Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2

Täna jäi siuke huvitav haagisenumber nina ette. 
[Pilt: IMG_20200823_141725.jpg]
Vasta

(23-08-2020, 14:24 PM)Aare R. Kirjutas:  Täna jäi siuke huvitav haagisenumber nina ette. 
[Pilt: IMG_20200823_141725.jpg]

arvatavasti haagisele tehtud eritellimus.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

22.03.2019
Registreerimine Eestis, Tellitud numbrimärk väljastatud
Vasta

(22-08-2020, 20:03 PM)elideel Kirjutas:  Su nimekirjast on puudu Tallinna büroos juba pikemalt kirjas olev TAK ( Tallinna Autobussikoondise seeria) vahemikus 700-799. Lisaks olen märganud, et osad kombinatsioonid, mis on saadaolevate kombinatsioonide hulka tekkinud on sealt peagi kadunud, näiteks MMM ja MKH. Lisaks tundub "saadaval" olevat MEK kombinatsioon, kuigi sisaldab täishäälikut.
Selle TAK puhul peab kuskil süsteemis mingi error olema. Sest see kuulub sõitvale Volvo hübriidbussile, ja kui üritada seda tellida, öeldakse:

MNT e-teenindus Kirjutas:Numbrimärk 710TAK ei ole saadaval.
Palun sisestage uus numbrimärgi kombinatsioon.

Need teised kombod, MKH ja MEK - võib-olla keegi on avaldanud oma autot maha kandes erisoovi, et tolle number kindlasti uuele ringile saadetaks.

-----------------------------
(21-08-2020, 07:21 AM)Aare R. Kirjutas:  Võibolla on ainult kaashäälikutega seetõttu hea, et mingis suvalises keeles mingil kombinatsioonil kahtlast/roppu tähendust ei oleks. Noh, minu metsameheloogika ütleb, et see võiks nii olla.

Metsamehe loogika on õige! Siin info otse MNT-st seisuga 10.04.2018. Küsimus on minu saadetud seoses ühe ajakirjandusliku artikliga.
Tsitaat:Küsimusele vastas Sulev Vill, Maanteeameti sõidukite registriosakonna peaspetsialist.

Tähelepanekute järgi juba alates 2010. a. ei kasutata Eesti üldkasutatavatel autode ja haagiste registreerimismärkidel tähti A, E, I, O ja U. Mis on selle põhjuseks?
Nimetatud tähed on kõrvale jäetud selleks, et vähendada tähendusega kombinatsioonide tekkimist.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

(20-08-2020, 14:06 PM)XTA Kirjutas:  Nüüd, kui on aasta möödas sellest, kui Eesti tavamõõdus autonumbrite seeriaid hakati välja andma juhusliku valiku põhimõttel, väike ülevaade selle aasta jooksul liikvele lastud seeriatest ajalises järjestuses. Sulgudes vana süsteemi kohased seeriad, mida jagati väljaspool pealinna sel ajal, kui Tallinna büroos olid juba ainult "segaseeriad".

Tallinn: CRG, PXK, DMB algus, BLW enamus, DZB, HDH, LDN, NJS, RZM, SWN, VMK, WDR, DPW, HBW, KSN, KZL enamus, PSJ, RGG, RGK, TYT, VBX, CCG, FBC, GWJ
Saue: (MSR, MST), PHX, LFL, TKW, WSJ, KZL lõpp, KDY, PTV, VSR, FNV
Tartu: (TNV, TNX), GWZ, PSD, VTL, GBS, NRC, TLW, TNY, JZN
Ülejäänud Eesti: (DBL, DBS, DBT, DCK, DCB), BLW algus, DMB enamus, HBK, RCP, SRL, WCL, KBD, MSZ, TJS, TTM, WNZ, CLN, KYP
Kuna numbrimärkide juhusliku valiku server asub Poolas siis sellest ka esmapilgul harjumatud tähekasutused.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Miks ta seal poolas asub?
Vasta

(01-09-2020, 21:03 PM)Jansa Kirjutas:  Miks ta seal poolas asub?
Maanteeameti andmetel ta seal asub. Mingi laiahaardelisem teenusepakkuja?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(02-09-2020, 11:38 AM)Walter Kirjutas:  
(01-09-2020, 21:03 PM)Jansa Kirjutas:  Miks ta seal poolas asub?
Maanteeameti andmetel ta seal asub. Mingi laiahaardelisem teenusepakkuja?
Äkki hoopis peen vihje (huumor)? Poolas viitab kombinatsioon WCL  Wrocławpiirkonnale.
Vasta

Milline font võiks olla ligilähedane praegustele Eesti numbrimärkide kirjamärkidele?
Vasta

din äkki
paksuse pead sobiva leidma
Vasta

(01-09-2020, 12:56 PM)XTA Kirjutas:  
(22-08-2020, 20:03 PM)elideel Kirjutas:  Su nimekirjast on puudu Tallinna büroos juba pikemalt kirjas olev TAK ( Tallinna Autobussikoondise seeria) vahemikus 700-799. Lisaks olen märganud, et osad kombinatsioonid, mis on saadaolevate kombinatsioonide hulka tekkinud on sealt peagi kadunud, näiteks MMM ja MKH. Lisaks tundub "saadaval" olevat MEK kombinatsioon, kuigi sisaldab täishäälikut.
Selle TAK puhul peab kuskil süsteemis mingi error olema. Sest see kuulub sõitvale Volvo hübriidbussile, ja kui üritada seda tellida, öeldakse:

MNT e-teenindus Kirjutas:Numbrimärk 710TAK ei ole saadaval.
Palun sisestage uus numbrimärgi kombinatsioon.

Need teised kombod, MKH ja MEK - võib-olla keegi on avaldanud oma autot maha kandes erisoovi, et tolle number kindlasti uuele ringile saadetaks.

-----------------------------
(21-08-2020, 07:21 AM)Aare R. Kirjutas:  Võibolla on ainult kaashäälikutega seetõttu hea, et mingis suvalises keeles mingil kombinatsioonil kahtlast/roppu tähendust ei oleks. Noh, minu metsameheloogika ütleb, et see võiks nii olla.

Metsamehe loogika on õige! Siin info otse MNT-st seisuga 10.04.2018. Küsimus on minu saadetud seoses ühe ajakirjandusliku artikliga.
Tsitaat:Küsimusele vastas Sulev Vill, Maanteeameti sõidukite registriosakonna peaspetsialist.

Tähelepanekute järgi juba alates 2010. a. ei kasutata Eesti üldkasutatavatel autode ja haagiste registreerimismärkidel tähti A, E, I, O ja U. Mis on selle põhjuseks?
Nimetatud tähed on kõrvale jäetud selleks, et vähendada tähendusega kombinatsioonide tekkimist.
Ja vene inimesele tõesti ei teki tähendust DBL või PZD kombinatsioon Big Grin Big Grin Big Grin

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

ei pea isegi vene inimene olema, kaashäälikutest saame ka meie ilmekaid lühendeid moodustada.
MNN, VTT, PTS, PSK, STT...
mõtlesin loomulikult Mann, vatt, päts, piisk, sutt
Vasta

Huvitav on sel juhul see, et see täishäälikute teema on tekkinud alles nüüd, peaaegu 30 aastat peale esimesi praeguse Eesti numbrimärke. MNN numbreid olen ma korduvalt küll näinud, kuid täishäälikutega numbritest meenuvad esimesena FAK ja AHV-numbrid. Esimene neist pole küll eestikeelne sõna, kuid häälduselt vist üks tuntumaid rahvusvahelisi sõnu.
Samamoodi teevad kindlasti inglise keelt rääkivatele turistidele nalja ASS- kombinatsioonidega numbrid.
Vasta

(12-10-2020, 22:08 PM)Aare R. Kirjutas:  Huvitav on sel juhul see, et see täishäälikute teema on tekkinud alles nüüd, peaaegu 30 aastat peale esimesi praeguse Eesti numbrimärke. ...
See täishäälikute-teema näitab, et Maanteeametis (vist, või mis iganes kontor seda otsustab) on inimesi, kellel midagi mõistlikku teha ei ole. Just kaashäälikute kasutamine avab fantaasiale palju laiema tegevusvälja (vt. näiteks ksf! Jansa postitust #954). Võtke esimene ettejuhtuv filoloog ja küsige, kui ei usu.

Mulle ei meeldi ka võõrtähtede, peamiselt W ja Z, kasutamine neis juhuslikes tähekombinatsioonides. Jumala eest, nagu poola number oleks. Või rootsi... Ma pigem tahaksin midagi hulgast {Õ, Ä, Ö, Ü}, kuid kahtlustan, et kui neid küsima lähen, lajatatakse mulle mingi euromäärusega. Sealjuures sakslased kasutavad oma täpilisi südamerahuga.
Vasta

(12-10-2020, 22:08 PM)Aare R. Kirjutas:  Huvitav on sel juhul see, et see täishäälikute teema on tekkinud alles nüüd, peaaegu 30 aastat peale esimesi praeguse Eesti numbrimärke. MNN numbreid olen ma korduvalt küll näinud, kuid täishäälikutega numbritest meenuvad esimesena FAK ja AHV-numbrid. Esimene neist pole küll eestikeelne sõna, kuid häälduselt vist üks tuntumaid rahvusvahelisi sõnu.
Samamoodi teevad kindlasti inglise keelt rääkivatele turistidele nalja ASS- kombinatsioonidega numbrid.


https://m.kasulik.delfi.ee/article.php?id=76467137
Vasta

Nojah, päris 30 aastat siis tõesti pole, kuid viimased 3 aastat on uudised minust nagunii mööda läinud, vähemalt need, mida raadiost ei kuule, sest delfi ja telekast tulevaid uudiseid ei ole ma peale vällamaal töötamise lõpetamist vaadanud Big Grin

Muuseas, olevtoomi jutu peale Õ, Ä, Ö ja Ü kohta niipalju, et jah, neid paraku tõesti ei saa, eks põhjendus on üsna suure tõenäosusega eurovärk, nagu enamus asjadele ning seetõttu pole neil ka vastavaid vorme, millega selliseid numbreid pressida. Kunagi lasin TREV-is omale hüüdnimega nimesildi teha, kus oli sees ka Õ-täht ning siis ka kleebiti "katus" peale ning seda just puuduvate vormide tõttu.
Vasta

(12-10-2020, 21:10 PM)Jansa Kirjutas:  ei pea isegi vene inimene olema, kaashäälikutest saame ka meie ilmekaid lühendeid moodustada.
MNN, VTT, PTS, PSK, STT...
mõtlesin loomulikult Mann, vatt, päts, piisk, sutt
KKK - korduma kippuvad küsimused
LTS - luts
PDR - puuder

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

(13-10-2020, 11:24 AM)elideel Kirjutas:  
(12-10-2020, 21:10 PM)Jansa Kirjutas:  ei pea isegi vene inimene olema, kaashäälikutest saame ka meie ilmekaid lühendeid moodustada.
MNN, VTT, PTS, PSK, STT...
mõtlesin loomulikult Mann, vatt, päts, piisk, sutt
KKK - korduma kippuvad küsimused
LTS - luts
PDR - puuder
Veel: LSD, SKS, GHB, TSS, FCK

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Endine Liivimaa Bussi numbriseeria LMB (oli 90ndatel käigus Tartu kandis liikuvatel bussidel) on taaskasutusse võetud. Jagatakse nt. Pärnus ja Viljandis, peagi ka teistes maakondades.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

Kuivõrd välismaiste numbritega on juba aastake väga hapu seis, siis vähemalt kodumaiste numbritega on see põnevus, et ei tea mis tuleb järgmisena. Mõtlesin, et kogun siis "algusest" peale kõik kombinatsioonid ühte kohta kokku vastavalt sellele, millal esimest eksemplari reaalselt liikluses nägin.

https://www.platepie.com/statee/statee.htm

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne