Nokk kinni, saba lahti ja vastupidi :D! Sidur!
#1

Täpselt sellist probleemi ma ei leidnud siit foorumitest ja ka eelmine teema "Sidur" oli lukus, seega tegin uue teema.

Masinaks Stella, V-50m.

Probleem siis selline:
Kui kohapeal timmin siduri niimoodi ära, et ta lahutaks just piisavalt, st et ei hakkaks "ragistama", siis teepeal sõites sidur õrnalt libiseb (kogub pöördeid, kuigi võiks see-eest kiirust koguda) ja kohapeal vänta lüüa ka on suht ebameeldiv, sest sidur libiseb.
Aga kui timmin siduri niimoodi ära, et vänta lüües ei libise ja sõidu ajal ka mitte, siis kohapeal käik sees ja sidur all - masin ragiseb ja jääb seisma, st et ei lahuta korralikult.
No on ju nokk kinni ja saba lahti ja saba lahti siis nokk kinni Big Grin

Kuna plaanis on masin maha müüa koos kahe kasti varuosade ja teise mootoriga (2500.-), siis enne tahaks selle sidurijama ära lahendada.

Kas äkki tuleks neid sidurihoova nuute edasi tõsta sealt või äkki on see "kuldne" lulla sealt ära kulunud?
Vasta
#2

Eelmise teema "Sidur" lasin lukku panna, sest sain enda sarnasest probleemist jagu.
Sain täiesti uue sidurikomplekti, mis ei maksnud üldsegi palju! Seega soovitan kas uus komplekt peale osta (~160.- sain mina) ja vaheta pronksist või mis iganes materjalist "junn" ära. Aga mul oli veel selline õnnetu juhus, et panin oma uue komplekti peale ja ikka tee mis tahad, libises! Aga siis mõtlesin veidike ja vahetasin selle survevedru ära (tead seda küll) ja enam ei libise. Eelmine oli hoopis pehmem, kui see mis panin (käega katsudes sai aru kohe) ja kõik kombes, samuti lahutab ka kenasti.

Muid asju seal olla ei saa eriti. Sul ilmselt vahekettad ja sidurikettad olla kulunud ja seepärast sa ei saagi teda paika.
Vasta
#3

Selle nii nimetatud kuldsel lullal(loe siduri puks) on peal soon, kui seda soont enam pole seal, või on väga madalaks kulund siis oleks aeg see puks ära vahetada jah.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne