Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2

Täna nähtud BBE seeriat.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Täna sai Võrus nähtud BBG seeriat...
Vasta

BBF ka Tallinnas olemas.
Vasta

mingi hetk (vist oli '98 või '99) jagati neid numbreid mingi seaduseaugu tõttu poolmuidu. sai endalegi võetud LOST1, mis tähendas mu tolleaegset bändi Lost Angeles
siis igatahes enam ilma numbrita ei jagatud, pidi vähemalt üks number olema. ühel tuttaval oli tol ajal MART1
Vasta

Volkar kandis märki (või niisama) "SCHEISE". Rakveres selline liikvel.

IZ-412 74a. 2*IZ-412 IE 88a. IZ 2715 87 a.
Vasta

BBI liikvel.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

[Pilt: jdv1213750990m.jpg]

MLK siis kah liikvel
Vasta

k2sipidur Kirjutas:
cigaro Kirjutas:Ju siis selle AAA seeriaga mingi deela on, et need mulle silma jäänud ainult 500+ tuhat krooni maksavate liikurite küljes.

888AAA - MB S500
988AAA - BMW X5
Ja miks need 500+ k EEK maksvad ei või olla riigiameti käes. Mõni on ikka.
Näiteks AAE oli või/ja on eriteenistuse number ning pool aastat tagasi oli selle numbriga üks Subaru ja üks Lada. Mõlemad seotud eriteenistusega. Ainult tegevused neil erinevad, samamoodi ka AAA ja AAE omad, lisaks on ka neid numbreid osalt tavakasutusse antud, ilmselt vee sogamiseks.

111AAA on vist Audi Q7
Vasta

cigaro Kirjutas:...

MLK siis kah liikvel

Paralleelselt näikse ka MLL välja toodud olevat, lisaks Tartukandis THD.
Vasta

THD on juba üsna kaugele omadega jõudnud. Eile anti mulle näppude vahele ema autole külge kruvimiseks 752THD.
Vasta

oxygen Kirjutas:THD on juba üsna kaugele omadega jõudnud. Eile anti mulle näppude vahele ema autole külge kruvimiseks 752THD.

Kas T algavaid numbrimärke jagatakse ka mujal, kui ainult Tartus ja Tartumaal?

111 EVE(BMW) kas eritellimus number vöi?

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

Hõljuk Kirjutas:Eksid.

[Pilt: allan.jpg]
[Pilt: Clipboard01.jpg]
Todasama ALLAN numbriga masinat oli näha 27. juunil enne kella 5:45 Laagna teel, niiet mingi müstika ta pole.
Vasta

k2sipidur Kirjutas:Todasama ALLAN numbriga masinat oli näha 27. juunil enne kella 5:45 Laagna teel, niiet mingi müstika ta pole.
Kell 6:00 algab ju Star FM-i hommikuprogramm Big Grin
Vasta

Sai veedetud kaks päeva rattaga sõites Narvas ja selle lähistel. Elurajoonides ringi sõites jäi silma väga palju numbrimärke xxxBAX, neid oli kokku liialdamata oma 50 autot küll. Samuti oli palju BAA-sid. Narva on küll suur linn aga ikkagi oli nii tihti ühe ja sama numbrikombinatsiooni nägemine üllatav.
Ja mainiks ära ka, et vähemalt Narvas on väga vähe järel NAx ja ka IAx märkidega vanemaid sõidukeid, lootsin neid rohkem näha, kuid kohtasin vaid üksikuid. Nii et metallikokkuostud töötavad täistuuridel ning Fordid ja Volkswagenid vallutavad Eestist edasi, seega vanad 1993-1994 aja märkidega (vene päritolu) autod on aina haruldasem nähe.
Vasta

Nagu ma olen ka varem öelnud, siis siin foorumis käivad Eesti autonumbrite ajaloost ja tänapäevast väga palju teadvad inimesed. Minu eesmärk on see numbrimärkide kohta käiv info nii siit foorumist kui mujalt allikatest kõik ühele lehele kokku kirjutada, mistõttu tegin põhjalikud täiendused sellises kohas:

http://www.platepie.com/eesti/eesti.htm

kes soovib, see vaatab.

Mõned faktid, mis siit foorumist läbi käinud on sealt veel puudu, kuna esineb väiksemaid vastuolusid ja pole faktiliselt tõestatud ja õigeks diskuteeritud, kuid teatud osa siin kirjeldatud faktidest on seal juba kirjas. Igasugune illustreeriv materjal fotode kujul on väga teretulnud ja abiks selle lehe paremaks muutmisel.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Albu Kirjutas:Ja mainiks ära ka, et vähemalt Narvas on väga vähe järel NAx ja ka IAx märkidega vanemaid sõidukeid, lootsin neid rohkem näha, kuid kohtasin vaid üksikuid.

Käisin ka Narvas komandeeringus umbes 1,5 kuud tagasi ja nägin N-seeriat enam-vähem iga nurga peal. Eriti suurte majade rajoonides, millest üks jääb Tallinna poolt tulles vaskut kätt.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

elideel Kirjutas:
Albu Kirjutas:Ja mainiks ära ka, et vähemalt Narvas on väga vähe järel NAx ja ka IAx märkidega vanemaid sõidukeid, lootsin neid rohkem näha, kuid kohtasin vaid üksikuid.

Käisin ka Narvas komandeeringus umbes 1,5 kuud tagasi ja nägin N-seeriat enam-vähem iga nurga peal. Eriti suurte majade rajoonides, millest üks jääb Tallinna poolt tulles vaskut kätt.

No siis on vahe selles, kui palju on vähe ja mis autoga tegu on - mina eeldasin, et iga korrusmaja juures võiks vähemalt üks NAx´iga vaz vm vene marki auto olla, aga kogu Narva kohta oli umbes iga kolmanda juures, kuidas kuskil. Ja nii mõnedki euromärkidena, mis ei ole enam see. Lääne autosid oli jah NAx ja IAxidena veel lisaks, ma mõtlesin just vene päritolu sõidukeid, see aspekt jäi ennist mainimata. Nii et ütleks, et neid veel on, aga vähenemas nende hulk siiski on.

Olles Pärnu läbi tiirutanud, tahaks ära mainida, et uutest märkidest oli seal ülekaalus BAB.
Vasta

Albu Kirjutas:
elideel Kirjutas:
Albu Kirjutas:Ja mainiks ära ka, et vähemalt Narvas on väga vähe järel NAx ja ka IAx märkidega vanemaid sõidukeid, lootsin neid rohkem näha, kuid kohtasin vaid üksikuid.

Käisin ka Narvas komandeeringus umbes 1,5 kuud tagasi ja nägin N-seeriat enam-vähem iga nurga peal. Eriti suurte majade rajoonides, millest üks jääb Tallinna poolt tulles vaskut kätt.

No siis on vahe selles, kui palju on vähe ja mis autoga tegu on - mina eeldasin, et iga korrusmaja juures võiks vähemalt üks NAx´iga vaz vm vene marki auto olla, aga kogu Narva kohta oli umbes iga kolmanda juures, kuidas kuskil. Ja nii mõnedki euromärkidena, mis ei ole enam see. Lääne autosid oli jah NAx ja IAxidena veel lisaks, ma mõtlesin just vene päritolu sõidukeid, see aspekt jäi ennist mainimata. Nii et ütleks, et neid veel on, aga vähenemas nende hulk siiski on.

Olles Pärnu läbi tiirutanud, tahaks ära mainida, et uutest märkidest oli seal ülekaalus BAB.

Arvan, et mõistan sind küll. Otsin ise ka ikka silmaga just neid algupäraseid maakondlikke märke. Ennekõike püüan nendelt leida ca 13-15 aastat tagasi väljastatud maakonnavappide kleepse või nende jäänuseid. Mul on nendest ka mööda Eestimaad sõites kogunenud peaegu täiskollektsioon. Puudu vaid Ida-Virumaa, ehk siis suure tõenäosusega just IA. seeria algupärasel numbril. Siin foorumis tehtud appikutsele maakonnakleepsude kohta ma mingit vastukaja kahjuks ei saanud.

Nii, et ka mulle ei istu see euronumbrite pealetung nende vanade asemel. Viimati otsisin Raplas L-seeriat ja nägin vaid ÜHTE algupärast. Õnneks Kehtnast läbi sõites sain pildile kollasel sapikal väga hästi säilinud LAE seeria numbri selle algupärasel kujul.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Albu Kirjutas:Olles Pärnu läbi tiirutanud, tahaks ära mainida, et uutest märkidest oli seal ülekaalus BAB.
Seniste tähelepanekute põhjal on peale BAB täies mahus Pärnus välja antud veel AZR ja BAP. Ning praegu peaks Pärnus jooksma BBE, mida on hetkeks väljas veidi üle 700 numbri.

Tallinna M-seeriate kroonika: MLK -> MLL -> MLN -> MLP.
Tartu kroonika: THD -> THG.
B-seeriatest jookseb Tallinnas praegu BBL, maakondades BBI ja BBK.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

Ühel USA lehel on pilt ühest huvitavast Eesti numbri prototüübist. Kas on reaalne, et midagi sellist kunagi aastaid tagasi planeeriti, sest EW-st loobuti minu teada EST kasuks 1994 aasta algusest. Seega kuskilt 1991-1993 vahelt?


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne