastel osalejat ja ühel autol oli kokkupandav desna pakiraamil), tõukerattad, lapsevankrid, rulad jne jne.
Smile
Vasta
#15

Muhuklubi oma ekipaazidega võtab osa 9.nda kuupäeva paraadist kindlasti ning võimaluste piires ka muudest atraktsioonidest.
Vasta
#16

Mul oleks selline küsimus, et kui soovin osa võtta ainult paraadist kas siis tuleb sammuti tasuda osavõtumaks täis hinnaga 333.- ?
Vasta
#17

visible Kirjutas:Mul oleks selline küsimus, et kui soovin osa võtta ainult paraadist kas siis tuleb sammuti tasuda osavõtumaks täis hinnaga 333.- ?
Eelmine aasta oli paraadil osavõtt tasuta, loodame et samuti see aasta.
Vasta
#18

Ma loodan, et ka minu roheline 24 soovib sinna vurada
Vasta
#19

visible Kirjutas:Mul oleks selline küsimus, et kui soovin osa võtta ainult paraadist kas siis tuleb sammuti tasuda osavõtumaks täis hinnaga 333.- ?

Nostalgiapäevade osavõtumaks on mõeldud katmaks ära osavõtjale pakutavate hüvede kulusid - toit, esinejate honorarid, ruumide rendid jne.
Järelikult ainult paraadil osalemine loomulikult tasuline ei ole ja sinna on oodatud kõik inimesed, kes õhkkonda sobivad, olgu nad jala, autoga või mõne muu liikuriga.
Samas loodan südamest, et ehk tuleb ikka ka ürituse kogupaketis osalejaid - ausõna, see 333.-/33.- korraldajaid rikkaks ja ilusaks ei tee, healjuhul katab ära konkreetsele osalejale tehtud kulud ja lisaks mingi imepisikese osa kaudsetest üldkuludest... ja selletõttu lihtsalt on nii, et mida rohkem on osalejaid, seda vähem peame me ürituse korraldamisele omast taskust juurde maksma... kuigi , ega sellest vist ka ei seeaasta ega ka kunagi ei pääse.
Vasta
#20

oldmoped Kirjutas:siis jõuab ilusti registreeruda, sõidukid koos turvaparklasse ööseks ära viia (kust meid buss ilusti tagasi toob)
Kas vene tehnika buss ? Smile Loodan, et härrased ikka vene tehnikaga sõidutavad, siis tahaks küll kohal olla Wink
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne