tasumata arvega poliis
#1

sõber ostis auto, millel puudus ÜV ja kindlustus, auto jäi eelmise omaniku nimele.
kindlustust tegema minnes selgus, et masinal on tasumata arvega poliis, ehk võlg kindlustusele, summat ei tea.

mida teha?
kas autot saab ümber registreerida?
kas võlg jääb autole või eelmisele omanikule?
Vasta
#2

Kui sa just tasumata perioodi jooksul (ehk kehtetu poliisiga) politseile näppu ei jäänud, ei huvita see "võlg" kedagi. Kui vahele jääd, siis nõutakse tasumata perioodi eest tasu sisse, pluss veel mingi räige kirves sinna otsa, nii et ei soovita tasumata arvega sõita Smile

Kui vahele jääja on eelmine omanik, siis mina saadaks ta koos oma künaga kurele, maksku oma arved ise.

Kui mingit vahele jäämist pole toimunud, siis lähed ja vormistad auto ARK-is ümber ja seejärel teed oma lemmik-kindlustusseltsis lihtsalt uue lepingu. Vana lõpetab automaatselt kehtivuse.

Teoreetiliselt on kindlustusseltsil siiski õigus seda võlga ka siis sisse nõuda, kui sind sõitmiselt ei tabata, seega mina isiklikult enam maksekohustusega lepingut ei tee. Aga de facto on neil hetkel vist muudki teha kui inkassot mängida.
Vasta
#3

Kui auto eelmise omaniku nimel siis ka kindlustus ja võlg, sina ju lihtsalt kasutaja. Kindlasti peale ostu tuleks masin enda nimele võtta ja kõik paberid korda ajada, et ei tekiks mingeid probleeme.

sinu postituses ju kindlalt öeldud , et masin pole kasutaja nimel seega kindlustuse võlg kehtiv, et uut teha tuleb kindlustuśele võlg tasuda. lahenduseks tuleb masin registreerida enda nimele siis saab kindlustust teha ilma eelmise omaniku võlga tasumatta.

Muidugi saab masinat enda nimele vormistada, kas siis omaniku või volitusega ja 600EEk-iga ARK-i minnes.

ei ole ju eriti segane jutt. minumeelest kõik ju täiesti arusaadav ja loogiline.

rockandroll
Vasta
#4

No kui see "võlg" tähendab, et autol on lihtsalt maksekohustusega leping peal, aga arveid pole makstud, siis ei huvita see kedagi. Mina olen korduvalt nii teinud, et kui auto on parasjagu pulkadeks, siis arvet lihtsalt ei maksa. Kui jälle sõidukorras siis lähen kindlustusse ja teen uue lepingu.

Maksmata kindlustusega autoga ringi sõitmine on aiai, seda ei maksa teha.
Vasta
#5

kui ma arki registreerima lähen autoga, kas siis peab olema kehtiv kindlustuspoliis, või saab ka niisama, lootes, et politsei vahele ei võta.
Vasta
#6

ARKi kindlustus ei huvita, aga üldiselt sellist ehku peale sõitmist ma ette ei võtaks. Telli parem treiler.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne