DKW raam?
#1

Kuna ratas (milline DKW mudel ja millises ulatuses komplektne) endiselt identifitseerimata, siis puhastasin raami harjaga hoolikalt ära, stantsitud raaminumbrit ei ilmunud aga nähtavale kusagilt. Tagumises alumises raami nurgas stantsitud täht "K" ja tagumise porilaua kinnituskoha kõrval nr. "2".
Soov oleks teada saada kas raam kuulub kindlasti nimetatud DKW'le ja on eeldatavalt saksamaa toodang?
http://simona.ee/dkw_350_raam/
Vasta
#2

Taastan ise DKW NZ 350 aastast 1939. Sinu raam ja ka pildid rattast on väga sarnased just sellele mudelile. Raami sellel osal ei ole minu teada numbrit. Nn raaminumber on tagumise vasakpoolse kolmnurkse hargi peal.

Sama raam oli ka NZ 250, võib-olla veel mõnel mudelil. Ilmselt on samasugune raam ka IZ 350, võib-olla ka IZ 49.
Vasta
#3

Tänud info eest, üritan raaminumbrit leida tagumiselt kolmnurgalt.
Kas see "K" ei võigi viidata sellele, et tegu hoopis IZ 350 raamiga?

indreksirk Kirjutas:Taastan ise DKW NZ 350 aastast 1939. Sinu raam ja ka pildid rattast on väga sarnased just sellele mudelile. Raami sellel osal ei ole minu teada numbrit. Nn raaminumber on tagumise vasakpoolse kolmnurkse hargi peal.

Sama raam oli ka NZ 250, võib-olla veel mõnel mudelil. Ilmselt on samasugune raam ka IZ 350, võib-olla ka IZ 49.
Vasta
#4

Minu arvamus on, et kui ei ole raami esiosal "birka" kinnitamiseks mõeldud neediauke, siis ei ole ilmselt tegu Izevski tehase toodanguga. Kontrolli neediauke ka seestpoolt!
Vasta
#5

On minulgi mõned NZ raamid, K tähte pole osanud tähele panna aga Kui nüüd just ei eksi, siis NZ eelńenud mudelite (SB, KM-KS?) raamide kaelaosadel mis käivad raami külge poltidega ka K tähed sisse löödud (kui ei olnud mingi teine täht, igatahes 2-l erineva mudeli rattal oli sama täht) . Eelnevate vastajatega sama meelt, NZ-il raamisilt otse ees ja roolilukk.
Vasta
#6

ma pakuks ka et DKW NZ 350 sest IZ-il ei ole rooliluku kohta ja IZ-il on birka needitud raami ette külje peale aga mitte täitsa ees. DKW-del minuteada birka ikka ees (vähemalt sport 250-l)

militaarmootorrattur
Vasta
#7

indreksirk Kirjutas:Sama raam oli ka NZ 250, võib-olla veel mõnel mudelil. Ilmselt on samasugune raam ka IZ 350, võib-olla ka IZ 49.

IZ-49 raam 350 omaga 1:1-le samasugune ei ole, lisandunud on tagumise õõtshargi kinnitus, millest läheb siis õõtshargi telg läbi ja esihargi leevendi kronstein, mis on U-kujuline ning millest läheb tihvt läbi.
Lisaks ulatuvad tagaporilaua kinnitused (keermeavadega M7 ja M10) raami kaelaosade juurest pikemalt välja.


Vasta
#8

Parandan oma eelmises postituses toodud dasinform. pärast, SB ja KS/KM mudelite raamide kaelatükkidel mitte K vaid N täht koos muuga, küll aga NZ250 raamil leidsin mingi kriipsu mida võiks K tähe osaks pidada, paar raami veel sodi all aga kätte eisaa ja puhastamata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne