Praegustest numbrimärkidest Eestis, osa 2

Just kuskil kirjutati, et turvaniidid peavad sees olema. Kas neis igalpool kohtades turvaniit pannakse?
Mina värvisin oma väsinud numbrit veekindla vildikaga. Sobis küll.
Vasta

(30-10-2019, 23:07 PM)motamees Kirjutas:  Just kuskil kirjutati, et turvaniidid peavad sees olema. Kas neis igalpool kohtades turvaniit pannakse?
Mina värvisin oma väsinud numbrit veekindla vildikaga. Sobis küll.
Ka mul on aastaid marker numbrit värskendanud, pole keegi pahaks pannud.
Vasta

Kui autole pole peale 2004. aastat numbreid ametlikult väljastatud, siis pole erilist probleemi. Kui aga on väljastatud (s.t. kui autol on olnud Eurotähisega numbrid), siis tohib kasutada ainult ametlikke, turvaelementidega numbrimärke. 

Vanu, ilma eurotähiseta numbrimärke ei saa ümber tõsta teistele autodele, duplikaate tellides peab tellima 2tk (euromärkidega) jne. Kui ühe ära kaotad, siis Maanteeameti kaudu asendust tellides peab samuti tellima mõlemad. Teoreetiliselt ei tohiks ka "nimesilditehased" väljastada ilma eurotähiseta numbrimärki kaotatu asemele, kuid seda vist siiski tehakse.
Vasta

kas keegi teab,milliste tähe kombinatsioonidega numbreid praegu eestis väljastatakse.ise vist seda kusagilt vaadata ei saa.tänan ette
Vasta

ARK riiulites või parklates on võimalik näha  Big Grin
Vasta

(12-11-2019, 13:16 PM)sturmbannführer Kirjutas:  kas keegi teab,milliste tähe kombinatsioonidega numbreid praegu eestis väljastatakse.ise vist seda kusagilt vaadata ei saa.tänan ette

mnt e-teenindusest saab, büroode kaupa.
BYJ, DBG, DBL, DBS, DBT, DCB, DCK, DMB, EEN, HBK, PHX, PSD, RCP, RZM


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

Ükskõik mis numbrivaliku eest tahavad 470 raha saada, pliks-plaks süsteemi puhul pääseb 62 euriga.
Vasta

(12-11-2019, 18:04 PM)alfredo Kirjutas:  Ükskõik mis numbrivaliku eest tahavad 470 raha saada, pliks-plaks süsteemi puhul pääseb 62 euriga.

Minul värske BLW .Kusjuures mõni leht tagasi mainiti ,et (näiteks ) minul L ja W koledasti lahus ( L W ,Mitte LW)..Samas küssa  ,mis tähtsust Sul on ,mis tähekombinatsiooni saad. Rolleyes
Vasta

(12-11-2019, 18:04 PM)alfredo Kirjutas:  Ükskõik mis numbrivaliku eest tahavad 470 raha saada, pliks-plaks süsteemi puhul pääseb 62 euriga.

Ongi nii karm?

Samas ma ei imesta. Kui mina tahan oma utiliseeritud autolt maha keeratud numbri tõsta mõnele olemasolevale liikurile, siis see liigutus maksab ka 50.-. Kusjuures nad tahavad neid numbreid ka näha ja kui ei ole korralikud (mida iganes see siis ka tähendab), siis jääb pooleli ja tuleb uued tellida.
Vasta

On jah natuke karm. Kui tahad saada numbrit kirjaga 001ISA või siis valida büroos saadaolevatest sümpaatse kombinatsiooni, maksad riigile ühtviisi 470.
Oma numbrit saad järgmisele liikurile edasi tõsta kahe aasta jooksul(või oli ikkagi aasta, täpselt ei mäleta peast) ja pead selle vahepeal kontorisse hoiule andma.
Vasta

Kuni kaks aastat ja see teenus maksab kümneka.

Samas seni, kuni kõnealune kombinatsioon pole läinud uuesti tootmisesse, võib ka hiljem vahetada. Lihtsalt LRB riiulist võetakse minu number ja utiliseeritakse. Kui jäätmekäitleja on mulle andnud utiliseerimistõendi ja sinna teinud märke, et number jäi mulle, siis hakkab aeg tiksuma. Millal jõuavad nad konkreetse kombinatsiooni uuskasutuseni, ei oska keegi ennustada.

Ma veel mõtlen, kas ma raatsin.
Vasta

(12-11-2019, 18:58 PM)linnuke Kirjutas:  
(12-11-2019, 18:04 PM)alfredo Kirjutas:  Ükskõik mis numbrivaliku eest tahavad 470 raha saada, pliks-plaks süsteemi puhul pääseb 62 euriga.

Minul värske BLW .Kusjuures mõni leht tagasi mainiti ,et (näiteks ) minul L ja W koledasti lahus ( L W ,Mitte LW)..Samas küssa  ,mis tähtsust Sul on ,mis tähekombinatsiooni saad. Rolleyes
väga tähtsust ei omagi,kuid mulle ei meeldi ,kui tähed on nt. bee dee jne. Wink
Vasta

(12-11-2019, 21:45 PM)sturmbannführer Kirjutas:  
(12-11-2019, 18:58 PM)linnuke Kirjutas:  
(12-11-2019, 18:04 PM)alfredo Kirjutas:  Ükskõik mis numbrivaliku eest tahavad 470 raha saada, pliks-plaks süsteemi puhul pääseb 62 euriga.

Minul värske BLW .Kusjuures mõni leht tagasi mainiti ,et (näiteks ) minul L ja W koledasti lahus ( L W ,Mitte LW)..Samas küssa  ,mis tähtsust Sul on ,mis tähekombinatsiooni saad. Rolleyes
väga tähtsust ei omagi,kuid mulle ei meeldi ,kui tähed on nt. bee dee jne. Wink
Sellisel moel vihjeid otsides võid ilma numbrimärgita jäädagi.
Vasta

Eile anti LFL seeriat välja
Vasta

Mul on selline küsimus- kui ma tahaks saada üht konkreetset numbrit, mis on varem väljastatud, kuid auto, millele see on väljastatud, on juba pikemat aega arvelt maas, kas on mingisugune võimalus numbri omanikuga ühendust saada?
Vasta

(25-11-2019, 20:45 PM)Aare R. Kirjutas:  Mul on selline küsimus- kui ma tahaks saada üht konkreetset numbrit, mis on varem väljastatud, kuid auto, millele see on väljastatud, on juba pikemat aega arvelt maas, kas on mingisugune võimalus numbri omanikuga ühendust saada?

Pigem vist erand, aga nt varem kasutusel olnud MRP liinide oma ***MRP seeria läks mingiaeg tagasi uuele ringile. Number mis kuulus 15 aastat tagasi kollasele Scaniale, kuulub nüüd X5-le  Big Grin
Vasta

(25-11-2019, 20:45 PM)Aare R. Kirjutas:  Mul on selline küsimus- kui ma tahaks saada üht konkreetset numbrit, mis on varem väljastatud, kuid auto, millele see on väljastatud, on juba pikemat aega arvelt maas, kas on mingisugune võimalus numbri omanikuga ühendust saada?


Numbreid hoitakse omaniku soovil vaid üks aasta, peale seda on nad "vabad".
Ja kõiki vabu numbreid saab maanteeametist taotluse alusel ka endale, lihtsalt riigilõiv on päris krõbe, miski 460€ vist, peast ei mäleta.
Vasta

Et siis järelikult see 470€. Minu meelest on see ikka numbrimärgi eest päris kole hind, rääkimata siis veel 1350€-st, mis privaatnumber maksab. Ma ei tea, kas see on vaid minu arvamus, aga ma ei pea seda päris õigeks, et privaatnumber ainult rikaste pärusmaaks on tehtud. Tõsi, selle jaoks ei pea just ulmerikas olema, kuid suht tavalise inimesena leian mina ja kindlasti enamus selle raha kulutamiseks vähemalt enda jaoks mõistlikemaid viise. Ja noh, see 470€- kui vaadata mnt-s pakutavaid numbreid, siis tegelikult vähemalt minu meelest pole paljude või lausa enamus kombinatsioonide puhul see hinnanõue õigustatud, sest üldises pildis on tegu suht suvaliste kombinatsioonidega, eriti tähtede puhul.
Vasta

(26-11-2019, 00:13 AM)zazik Kirjutas:  Numbreid hoitakse omaniku soovil vaid üks aasta, peale seda on nad "vabad".
...

Aasta niisama, siis küsitakse ja saad teise otsa, kui soovid. Kui ei reageeri, läheb ringlusesse sellesama ühe aasta järel. No reaalselt hiljem siiski.

"Teenus" maksab kümneka.

On jah räme rahastamine. Ma võiks neist hindadest aru saada, kui "privaatnumber" jääkski mulle. Aga ei jää ju - tagasi nõuavad, kui ma auto läbi hundi lasen. Või noh, numbrit ma viima ei pea, kuna "kadus ära", aga kombinatsioon läheb mingil hetkel uuesti ringlusesse.

Või pean hoidma aiapäkapikku alles. Vähemalt registris...

Hinnad oleks arusaadavad, kui mul oleks valida. Odav oleks numbri kasutusõigus auto utiliseerimise või müügini. KAllim variant oleks minu hoiul ja vastutusel. Nagu Inglismaal, kuis teatud numbrid on rämeda hinnaga müügis. Näiteks PEN15....
Vasta

(26-11-2019, 08:45 AM)Aare R. Kirjutas:  ... Minu meelest on see ikka numbrimärgi eest päris kole hind, rääkimata siis veel 1350€-st, mis privaatnumber maksab...
Luksuskaupadel on alati kole hind. Sest Ford Sierra sõidab üsna ühtemoodi, olgu tal siis küljes 123KST või SERGEI1 (on nähtud), ja see teine numbrimärk kergitab ainult omaniku ego.
See on üks väheseid kohti, kus mina ei pane pahaks, et riik alamatelt raha ära võtab.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne