Kaitsme vajalikkus M-lise vana tulelüliti lähedale?
#1

Rattal kasutan Dnepri 12-voldist mootorit, laternapotiks vana kesklülitiga variant. Juhtmevahetuse käigus läksin edevaks ja paigutasin lenksule ka vanadel K-del ja M-del kasutatava tulede ümberlüliti - trossi teine ots külje pealt potti ning klemm-lülitisse.
Minu küsimus ongi: kas on vajalik ka vastava kaitsme toomine istumise alusest plokist klemm-lülitile võimalikult lähedale? Olen kuulnud, et trossiga klemme nühkides kipub vool ikkagi kõikuma ja "krabisema" (mida uuemad klõpsuga lülitid ei tee) ja mingil hetkel küpsetab kindlasti lüliti vms läbi. Ise ei tunne ennast elektriasjades selles osas tugevalt. Juhtmestiku paigutasin kõikjale 2,0 mm aga sellest vist ei piisa - lüliti, ja hullem kui muud olulist, tapab või põletab selline nühkimine vist kaitsmeta ikka ära...
Aidake hea nõuga, kellel tarkust jagada.
Aitäh ette!
Vasta
#2

Ma küll ei kujuta seda lülitit endale ette, kuid ega kaitse paha ei tee.
Pane kõige nõrgem kaitse vahele ja kui tekib lühis või midagi, siis põleb lihtsalt kaitse kenasti läbi ega juhtu midagi hullu. Aga hiljem peaksid ikka uurima ka miks kaitse läbi põles!
Vasta
#3

ei kujuta ette mis põhjusel keegi sulle sellist kägu jutustas aga originaalis seal küll ühtegi kaitset pole ja need aastad mis mina M-72ga tegelenud olen pole veel sellist jama olnud et kaitsmeta tuledelüliti rikki läheks Wink

militaarmootorrattur
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne