kas keegi teab kui vana tohib rolleriga sõita?
#21

aga kui vana tohib üle 100 cm3 sõita?
Vasta
#22

üle 100cm3 kohta kehtib sama, mis üle 50cm3 kohta.... mootorratas on üle 50cm3! sealt alates kehtib kõikide kohta selline reegel, et pead olema vähemalt 16 ja omama mootorratta sõidulube.. vot nii on lugu!!!

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#23

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: mopeedur
üle 100cm3 kohta kehtib sama, mis üle 50cm3 kohta.... mootorratas on üle 50cm3! sealt alates kehtib kõikide kohta selline reegel, et pead olema vähemalt 16 ja omama mootorratta sõidulube.. vot nii on lugu!!!

See oli mõnikümmend aastat tagasi niimoodi et 16a vana sai teha täieõiguslikud tsikliload.

Nüüd on juba nii, et
1) Alla 50 cm3 JA valmistajakiirusega alla 50 km/h sõiduk mopeed (minupooles võib see kasvõi trike olla, ikka on ta mopeed, nii et ärge arvake, et teie roller on midagi muud)

Sellega saab sõita 14-16a vana mopeedijuhilubadega (saab sümboolse summa eest) ja üle 16a ilma lubadeta

2) A1, tsikkel, mis on üle 50 cm3 VÕI mille valmistajakiirus on üle 50 km/h KUID mis jääb alla 125 cm3 JA on alla 11 kW võimas.

Selle jaoks saab teha load siis kui oled 16a vana. Lubade tegemine maksab umbes samapalju kui autojuhiload (õppesõit on kallim (kooli tsikliga, kuna auto peab sabas olema) aga õppetunde on vähem).

Lisaks peavad olema ARKi dokumendid, ülevaatus ja kindlustus.

3) 18a vana saab teha
(vist peaaegu)täieõiguslikud tsikliload. Võimsus VÕI töömaht on üle A1 aga ülempiiri ei tea (töömahu ülempiiri vist polnud aga võimsus pidi olema VIST alla 25 kW)

Selle jaoks võid teha täiendõppe kui sul on A1 luba olemas (vist)

4) siit edasi ei mäleta, vaata seaduseraamatust




Sellisel inimesel on elus lihtne kes teab seadusi...
Vasta
#24

ahsoo hmmm.... las tõesti ma olin ikka nii aru saanud, et saab kohe kui 16 saad teha täieõiguslikud load aga ju siis ikka ei saa...... kahjuSad

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#25

aga roller on alla 50 mingi 49.3 kui tahad linnas sellega sõita kas siis peab olema 14 või saab 12 aastane ka
Vasta
#26

loe terve see lehekülg veel korra hoolikalt läbi ja sa mõistad, selleks, et sõita alla 50ccm mopeediga, peab olema vähemalt 14 ja omama juhilube, kui sa oled 16 ei pea olema mopeediga sõitmiseks mingisuguseid juhilube, kui ratas on üle 50ccm ja sa oled vähemalt 16, peavad sul olema mootorratta juhiload

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#27

ennast kiitmast ma ei väsi, ja kui väsin kah siis istun maha, puhkan, ja siis kiidan edasi Big Grin

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#28

Ennem kui mees matsu pole pannud ei jaga ta lahti kui ohtlik see p2riselt on ja m6ni ei jaga peale matsu panemist ka lahti eriti 12 aastased
Vasta
#29

mul on voshod ise olen 15 ja olen korra peaaegu matsu pannud ja enam ei taha yritadagi nii et kui näete et mingi 12 a tatt kihutab rolleriga ajage alla siis tal tekib ka ohutunne ma arvan niiiiiii
Vasta
#30

see vanuse asi on nii et kui oled alla 16 siis peavad olema mopeedijuhi load aga kui üle 16 siis on poh. see on jah nii et kui ikka yhekorra korralikult kukkund oled siis ikka nii ei kihuta enam:bounce
Vasta
#31

[quote=marti184]
[quote]Niimoodi kirjutas: mopeedur
üle 100cm3 kohta kehtib sama, mis üle 50cm3 kohta.... mootorratas on üle 50cm3! sealt alates kehtib kõikide kohta selline reegel, et pead olema vähemalt 16 ja omama mootorratta sõidulube.. vot nii on lugu!!! [/quote]

See oli mõnikümmend aastat tagasi niimoodi et 16a vana sai teha täieõiguslikud tsikliload.

Nüüd on juba nii, et
1) Alla 50 cm3 JA valmistajakiirusega alla 50 km/h sõiduk mopeed (minupooles võib see kasvõi trike olla, ikka on ta mopeed, nii et ärge arvake, et teie roller on midagi muud)

(Roller)Ma olen 14, kui load ära teen, kas siis on mingi kiiruse piirang ka?
Vasta
#32

jah tohid sõita kuni 45km/h,sest kiiremini sõites võetakse sind kui mootorratast
Vasta
#33

urr alati kui venemopitest juttu tuleb oskab keegi öelda et nad lagunevad oskaja remonti mees teeb neile remonti kord viie aasta tagand nagu vanasti plaane tehti. ütleks hoopis et need plastpurgid lagunevad. kaks sõpra suutsid neid suve jooksul kaks tükki pilpasteks sõita, pane korra külg venemopeetiga maha on ees haamri ja värvimis töö. kukku aga rolleri on ees uue rolleri ost.

teemast läks küll kõrvale, kuid neid 12-aastaseid ei salli eriti minagi on väheseid kelle tõesti selle riistapuu kätte usaldaksin.

miks osta kalleid plassmass junne kui vana venetehnika ka kohale veab?
Vasta
#34

kalev60 Kirjutas:urr alati kui venemopitest juttu tuleb oskab keegi öelda et nad lagunevad oskaja remonti mees teeb neile remonti kord viie aasta tagand nagu vanasti plaane tehti. ütleks hoopis et need plastpurgid lagunevad. kaks sõpra suutsid neid suve jooksul kaks tükki pilpasteks sõita, pane korra külg venemopeetiga maha on ees haamri ja värvimis töö. kukku aga rolleri on ees uue rolleri ost.

teemast läks küll kõrvale, kuid neid 12-aastaseid ei salli eriti minagi on väheseid kelle tõesti selle riistapuu kätte usaldaksin.

Sorry, aga kui vana sa ise oled? Kirjapildi järgi võiks arvata, et umbes 12 oledki.
Vasta
#35

viimane kord kui passi vaatasin oli 16.

miks osta kalleid plassmass junne kui vana venetehnika ka kohale veab?
Vasta
#36

16
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne