Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2

777VAP, üks seisab mul majaees

Suzuki Powwa ! Pure Rice
Vasta

xxx XAN
Vasta

Jopakolla Kirjutas:xxx XAN
Selle seeriaga olen näinud korduvalt Renault Xantia tüüpi autosid - ilmselt automüüja või -liisija seeria.
OÜ Miil - konteinerveokid 150MIx ja 150Mxx, haagised tihti ka 150xx
Hiljuti nähtud 050RUS - jeep ja 005AAA MBenz ,täna xxxVWD-Sharan
Vasta

PX03-68 Kirjutas:Selle seeriaga olen näinud korduvalt Renault Xantia tüüpi autosid

Xantia kuulus ikka Citroeni, mitte Renault mudelivalikusse.

Renault Laguna GT '06
Renault Twingo GT '08
Vasta

Täna 100 MMM, xxxLFL
Vasta

minu poolsed täiendused mitte tavapärastele Eesti soost registreerimismärkidele,

464ZLM, 999IVT (IVT soojuspumbad), 111BTR, 111KWE.

mõningad mida tavaseeriatega segamini ajada, aga arvatavasti pole tavaseeriad.
100AAK (Mersu G 55 AMG, tundus, et väga uus auto, aga kui sellist seeriat üldse kunagi väljastati, siis ikka väga ammu. Euronumber)
VAL, (olen ka seda hiljuti näinud uuemat sorti autol euronumbrina, mistõttu kahtlus et see veel vana Võru seeria võiks olla.)

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

PX03-68 Kirjutas:
Jopakolla Kirjutas:xxx XAN
Selle seeriaga olen näinud korduvalt Renault Xantia tüüpi autosid - ilmselt automüüja või -liisija seeria.
OÜ Miil - konteinerveokid  150MIx ja 150Mxx, haagised tihti ka 150xx
Hiljuti nähtud 050RUS - jeep ja 005AAA MBenz ,täna xxxVWD-Sharan

ei saanud päris täpselt aru, kas mõtlesid OÜ miil numbrites seda x-i X-na või suvalise tähena?

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Jopakolla Kirjutas:Täna 100 MMM, xxxLFL

räägivad, et MMM saanud alguse Makarov Music Management'st

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

elideel Kirjutas:100AAK (Mersu G 55 AMG, tundus, et väga uus auto, aga kui sellist seeriat üldse kunagi väljastati, siis ikka väga ammu. Euronumber)

AAK oli kunagi nn Musta Mersu seeria. 90.-date keskel oli hästi palju liikvel musti w124 kerega mersusid, osad olid AAA, osad AAK.

Üks selline AAK numbriga mersu omab rolli filmis "Ma olen Väsinud Vihkamast" (1994).
Vasta

zazik Kirjutas:
elideel Kirjutas:100AAK (Mersu G 55 AMG, tundus, et väga uus auto, aga kui sellist seeriat üldse kunagi väljastati, siis ikka väga ammu. Euronumber)

AAK oli kunagi nn Musta Mersu seeria. 90.-date keskel oli hästi palju liikvel musti w124 kerega mersusid, osad olid AAA, osad AAK.

Üks selline AAK numbriga mersu omab rolli filmis "Ma olen Väsinud Vihkamast" (1994).

Minu teadmised AAK ja AAA -st on sellised, et viimane kuulus täisulatuses ja AAK kuni 100-ni Riigikogu Kantseleile.
Vasta

elideel Kirjutas:
PX03-68 Kirjutas:
Jopakolla Kirjutas:xxx XAN
Selle seeriaga olen näinud korduvalt Renault Xantia tüüpi autosid - ilmselt automüüja või -liisija seeria.
OÜ Miil - konteinerveokid  150MIx ja 150Mxx, haagised tihti ka 150xx
Hiljuti nähtud 050RUS - jeep ja 005AAA MBenz ,täna xxxVWD-Sharan

ei saanud päris täpselt aru, kas mõtlesid OÜ miil numbrites seda x-i X-na või suvalise tähena?

Väike x tähistab, et on mitmed eri tähed (seeriad).
Vasta

Style Kirjutas:
zazik Kirjutas:
elideel Kirjutas:100AAK (Mersu G 55 AMG, tundus, et väga uus auto, aga kui sellist seeriat üldse kunagi väljastati, siis ikka väga ammu. Euronumber)

AAK oli kunagi nn Musta Mersu seeria. 90.-date keskel oli hästi palju liikvel musti w124 kerega mersusid, osad olid AAA, osad AAK.

Üks selline AAK numbriga mersu omab rolli filmis "Ma olen Väsinud Vihkamast" (1994).

Minu teadmised AAK ja AAA -st on sellised, et viimane kuulus täisulatuses ja AAK kuni 100-ni Riigikogu Kantseleile.

Vaatasin järgi, mainitud filmis osales 183 AAK
Vasta

Tänasest AYN .

Aga nagu juba ütlesin, hoia silmad ja kõrvad lahti !

Üks 2001a Busso ongi ainult.
Vasta

Vähemalt kaks Tsaikat GAZ-14 olid ka AAK.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

http://i19.tinypic.com/2q0isjn.jpg Ei tea mis ajastust nr pärit vöi kus kasutati ei tea, kuid minu söbra ratta küljes ta ilutseb.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

[Pilt: 0326aaa.jpg]

Renault Laguna GT '06
Renault Twingo GT '08
Vasta

Style Kirjutas:
zazik Kirjutas:
elideel Kirjutas:100AAK (Mersu G 55 AMG, tundus, et väga uus auto, aga kui sellist seeriat üldse kunagi väljastati, siis ikka väga ammu. Euronumber)

AAK oli kunagi nn Musta Mersu seeria. 90.-date keskel oli hästi palju liikvel musti w124 kerega mersusid, osad olid AAA, osad AAK.

Üks selline AAK numbriga mersu omab rolli filmis "Ma olen Väsinud Vihkamast" (1994).

Minu teadmised AAK ja AAA -st on sellised, et viimane kuulus täisulatuses ja AAK kuni 100-ni Riigikogu Kantseleile.

Üks hästi säilinud eksemplar neist.
Mul endal garaažiall 096AAK, 1994 Eestisse toodud, väidetavalt siis samuti Riigikantselei Autobaasi hingekirjas olnud mersu. Kahjuks pole ma suutnud teada saada varasemaid omanikke Eestis, peale selle, kellelt ta aastal 2000 ostsin.
Saksa omi kusjuures tean, paprid kaasas, nii üllatav kui see ka pole Smile
Vasta

miniest Kirjutas:http://i19.tinypic.com/2q0isjn.jpg Ei tea mis ajastust nr pärit vöi kus kasutati ei tea, kuid minu söbra ratta küljes ta ilutseb.

Sellised jalgrattanumbreid anti välja 1970-datel, võib olla ka 60-te lõpul ja ilmselt ka 80-te algul. Enda vanal jalgrattal on 1971. a. saadud "B" tähega ja 1974. a-l ostetud uuel j/r "C" tähega number. Enne seda öli Tallinnas väljaantud "A" täht, rohkem tähti Tallinnas näha polnud. Välja andis neid mingisugune Linnavalitsuse osakond, mitte RAI. Maarajoomidel olid oma algustähega nr-d : Harju "H", Haapsalu vist "HP" ja Hiiumaa "HM". Samasugused ainult teistsuguse kinnitusega ja mingil ajal kahepoolsed numbrid olid kasutusel vist juba 1930-datel või sõjajärgsetel aastatel. A ja B seeria olid kollasel põhjal C oli valgel põhjal. Neid nr-d anti välja ka j/r-ga võrdsustatud kuni 49,8 cm3 mopeedidele. Suuremad mopeedid said autodega sarnase ainult väiksema mustapõhjalise numbri seeriast 3CX - esimene täht vene tagurpidi E .
Vasta

täna uuem eriseeria ICE

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

MKA seeria on saanud omale loogilise järje MKB, kusjuures viimase väljaandmist on alustatud numbrist 550.

Erilisi numbreid: 777WZV, 777EWI, 777EEE (valge taustaga), 001HTX, 010OLX, 003LIL, 975PIR (kõik ilmselt privaatsed)

Sm. Elideel, kas Sa nelja- ja enama tähega seeriaid ka kogud? Neid polegi siin teemas eriti lahatud. Mõned, mis kohe meenuvad:
SURF xx - alguse sai vist Hawaii Expressist
ARCO xx - Arco Vara kinnisvarabüroo
xx SEAT - Seati müüja Topauto, varem Japauto
EEAIAx - Elektritööde ettevõte AIA
ALVEDx - OÜ Alved
xxxHAAN - ADR-Haanpää OY (numbrid 001HAAN, 002HAAN)
Kindlasti tuleks siin eristada seeriad, mida on olemas üle ühe, ja igasugused NIMI1 tüüpi numbriplated.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne