Mis pingega vool peaks süütepooli jõudma?/Minskil kala sees.
#1

Tere.
Mitme voldine võiks see vool el. süütega Minskil olla, mis süütepooli jõuab?
Vasta
#2

Küsiks, et mis asi on "pingega vool"? Vool ja pinge ju eri asjad, esimest mõõdetakse amprites, teist voltides. Seotud nemad Ohmi seadusega I=U/R. Su küsimuse mõte on küll selge, aga olgem siiski tehnilistes terminites korrektsed.
Vasta
#3

Njah. Jama igatahes selline, et süütepooli jõuab impulss, aga sealt edasi ei ole ühegi süütepooliga midagi tulnud. Testriga mõõtes ja vänta andes tuleb 20...30V, tugevamini andes 300-400V, aga see siis kui mitu impulssi tuleb. On see normaalne? Või peitub saladus selles, et mitu amprit jõuab?
Pole sellel elektrialal just kõige tugevam...
Vasta
#4

Kas süütepooli ei peaks mitte jõudma ~6/12v (sõltuvalt generaatorist)?
See on väga kahtlane, et 20..30 või 300-400V tuleb süütepooli. Oled sa kindel oma mõõtmistehnikas ja voltmeetri korrasolekus? Kui pinge on nii suur, siis voolutugevus langeb selle võrra. Et midagi poolist välja tuleks peaks voolutgevus kindlasti olema mõni amper (täpselt ei mäleta Toungue ). Sellisel juhul juba tarbiks süütesüsteem pärs palju elektrit. (N=I*U), ehk 400V*2A=800W.
Vasta
#5

ispy Kirjutas:See on väga kahtlane, et 20..30 või 300-400V tuleb süütepooli.

See on täiesti võimalik. Kuigi teemaalgataja ei täpsusta, millise Minskiga tegu, võib oletada, et see uuem, millel kogu elekter käib läbi elektronploki. Seal aga sees türistorid, suured kondekad ja poolid, mistõttu tavalisest kõrgem primaarpinge täiesti võimalik.

N2O Kirjutas:Jama igatahes selline, et süütepooli jõuab impulss, aga sealt edasi ei ole ühegi süütepooliga midagi tulnud.

Soovitaks igaks juhuks proovida teist elektronplokki, need võivad vahel uskumatuid hiina mõistatusi esitada. Samas: oled kindel, et kõik süütepoolid korras on ( takistust mõõtsid)? Kas küünal on korralik? Kas kõrgepingejuhe ilusti kinnitatud? Muud juhtmed ok?
Vasta
#6

Elektronsüütega 6V Minskiga on tegemist.

Kõrgepingejuhtme ja piibu vaatasin hoolikalt üle, natuke nokitsesin ja panin kokku. Muud juhtmed tegin just uued, need on 100% kindlasti kõik õieti, vaatasin paar korda skeemi järgi üle.

Nii... Ja nüüd see elektronplokk siis - Võtsime ta korra lahti, jootsime otsad kinni ja üle ilusti, ja nüüd sealt edasi ei tule miskit... Peab korra uuesti vaatama. See on muidu pisut ümber ehitatud - sees kondekaid pole, selle asemel on 2 suuremat väljas.

Andur on kah uus, impulss tuleb sealt kenasti. 6V. Aga sealt geneka süüteklemmilt tuleb juba rohkem... 150V (kuram, kuidas küll?)
Plokist süütelukku tuleb 6V.

Süütepoolid ja küünal- takistust pole mõõtnud, aga sädet andis kui aku pealt proovida...
Vasta
#7

Oltsberg Kirjutas:Küsiks, et mis asi on "pingega vool"? Vool ja pinge ju eri asjad, esimest mõõdetakse amprites, teist voltides. Seotud nemad Ohmi seadusega I=U/R. Su küsimuse mõte on küll selge, aga olgem siiski tehnilistes terminites korrektsed.

Vaidlen nüüd natuke vastu. Voolul on kaks erinevat ühikut: pinge ja tugevus. Pinget mõõdetakse voltides ja tugevust amprites.

http://et.wikipedia.org/wiki/Ohmi_seadus


Vasta
#8

rnkx Kirjutas:
Oltsberg Kirjutas:Küsiks, et mis asi on "pingega vool"? Vool ja pinge ju eri asjad, esimest mõõdetakse amprites, teist voltides. Seotud nemad Ohmi seadusega I=U/R. Su küsimuse mõte on küll selge, aga olgem siiski tehnilistes terminites korrektsed.

Vaidlen nüüd natuke vastu. Voolul on kaks erinevat ühikut: pinge ja tugevus. Pinget mõõdetakse voltides ja tugevust amprites.

http://et.wikipedia.org/wiki/Ohmi_seadus

Me vist mõtleme natuke eri asju. Mina mõtlengi "voolu" all seda asja mida amprites mõõdetakse, sina mõtled "voolu" laiemas mõttes, a la "Vool läks ära!" Aga näiteks võnkeringis on vool just siis maksimaalne, kui pinge=0 ja vastupidi (vrd. pendli kineetiline ja potentsiaalne energia). Ega see onu Ohm ka nii ohmu ei olnud, et valemisse 2 eri tähte U ja I pani. Ju ta siis ikka taipas, et need vähe eri asjad on. Muuseas seal viidatud lehelt nähtava teksti on ilmselt koostanud 4nda klassi õpilane peale 5nda õlle joomistBig Grin

Oeh, vääääega OTks kisub, N2O sellest vaevalt abi saabSad
Vasta
#9

Selline süütelahendus töötabki kõrgepingega!!!
100...300V
Tulede jaoks on minskil eraldi mähised @ 14V ja kommutaatoris pingeregulaator(12V). Sul on arvatavasti 6V mopeedi plokk pandud.

Pane korralik kommutaator, mis kindlalt toimib!
Need "Suured kondekad" võivad su sädeme kaa ära viiaWink. Need peavad olema 2 X 1,0uF X 400V võid ka ainult 1-e panna.
Vasta
#10

Eiei, mul on 82. aasta masin ja sellel ongi tehasest 6V ja el. süüde.
Need "suured kondekad" on juba ammustest aegadest peal ja täitsa töötas nendega, niiet ega nad liiga "suured" ei tohiks olla.

Mm... Aga nüüd on mul selline karvane tunne, et kommutaator tuleb korra lahti võtta jah, sest arvatavasti mingi juhe tuli lahti, kuna enne andis voolu välja, peale lahtivõtmist/kokkupanemist on pime süütepooli minev ots, teine töötab.

Anduri vahetasin ära ja alles siis hakkas genekast 150V tulema, aga siis oli kommutaator kutu juba, ning süütepooli ei jõudnud...

Ju õhtuks sõidab kah.
Aitäh.
Vasta
#11

Vabandust, nüüd tuleb mul kaa meelde et 6V elektronsüütega isend oli kaa.Toungue
Kommutaator on sul vist selline ruudu kujuline ja ilma tulede pinge regulaatorita.
Muidu impulsi andurist küll see kõrgepinge ei olene. Generaatoril ju eraldi kõrgepinge mähis.
Ega sa ometi seda 6V mähist süütesüsteemi toiteks ei ühendanud?
Kui kommutaator rikkis, siis sobib ka ükskõik milline vene mopeedi/uuema minski oma, tuleb ainult õigesti ühendada.
Vasta
#12

Ei ühendanud seda sinna. Aga mis nipid selle kommutaatori ühendamisel on siis, 2 töötavat mopeedi oma saan varsti.
Vasta
#13

Minu jaoks pole seal mingeid nippe. Tuleb lihtsalt õigesti ära ühendada ja peaks korras olema.
Igaksjuhuks sulle siis need tähised mis miski ots seal kommutaatoris on:
1) "Vene D" - impulsiandur (ja suretusnupp)
2) "3" - kõrgepinge ots genekast(100...300V)
3) "M" - mass!
4) "01" ja "02" pinge regulaatori otsad - geneka 6V mähis ja muud tarbiad(tuled, signaal jne) (selles 6 otsalises pistikus peaks 02 alt saama signaali jaoks alalispinget).
5) "K" - süütepooli ja süütepooli teine ots massi.

Soovitav oleks kasutada seda mopeedi/minski elektronsüüte pooli.
Vasta
#14

Sellel 6V Minskil on kommutaatorist välja tulemas aint 3 tähe alt juhtmeid -
Г
К
Д

Ma täpselt ei mäleta mis täht mida teeb, aga ülesanded on sellised:

1) kõrgepinge ots genekast
2) impulsiandur+süütelukk
3) süütepooli

Ehk siis need elementaarsed...
Massi saab kinnitusest.
Vasta
#15

Ma arvan et vastupidi peaks olema:

Г - kõrgepinge ots genekast
К - süütepooli
Д - impulsiandur+süütelukk


Kui sul К ja Д valepidi olid siis loomulikult sädet ei tule.
Kas said sädeme kätte lõpuks?
Vasta
#16

Lase veel teised masinat näppima... Oligi valesti, aga eelmises postituses ma panin suvalises järjekorras nende ülesanded ilma masinat/skeemi vaatamata.
Säde missugune olemas.
Aitäh.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne