Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2

Tallinnas xxxEUP ?Mingi Mercedes vist.

Rohkem kapotti all Big Grin
Vasta

Kas keegi on kohanud, või veel parem oskab keegi seletadada haagistele väljastatavate reg.numbrite kolme numbri ja kolme tähe kombinatsioonide põhjust? Ise olen juhtunud nägema ühte ja võttis päris mõtlema et kas tõesti kõik kahe tähelised seeriad otsas.
Pilt: http://www.v8power.ee/foorum/viewtopic.php?f=23&t=96&start=40
Vasta

kris282 Kirjutas:Tallinnas xxxEUP ?Mingi Mercedes vist.

001EUP on viimase generatsiooni A8

M: Skoda Felicia 1995 osadena.
Vasta

mindeioleolemas Kirjutas:Kas keegi on kohanud, või veel parem oskab keegi seletadada haagistele väljastatavate reg.numbrite kolme numbri ja kolme tähe kombinatsioonide põhjust? Ise olen juhtunud nägema ühte ja võttis päris mõtlema et kas tõesti kõik kahe tähelised seeriad otsas.
Pilt: http://www.v8power.ee/foorum/viewtopic.php?f=23&t=96&start=40
mrali just mõned postitused tagasi kirjeldas situatsiooni:
Vahepeal on tehtud väikest revolutsiooni numbrite osas - tutvudes ARKi veebilehega, on näha kardinaalseid muutusi haagiste (nüüd need samasugused autonumbritega!), traktorite ja vanasõidukite (eurolärakas kadunud) numbrite osas.
ju see on siis hakanud realiseeruma ka tänavapildis

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Vabandust! Minu viga oma laiskuses ei uurinud varasemaid postitusi. Nüüd asi selge.
Vasta

Mul küsimus nendele meestele, kel viimasel ajal on olnud aega end seadusandlusega kursis hoida.
Kas lisaks muudele muudatustele registrimärkidega on nüüd lubatud ka selline asi, et kui näiteks autol on taga 300x150 mm numbrimärk (tavaline Z tähega algav seeria), siis tohib ta sobivuse korral esimese numbrimärgina kasutada sama numbri-tähe kombinatsiooni, aga 520 x 112 mm põhjal ja tavanumbrite kirjastiilis sümbolitega? Osades riikides on see niimoodi võimalik. Oma silmaga olen näinud selliseid Rootsi ja Leedu masinaid.
Minu teada polnud Eestis selline asi varem lubatud, aga täna sõitis mulle vastu masin, millel oli ees 52x11 cm märk 24 ZID, mis jäi kohe oma erilisuses silma, aga tagumine number tundus (ja ilmselt oligi) täiesti tavaline 30x15cm Smile. Mõlemad märgid nägid samas väga ametlikud välja.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Pole siia hulk aega midagi potsatatud. Ja erilist põhjust ka ei ole. Kuigi äsja on Tallinnas välja tulnud uus seeria BBV, kulus eelmise, BBZ, läbi müümiseks tervelt 70 päeva! (esimesed BBZ numbrid ilmusid 2008.a 9. detsembri paiku). Harju büroos liiguvad asjad veidike kiiremini - MLV seeriast on väljas veidi üle 800 numbri, esimesed ilmusid umbes 14. jaanuaril. Tartu seis: THJ seeriaga alustati möödunud aasta viimastel päevadel, praeguseks liikvel umbes 470 numbrit.

Tõsine autoturu madalseis, peab mainima... Võrdluseks: 2006.a kevadel-suvel müüdi üks seeria ehk 999 numbrit Tallinnas ja Harjus läbi 10-15 päevaga, Tartus umbes 20 päevaga.
Vasta

Tere kas xxx BBC ka välja antud on? Ise küll näinud pole, aga THJ vist juba läbi eila nägin 900.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

BBC jäi vahele, pole muidugi kõiki numbreid üksipulgi läbihekseldanud, aga kas sealt seeriast ei ole ühtegi erinumbrit varem välja antud, et vahelejätmiseks põhjus oleks?
Vasta

Eile ilmus ühte punkti Tallinnas üles putitamiseks tsisternhaagis 940YHA . Lisaks olen näinud kerghaagiseid 252YHA ja 606YHA. Kas ZA haagiseid pole näha? Soomes oli vanasti haagised Pxx-123 tüüpi numbrimärgiga, soome euro haagised Wxx-987 tüüpi, kas meil nüüd 123Yxx ? Meie standard USA-tüüpi numbrimärk on ju 01Zxx .
Vasta

No nüüd ma ei saa pihta. ARKi lehelt on juba ammu haagiste numbriformaat 123 AA eemaldatud ja üheselt kirjas, et haagistel kasutusel tavaformaat. See juba teada tõde ja fotos talletatud. Haagiste numbrid jätkusid alates 001 YHA. Aga eile nägin tõepoolest sadamas haagiseid 727 ZB ja 728 ZB. Väljanägemiselt väga värsked. Mis numbrid need siis on? ARKist päringut tehes on neid ZB haagisenumbreid väga palju. Olemas on 701-799 ZB, 532 ZB, 135 ZB, 267 ZB, 311 ZB, 532 ZB jne. Eritellimuse jaoks on neid selgelt liiga palju, aga mis seeria see ZB siis haagistel on?

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

ZB ja ZC (viimast küll ise pole näinud) olid Gx ja YHA vahel, välja anti neid ilmselt hilissuvel ja sügisel.
Vasta

Nii, siia topikusse üle pika aja seda, et mu eriseeriate fail sisaldab täna 930 tähekombinatsiooni, aga osa materjali veel sisestamata.
Tavaseeriatest olen kõige uuema väljalaskena näinud 181 BCB

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Kes ütles, et kolm nulli pole võimalik.
000AIA täiesti olemas.
Varsti ehk lootust 000OOO-le Big Grin
Vasta

000AIA oli olemas juba vähemalt 14 aastat tagasi. Volvo 960/S-90-l, mis seisis tollal tööpäeviti Uuel tänaval. Olen sellest vist varemgi kirjutanud siia. Tollal vist arvasin ekslikult, et seisis Aia tänaval.
Vasta

078 ZC on 3-teljeline konteineriveo poolhaagis Tännassilma Tehnopargis aia ääres. Nägin esimest korda 20.08 2009. Eelmine nädal jäid silma seeriad BCE ja MNE
Vasta

Mis seis on, et, kus maal numbrid jöudnud on. Viimati ise nägin Tartus THL.
Huvitav on see, et leht, kust saab endale auto numberid tellida, on tekkinud Eesti juurde veel üks varjant, mida ennem seal polnud. http://www.licenseplates.tv/estonia-714.html
Ise pakuks, et selle lehe oma algatuslik numbri tegu.
[Pilt: euroest.gif]

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta

Numbrimärkid - Eesti (seisuga 15.11.2009)

Tallinn - BCF
viimane märk 822BCF

Harjumaa - MNB
viimane 981MNB

Tartu/Tartumaa - THM
viimane 981THM

Maakonnad:
Põlva/Põlvamaa 851-950BBS (kasutuses aprilli kuust, välja andnud 93 tk, jäi anda 7 tk)
Narva 201-300BCA (kasutuses juuli kuust, välja andnud 74 tk., jäi anda 26 tk.)
Paide/Järvamaa 901-950BCA (täiesti välja andnud, uus seeria esmaspäevalt)
Kärdla/Hiiumaa 951-975BCA (kasutuses septembri kuust, välja andnud 7 tk., jäi anda 18 tk.)
Kuressaare/Saaremaa 976-999BCA (kasutuses oktoobri lõpust, välja andnud 6 tk., jäi anda 18 tk.)
Võru/Võrumaa 101-200BCD (kasutuses septembri algusest, välja andnud 97 tk., jäi anda 3 tk.)
Jõhvi/Ida-Virumaa 201-400BCD (kasutuses alates 12.09.2009a., välja andnud 134 tk., jäi anda 66 tk.)
Pärnu/Pärnumaa 401-700BCD (kasutuses septembri kuust, välja andnud umbes 185tk., jäi anda 115 tk.)
Jõgeva/Jõgevamaa 701-750BCD (kasutuses al.19.10.2009a., välja andnud 19tk., jäi anda 31tk.)
Rakvere/Lääne-Virumaa 851-950BCD (kasutuses al.15.10.2009a., välja andnud praegu umbes 50 tk., jäi anda umbes 50 tk.)
Haapsalu/Läänemaa 951-999BCD (kasutuses novembri algusest, välja andnud 7 tk., jäi anda 42 tk.)
Valga/Valgamaa 101-150BCG (kasutuses al. 30.10.2009a., välja andnud ainult 9 tk., jäi anda 41 tk.)
Viljandi/Viljandimaa 151-...BCG (kasutuses alates 11.11.2009a., välja andnud 16 tk.)
Vasta

Väga hea info, maakondadest on puudu ainult Raplamaa. Ühed viimased portsud numbreid seal olid 451-500MLX ja 001-050MLY, edasist ei tea.

Veel: artix, kui nii hästi tead, mis numbreid praegu välja antakse, siis kas oskad öelda, mida ja kus anti välja nt. pool aastat tagasi? Nt. kuhu jagati BBT seeriat?
001-450BBT on teada (001-100 Viljandi, 101-200 Rakvere, 201-450 Jõhvi).
451-500BBT kas Jõgeva?
501-600BBT peaks olema Viljandi.
601-750BBT ??
751-800BBT Valga.
801-900BBT kas Võru?
901-999BBT kas Kuressaare ja/või Haapsalu?

Veel huvitaks seeria BBG päritolu. 001 kuni kuhugi 400 kanti on Tallinn ja 970-980 Haapsalu, ülejäänut võib ainult oletada. See on küll juba eelmise aasta seeria, aga äkki tead (teab keegi teine) midagi? Nt. 751-900 vahelt olen mitut näinud Põlvas.
Vasta

Kas naljakad nr.-d kah siia ülesse käivad?
Parim eestimaine vist nähtud 694FUN Wink

Edit@15.03.2010: nägin valgel BMW-l 999 YSI
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne