Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2

Juhtusin nägema seda BLW seeriat liikluses, huvitav kas tähed on liiga laiad, või ongi asetust muudetud, see keskmine osa mis NNN XXX vahel oli oli peaaegu olematu.
Vasta

Minu aparaadil  BLW täitsa küljes.
Vasta

Uusi seeriaid:
Tallinn HDH
Tartu GWZ
Pärnu HBK
Saue PHX. See on viimane Kärgetsi poolt pressitud "vana malli" seeria, kus nii numbrid kui tähed on tihedalt üksteise kõrval ja numbrimärgi keskkohas on pisut tühja ruumi.

(27-09-2019, 08:35 AM)volvo Kirjutas:  Juhtusin nägema seda BLW seeriat liikluses, huvitav kas tähed on liiga laiad, või ongi asetust muudetud, see keskmine osa mis NNN XXX vahel oli oli peaaegu olematu.

Teine variant. Numbrimärkide tootja muutus ja uuel tootjal on eelmisest pisut teised tõekspidamised, milline see numbrite-tähtede asetus olema peaks. Ja ilmselt MNT ka ei esita ses osas eraldi nõudmisi. Numbrite-tähtede kujud on samad, mis ennegi.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

http://www.auto.pub/et-ee/post/t%C3%A4he...EJEbjH4PSc
Sad
Vasta

DNA turvaniidid.
Vasta

(05-10-2019, 14:13 PM)ZIL 131 Kirjutas:  http://www.auto.pub/et-ee/post/t%C3%A4he...EJEbjH4PSc
Sad

On ka aeg. Neid omaloominguid on liikvel nagu seeni peale vihma. Me ei ela enam 90ndates, kus igaüks tegi mis tahtis Smile
Vasta

Kusjuures vaid ühes kohas artiklil on märge, et kogu teema on uute, alates 2004. välja antud numbrite kohta. Vanemaid võib rahumeeli edasi kasutada ilma tähemärgita.

Aga nagu ikka, paneme aga rasvase pealkirja, saab rohkem wingu kätte.
Vasta

Lugege seda turvaniidi eemaldamise lõiku. 
See turvaniit on triipkood nagu igal poes müüdaval tootel mida scannitakse. 
Nüüd scannitakse numbrite turvaniite. 
Ükski patrull ei suuda reageerida nii kiiresti( vastutulles 90 kmh toksida number sisse ja kohe kannakas teha) autoomanik ei olnud roolis ja pettumus oli ametnikele suur.
Vasta

nad ei toksi midagi sisse.kõik käib automaatselt!
Vasta

Just käib automaatselt kuid ei loeta numbrit.
Hiljutises artikklis kirjutati kenasti, et numbrituvastust on testitud paari autoga.
Turvaniidi tuvastusest pole keegi rääkinud.
Vasta

Ei saa asjale pihta, et miks ei saa kasutada ilma EU tähiseta numbrit. Kui autol on kleepeka näol riigi tunnus, siis probleemi ju pole. Mingite kleepsude numbrile kleepimine on jah kaheldav tegevus. Oman isegi ilma EU lätakata numbrit ja jooned ka puuduvad, kuid "est" hologrammid vms, on numbril olemas. Olen nende numbritega sõitnud pool Euroopat läbi ja ka Venemaal ning kellelgi pole siiamaani ohkimist olnud. Tundub vägisi, et peame olema pühamad kui paavst ise. See läheks käest ära, kui igaüks ise hakkaks endale sobivaid numbreid joonistama, kuid varem ametlikult väljastatud ja praegugi kehtivaid numbreid hakata ülevaatusel ohtlikeks vigadeks pidama, no ma ei tea- anna ema padruneid- olukord tõesti.
Vasta

Inimestele meeldib lihtsalt jonnida. Paljudele ei meeldi eurod samuti ja igatsevad krooni.
Mingiaeg kleebiti maakonna vappe numbritele.
Vasta

üldiselt mind ei häiri see kas numbrimärgi sinine euro kleeps on üle kleebitud musta samakujulise asjaga ehk võib ju mõista mõne musta auto kasutaja soovi hoida oma disaini joont kui kõik on must
või siis valge auto kasutaja kes on numbri kleepinud ilma alusraamita auto külge ja must rant on kah valge kuue saanud jms.

seni kuni suurus/formaat on õige, font on õige ja asukoht on nõuetekohaselt nähtav on ok

AGA mind häirib pigem täiesti seaduslik numbrimärgi ja auto komplekt
need on need mopeedautod ja nende numbrimärgid
1. puudub see ees ja on vaid taga
2. on see väikese-formaadiline
3.on see formaadi tõttu kokkusurutud euromärk numbrid ja tähed kõik üksteise seljas
4. on rohelisel taustal mustad numbrid lisaks see sinine kleeps ehk väga keeruline loetavus

kokku saame loetamatu komplekti ehk minu silmanägemine on hetkel väga hea aga vot sellise asja registreerimine on väga keeruline

kui mõni selline ilma autokoolita tegelane kuskil sul üle varvaste sõidab siis otsid pärast tühja tuult väljal taga
sõidab sulle otsa ja tagurdab ära - ees numbrit pole ja jälle tuvasta keda tahad jne.
kui mõelda kes seal võib roolis istuda siis peaks seal number olema ees taha ja küljepeal 2x suurem ja tuledega vilkuma Big Grin
Vasta

Ei allu provokatsioonidele. 
Sõidan uhkel ilma eurostoliidu nõiaringita. 
Selle asemel ilutseb uhkusega eestivapp sinisel taustal.

Ja katsugu mõni mendirajakas midagi öelda.
Vasta

(07-10-2019, 09:38 AM)MeelisV Kirjutas:  AGA mind häirib pigem täiesti seaduslik numbrimärgi ja auto komplekt
need on need mopeedautod ja nende numbrimärgid
...
kokku saame loetamatu komplekti ehk minu silmanägemine on hetkel väga hea aga vot sellise asja registreerimine on väga keeruline
...
Vaata, mul on kogus terve posu neid mopinumbrite katseeksemplare, tehti valmis eri toonides etc etc ja katsetati, milline variant on eri valguse ja ilmaoludega parima nähtavusega, ju siis praegust loeti selliseks
[Pilt: pisipilt?id=03d51ebb-2825-4fe5-bb3d-c570667e839d]
[Pilt: pisipilt?id=fc2ff6f7-b2d6-48a0-b480-377d652c3c65]
[Pilt: pisipilt?id=4d0af72a-d2c1-4b07-b7a1-a254b396269f]
[Pilt: pisipilt?id=4767186f-75cc-4485-acfa-833a9a7e0728]
[Pilt: pisipilt?id=1f55847e-7d92-4d93-b90e-80a4081f0d2e]
[Pilt: pisipilt?id=62382488-a6f0-44d9-a32e-90aff789412c]
Vasta

(07-10-2019, 11:46 AM)Heigok Kirjutas:  Ei allu provokatsioonidele. 
Sõidan uhkel ilma eurostoliidu nõiaringita. 
Selle asemel ilutseb uhkusega eestivapp sinisel taustal.

Ja katsugu mõni mendirajakas midagi öelda.

Kas sama suhtumine on ka piirkiirusesse, tulede kasutamisse, alko- ja narkojoobesse jms. provokatsioonidesse?

Nagu kirjutasin, enne 2004. välja antud numbrid ei pea kandma mingit kleepsu ja nendele kleepsude kleepimine tähendab pahanduste otsimist. Mis on vabal maal täiesti seaduslik tegevus, koos järelmite sirgeselgse talumisega.
Vasta

(07-10-2019, 11:46 AM)Heigok Kirjutas:  Ei allu provokatsioonidele. 
Sõidan uhkel ilma eurostoliidu nõiaringita. 
Selle asemel ilutseb uhkusega eestivapp sinisel taustal.

Ja katsugu mõni mendirajakas midagi öelda.

Aga sa küsigi sind peatanud politseinikult: " Mida sa mendirajakas mulle öelda tahad? "
Aga tee seda kõva ja selge häälega nii et ikka arusaadav on.
Vasta

Ja jäingi enda tuleviku plaanidega vahele. 
Aiaiaii. 


Ikka ülehelikiirusel, parkide ja udukatega miilitsale radarisse. Ise seejuures laus mälus ja juttis nt. 

Sinna lisaks ma ei plaani peatudagi, vaid tuleb eesti ajaloo suurim tagaajamine.  


?



Aga ega see mu arvamust muuda. 
Eesti vappi kasutan uhkusega.
Vasta

(07-02-2014, 20:11 PM)zazik Kirjutas:  HHH oli miski Iidlaste uumor saare pääl? Kuidagi on meeles, et seal neid numbreid jagati.

Hiiumaa.
Vasta

(08-10-2019, 03:07 AM)Heigok Kirjutas:  ...
Aga ega see mu arvamust muuda. 
Eesti vappi kasutan uhkusega.

Vaba maa. Ise teed, ise vastutad.

Ainus auto, millel on lubatud riigivappi kanda, on presidenti sõidutav auto tööülesannete täitmisel.

Aga see on laiem arutelu, kas seadused on kodaniku kottimiseks või ühiselu reeglite määramiseks. Seda on peetud ja alati on selliseid, kes end reeglitest kõrgemaks peavad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne