Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2
#61

Eile IXX ühe isendi küljes.
Vasta
#62

Paar eriseeriat: COL, DSL, LEA. Võib-olla on ka läbi käinud.
Vasta
#63

URR, LEE, GIN

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#64

Hollandi numbrisaidilt www.dna.nl (vb ka mittetäielik) diplomaatide list:

10 - Rootsi
11 - Saksamaa
12 - Island
13 - Kanada
14 - Soome
15 - Prantsusmaa
16 - Taani
17 - UK
18 - Holland
19 - Itaalia
20 - Austraalia
21 - Norra
22 - diplomaatiline transport (?)
23 - Ungari
24 - Hispaania
25 - Läti
26 - Uus-Meremaa
27 - Austria
28 - Venemaa
29 - Leedu
30 - USA
33 - Hiina
34 - Poola
49 - Euroopa Liit
50 - Põhjamaade NÕukogu

Muidugi võib seal olla ja ilmselt on ka vigu, auke ja senimainimata asju.
Vasta
#65

Minul olevad andmed, mis ei lange kokku või puuduvad:
12 - Ungari
36 - Ukraina
37 - Valgevene
Vasta
#66

Kas proov numbrite numbrikombinatsiooni esimesel kahek ja viimasel kahel numbril (PROOV xxxx) on ka mingi tähendus? Sest kõik proov numbrid ,mis näinud olen , lõppevad 02.
Iseenesest peaksid olemaneil numbritel oma dokumendid, just nagu autodel. Ainult et nendel numbridokumentidel on auto margi kohale  märgitud xxx. Või kuidas asi täpsemalt siis on?


PS Vaadates seda Hollandi lehte, tekkis küsimus. Mis numbrid on need rohelised xxx KAT ?

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#67

Rohelise numbrimärgi kohta leidsin ise vastuse.
http://www.platepie.com/eesti/eesti.htm

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#68

Proov-id ei lõpe kõik kahega. Fakt! Esimest kaks numbrit on tõesti süstematiseeritud - igal numbril oma firma, kes seda taotles. Selleks võib eraldi teema teha, kus rahvas võiks kokku viia numbrid ja nende omanikud.
Teh.passi asemel on PROOVil midagi päeviku taolist (suht paks vihik), kuhu kantakse sisse, mis päeva(de)l mis auto küljes see on (VIN etc.) ja kes seda on volitatud kasutama.
Vasta
#69

MartinL Kirjutas:Rohelise numbrimärgi kohta leidsin ise vastuse.
http://www.platepie.com/eesti/eesti.htm
Huvitav link, tänud! Kuid sealt tekkisid ka kolm küsimust:
1. Kas linnade (maakonnade) vapid olid kohustuslikud/laialt levinud 90-tel? Ma küll neid suht harva näinud ja pidand oma loominguks
2. Uunikume märke on mu teada väga vähe väljastatud. Kas on kuskil nimekiri autodest, kes neid kannab? Alla 20 IMo neid on. Kuigi see võiks ka eraldi teema olla.
3. Ei saanud ikka pihta selle rohelise märgi kohta... Ise pole vist kohanud.
Vasta
#70

Roheliste (KAT)-märkidega oli 1990te hakul (tekkisid kuskil 1993, kadusid nii aastake hiljem) probleeme väärkasutusega (ideelt olid need praeguste PROOV-märkide eelkäijad).
Ja maakonnavapid levisid samuti nii 1992-94. Mäletan, et nii 1995 neid enam uutele märkidele ei topitud, lisaks ilmusid 1996 suvel ka tuntud välimusega (piklikud) TÜV kleepsud.
Vasta
#71

Uunikumidele väljastatud numbrimargid peaksid olema mingises Hobiklubis kirjas.

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#72

MartinL Kirjutas:http://www.platepie.com/eesti/eesti.htm
Keegi võiks seal küll (teksti) vigade parandust teha...
Vasta
#73

pisut teemast mööda , aga vast sobib?? nimelt mu oplil tähed ATY! täna siis kolmandat korda kinni peeti selle pärast ,et politsai om sisse trükkind om arvutisse ATV!? olla opel küll, aga teist marki !!! tehti kannakas ja ma nagu kurjategija!!! pärast muidugi vabandasid!!
Vasta
#74

mrali Kirjutas:Roheliste (KAT)-märkidega oli 1990te hakul (tekkisid kuskil 1993, kadusid nii aastake hiljem) probleeme väärkasutusega (ideelt olid need praeguste PROOV-märkide eelkäijad).
Ja maakonnavapid levisid samuti nii 1992-94. Mäletan, et nii 1995 neid enam uutele märkidele ei topitud, lisaks ilmusid 1996 suvel ka tuntud välimusega (piklikud) TÜV kleepsud.

Olen korduvalt seda teemat püstitanud ja arvan, et maakonnatunnuseid võiks ka täna Eesti numbritele "toppida" ja mitte juhinduda igas asjas näiteks Soomest ja Rootsist. Üks ARKi ametnik ütles kord telefonitsi, et see lihtsalt ei andnud meile mitte midagi. A minu küsimusele, mis praegune täiesti mõttevaba süsteem annab, ma vastust ei saanud. Infoks, et mõnedes riikides hakatakse taaskord rakendama piirkonnakoode, kus vahepeal neist loobuti. Itaalias juba toimib uus süsteem "euronumbritel", eraldi sinine riba paremas ääres määrab regiooni, Prantsusmaal alates 2008ndast täitsa uus süsteem plaanis, samuti lisa sinine riba paremal otsas. Midagi olen kuulnud ka Hispaania kohta.

Kellegi küsimus maakonnakleepsude kohustuslikkuse kohta: olen otsinud palju (ka automoto.ee-st) inimest, kes annaks lõpuks sellele küsimusele vastuse. Tean, et need olid laialt levinud, aga kas ka kohustuslikud?Tõenäoliselt mitte, sest mäletan ka numbreid, millel oli ainult enne 96ndat väljastatud väike ülevaatuse kleeps, aga mitte vappi. Üks sellise numbriga vana väikebuss siiamaani seisab nt Randvere tee ääres hoovis. Neid näeb maapiirkondades palju. Need, kes tänasel päeval vappe kleebivad teevad paraku omaloomingut. Olen näinud ise lisaks kleebitud Tartu, Tallinna ja Lääne maakonna vappi.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta
#75

Täna siis Talinnas esimesed AZN
Ja veel 111LLL

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta
#76

Lypsik Kirjutas:
MartinL Kirjutas:http://www.platepie.com/eesti/eesti.htm
Keegi võiks seal küll (teksti) vigade parandust teha...

Käisin spelleriga üle Wink

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta
#77

elideel Kirjutas:Olen korduvalt seda teemat püstitanud ja arvan, et maakonnatunnuseid võiks ka täna Eesti numbritele "toppida" ja mitte juhinduda igas asjas näiteks Soomest ja Rootsist. Üks ARKi ametnik ütles kord telefonitsi, et see lihtsalt ei andnud meile mitte midagi. A minu küsimusele, mis praegune täiesti mõttevaba süsteem annab, ma vastust ei saanud. Infoks, et mõnedes riikides hakatakse taaskord rakendama piirkonnakoode, kus vahepeal neist loobuti. Itaalias juba toimib uus süsteem "euronumbritel", eraldi sinine riba paremas ääres määrab regiooni, Prantsusmaal alates 2008ndast täitsa uus süsteem plaanis, samuti lisa sinine riba paremal otsas. Midagi olen kuulnud ka Hispaania kohta.
Mida need vapid siis andma peaks? Või mida see 'praegune mõttevaba süsteem' andma peaks, lisaks sõiduki identifitseerimisele?

Prantsusmaa ja Itaaliaga võrdlus pole päris kohane, mälu järgi elab esimeses ca 40 miljonit inimest, teisest vast tiba vähem, sõidukeid siis vastavalt ka rohkem kui 1,5 miljonilises Eestis. Seal võib piirkonniti lahterdamine teatavat efekti küll anda.
Vasta
#78

Jansa Kirjutas:
elideel Kirjutas:Olen korduvalt seda teemat püstitanud ja arvan, et maakonnatunnuseid võiks ka täna Eesti numbritele "toppida" ja mitte juhinduda igas asjas näiteks Soomest ja Rootsist. Üks ARKi ametnik ütles kord telefonitsi, et see lihtsalt ei andnud meile mitte midagi. A minu küsimusele, mis praegune täiesti mõttevaba süsteem annab, ma vastust ei saanud. Infoks, et mõnedes riikides hakatakse taaskord rakendama piirkonnakoode, kus vahepeal neist loobuti. Itaalias juba toimib uus süsteem "euronumbritel", eraldi sinine riba paremas ääres määrab regiooni, Prantsusmaal alates 2008ndast täitsa uus süsteem plaanis, samuti lisa sinine riba paremal otsas. Midagi olen kuulnud ka Hispaania kohta.
Mida need vapid siis andma peaks? Või mida see 'praegune mõttevaba süsteem' andma peaks, lisaks sõiduki identifitseerimisele?

Prantsusmaa ja Itaaliaga võrdlus pole päris kohane, mälu järgi elab esimeses ca 40 miljonit inimest, teisest vast tiba vähem, sõidukeid siis vastavalt ka rohkem kui 1,5 miljonilises Eestis. Seal võib piirkonniti lahterdamine teatavat efekti küll anda.

Kohasema võrdlusena võiks välja tuua Sloveenia
Islandi, Austria, Horvaatia või Shveitsi. On ehk paremad.
Miks kasutada? Arvan, et küsimus sümbolite kasutamises väikeriikide puhul on miskil kujul rahvusliku identiteedi esiletoomine. Ega slovakidki ei lasknud eurotähekestel oma riigivappi numbritelt ära tõrjuda. Norrakate numbri välimus muutub alates novembrist. Ja veel kümneid näiteid.
Oleks lihtsalt kena vaadata ja vaikset viisi arvestust pidada statistikutel. Samas maakondade,valdade ja linnade märkidel on sümboolika kasutusel ja minu arust päris kena. See idee jällegi üle võetud Soomest. Smile

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta
#79

Ok, mõistan sind.
Samas mõistan ka autoregistrit kui riigi esindajat, kui nad ütlevad, et see ei anna neile midagi. Nende esmane funktsioon on siiski sõidukite üle rehnutit pidada, mitte rahvuslikku meelsust väljendada.
Keegi ei keela sul omatahtsi vappe või loosungeid oma sõiduki pera peale kleepida. Efekt minuarust sama, võimalused lisaks palju avaramad.
Vasta
#80

Nõmme kandis liigu uus S Klass 999AAA
Mäletan et kui AAA seeria ära koristati siis öeldi et seda ei avata enam.Jutt jutks hea küll.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne