94.a 2.0 mondeo ei käivtu
#1

Probleem autoga algas kaks päeva tagasi, kui sirgel teel lõi ühtäkki bensiinipumba kaitsme läbi. Kaitse sai vahetatud, kuid peale seda autol tühikäiku ei ole ja ainult lubab aga praktiliselt käima ei lähe. Samuti ei näita tahhomeeter enam õigeid pöördeid.
Vahetult enne lasin Carstopis, kus väidetavalt on profid, vahetada kogu siduri. Kas jamad algasid sealt?
Kapoti alt sai kõik pistikud üle vaadatud ja õliga üle lastud, samuti vaatasin küünlaid. Jaotusvõlli rihm, õhufilter, bensiinifiler on mul endal vahetatud. Auto all on kuiv kui kõrb.
Kus on probleem? Elektrisüsteem, sissepritse, katalüsaator, hõre mootor, mõni mondeo spetsiifiline probleem? Või mängib tegelikult ikkagi bensiinipump, mis teeb lihtsalt ilusat häält süüte sissepanemisel, kuid tegelikult ei jõua enam lüüa?
Autol on zetec 16V mootor.
Probleem on suur ja mõistus otsas.
Vasta
#2

Leia ülesse põhjus miks ta selle kaitsme läbi lõi(vigane juhtmestik, relee või sama ahela seadmed). Vaata ka väntvõlli pöörete andur üle(ta õige nimetus ei tule praegu meelde).
Kui pump on vana ja kipub ulguma siis kontrolli ka kütuserõhku(võibolla ei ole piisav). Pistikute hoolduseks on spetsiaalseid puhasteid ja kaitseid.
Üldiselt viitab selline äkiline surm elektrilisele veale.
Kui su masin toetab enesediagnostikat siis võid sealt enne neid veakoode lugeda(jõuad ehk kiiremini veale lähemale) või lohista ta esindus diagnosti.
Vasta
#3

Tänud, WhiteLion. Probleemide üle mõtlesime ja sellest inspireerituna sai veel autot näpitud. Tulemust siiski veel pole.
Kaldun arvama, et bensiinipump on väsinud, sest ikkagi tundub nagu ei saaks masin piisavalt bensiini kätte. Ka küla pealt sai uuritud- normaalne bensiinipumba hääl süüte sissepanemisel tõesti ei tähenda, et ta kuidagigi lüüa süüdaks.
Otsustasin uue pumba kasuks- "Volta autos" 972.-
Kui kellelgi on isiklikke kogemusi mondeo pumba vahetamisega, siis oleks hea teada, sest kaane sain ma küll lahti keeratud aga juba praegu maadlen ma voolikute lahtisaamisega, millel on minu jaoks kuramuse imelikud pistikud.
Vasta
#4

Ehk aitab Sind Mondeo remondimanuaal: http://digital.ktu.lt/autoclub/files/For...Manual.rar
http://digital.ktu.lt/autoclub/files/Ford%20Mondeo.rar
Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

Sain auto pärast pikka vaheaega jälle korda.
Kui kelllelgi peaks kunagi sarnane probleem olema, siis kontrollige süütepooli. Minul oli süütepoolil mõra sees, esimesele ja kolmandale küünlale sädet ei andnud.
Tark raamatuke see manuaal, tulevikus läheb kindlasti tarvisSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne