Planeta Sport
#1

Tere

Ma tahaksin teada mis on erinevat Planeta spordil võrreldes tavalise Planetaga.
Vasta
#2

Ühised on ainult käigukasti hammasrattad. Moos osas peaks erinev olema. Mootor on sel väga hea, jawale näitab korras isend hõlpsasti tagatuld.
Vasta
#3

veel mõned ühised detailid:
- sidurikettad
- kett
- keti tähik
- süütepool
- dioodiplokk
- uuematel Ps-idel ka tagaamordid, tagatuli ja lülitid lenksul
- tagumine rehv
- tagumine velg, välja arvatud kodarate aukude läbimõõt
Vasta
#4

Thanks
Vasta
#5

minu 74 aasta spordil on küll dioodplokk ja tagatuli täiesti erinevad taalise planetaga(5).
Vasta
#6

Viiendal seerial kolisid dioodid ja pingerelee ühte karpi, neljas seeria omas esimeste Sportidega sama süsteemi. Lisaks olid viimaste Sportide dioodipolokk ja relee erinev kui alguses.

Tagatulest niipalju, et Planeta-5 pole Spordiga "üheaegne", vaid Planeta-4. Siin on ikka räägitud eelkõige 4. seeriast kui "tavalisest". Ja 1974 omas PS veel sellist tagatuld, mida pole hiljem ühelgi Vene rattal kasutatud.

Vasta
#7

esimestel PS-del on jaapani tagatuli, nagu ka lülitid lenksu peal. Minu 1976 isendil on lülitite peal kiri Yamaha. Alguse ratastel kasutati Mikuni karburaatoreid (nii erldi- kui ka seguõlituse korral).
Vasta
#8

Kas palneta spordile ei sobi mitte tavalise palneta käigukasti kahvlid?
Vasta
#9

Mu Spordil on japsi tagatuli, Yamaha lülitid, aga mikuni karpal on kahjuks kolb ja nõel puudu, Cž karburaator teeb ka head tööd...kõige esimestel sprotidel pidid ka suunatuled japsi omad olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne