Uunikumid raudteelt, osa 2

Tsitaat:Huvitaw on siinjuures märkida ,et esimese reisi ajal laiarööpaline rong jõudis järele ja möödus kitsarööpmelise rongist. Wot soviedi saavutus.Vabandan ,et tsiteeritud lõigud mitte just õigetes tähtedes.

Kus juures ma ei tea kui õige see asi oli siis, aga ma olen näinud videolõiku selle Tallinn-Rapla laiarööpmelise avamisest ja seal sõitis hoopis TU2 oma segarongi kooseisuga vastu sellele "raudtee-avamis-rongile". Kas see oli jälle mingi sovieetlik vale või mis? Kui veel kedagi huvitab raudtee värk, siis mul on ka mõned oma filmitud lõigud ülesse pandud: www.youtube.com/pajositalu Sealt leiab ka P36 auruveduri sõidu Eesti pinnal.

Meeldib sõita 19''-ga
Vasta

K-125 Kirjutas:... mul on ka mõned oma filmitud lõigud ülesse pandud: www.youtube.com/pajositalu Sealt leiab ka P36 auruveduri sõidu Eesti pinnal.

Kus Sa selle SR-3 pilti said? Minuteada need isendid siinmail peale 1980.a. olümpiamänge eriti enam ei kulgenud...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

Need on Ukrainas filmitud.

Meeldib sõita 19''-ga
Vasta

Juhtusin lugema seda teemat ja kohates Tallinn Rapla laiarööpmelise ehitamise mainimist, pidasin vajalikuks teatada, et on veel elus inimesi, kes osalesid antud raudteelõigu avamisel, nimelt minaToungue! Selline tähtis ja oluline teade siis! Kahjuks ma raudteest aega rongidest midagi ei tea nagu ka muudest asjadest. Igatahes olin kohal, lehvitasin väikese punase lipuga nagu meeletu ja Tallinna poolt tuli vedur mille nimna oli ehitud plakati ja vanikuga. Võis olla ka kuidagi teisiti. Oli hulga rahvast ja vene soldateid jõlkus ringi. Eks need vana ja uus raudtee olid ju vast kõrvuti, nii sai seal ka eri veduriklasside vahel kiirendusvõistlust pidada.
Jaa, mida kõike pole nähtud, kahjuks küll vähe aru saadudBig Grin
Vasta

Aga kas sa mäletad, kas te mõnest kitsakast mööda ka sõitsite. Fakt on lihtsalt see, et üks kitsakas sõitis vastu. Laiarööpmelise salongis istujale võis ka näida, et kimati kitsakast hirmsa hooga mööda.

Meeldib sõita 19''-ga
Vasta

Minu valduses on juhtumisi videokoopia sellest filmiklipist, mis jäädvustati esimese laiarööpmelise Rapla-rongi sõidul Toungue Pikkust küll natuke üle minuti, aga siiski. Seal on kahes kaadris näha kitsast liini laia kõrval ja vastu (!) sõidab TU2 kaubarongiga. Mis muidugi ei tähenda, et see vastusõitev koosseis seal ainus oli - võib-olla mööduti ka mõnest pärisuunas liikunud reisirongist. Aga küllap oleks seda siis ka näidatud - propaganda ikkagi. Või äkki mäletab kasutaja "kass" paremini?
Vasta

K-125 Kirjutas:Aga kas sa mäletad, kas te mõnest kitsakast mööda ka sõitsite. Fakt on lihtsalt see, et üks kitsakas sõitis vastu. Laiarööpmelise salongis istujale võis ka näida, et kimati kitsakast hirmsa hooga mööda.

Jäi õhinaga märkimata, et olin avamisel Rapla raudteejaamas, kuna elasin seal lähedal, olin 6-aastane ja ei mäleta suurt midagi!
Vasta

Edelaraudtee lõpetab kaubaweo Viljandi ja Pärnu suunal.Ega seda suurt polnudki aga kas ei või see lõppu tähendada ka Pärnu suunalisele liiklusele üldse?

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

http://www.youtube.com/watch?v=5IvXmu84_68 video sellest, kuidas laia rong sõidab Raplasse ja kitsa Tu2 sõidab vastu.

Meeldib sõita 19''-ga
Vasta

Kes seda kurat teab. Aga seda lihtsam on küll reisirongiliine sulgeda!
Loodan,et reisijate vedu esialgu ikka jätkub.
Viga on see,et Läti kaudu enam kaupa vedada ei saa. J. Kuusik seda asja ajas,tema tahtis ka Mõisaküla kaudu kaubaliikluse käima panna aga see plaan lõppes Edelaraudtee erastamisega.
No ma ei tea,mis nüüd saama hakkab. Hakkavad jaamateid üles võtma?

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

Eile Ülemiste jaama haruteel seisis auruvedur.Kas too (endises pesulas seisev)millest kasutaja Regardman kõnelenud on?Kahjuks jäi asi teest suht kaugele ja nagu alati polnud wajalikul hetkel pildimasinat võtta.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

PETSS Kirjutas:Eile Ülemiste jaama haruteel seisis auruvedur.Kas too (endises pesulas seisev)millest kasutaja Regardman kõnelenud on?Kahjuks jäi asi teest suht kaugele ja nagu alati polnud wajalikul hetkel pildimasinat võtta.
See sama jah, juu siis Tapalt tagasi.
http://gallery.balticrailpics.net/displa...pos=-10360
Vasta

Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Eile Ülemiste jaama haruteel seisis auruvedur.Kas too (endises pesulas seisev)millest kasutaja Regardman kõnelenud on?Kahjuks jäi asi teest suht kaugele ja nagu alati polnud wajalikul hetkel pildimasinat võtta.
See sama jah, juu siis Tapalt tagasi.
http://gallery.balticrailpics.net/displa...pos=-10360

Miskid filmivõtted käimas? Kui jah, siis miks Kasparit ei toodud - ta ju üsna ilus ja sõidab ka ju veel?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

1 detsembri 1924 aasta mässust tehakse jah filmi.Tallinn-Balti waksali asemel kasutati Tapa jaama.Aga tollest vedurist veel niipalju,paistis teine vähemalt kaugelt waadates suht korralik.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

valdo Kirjutas:
Regardman Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Eile Ülemiste jaama haruteel seisis auruvedur.Kas too (endises pesulas seisev)millest kasutaja Regardman kõnelenud on?Kahjuks jäi asi teest suht kaugele ja nagu alati polnud wajalikul hetkel pildimasinat võtta.
See sama jah, juu siis Tapalt tagasi.
http://gallery.balticrailpics.net/displa...pos=-10360

Miskid filmivõtted käimas? Kui jah, siis miks Kasparit ei toodud - ta ju üsna ilus ja sõidab ka ju veel?

See oleks kordi kallimaks läinud. Ja ega ei ole üldse ilus enam. Katel vajab vahetamist ja vedur koos tendriga põhjaliku värvimist.
Vasta

Midagi tal selle katlaga on jah. Sõitis viimati 2005aastal.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta

EdR Kirjutas:Midagi tal selle katlaga on jah. Sõitis viimati 2005aastal.

"Kasparil" on katla üks nurk läbi roostetanud ja mingid sidepoldid on ka läbi tulepesa juures.

Meeldib sõita 19''-ga
Vasta

Tollel Ülemiste weduril ka vagunid järgi,mingid kaubavagunid,wiimasele mingid aknad ka ette aretatud.Kui kellelgi lähipäewil aega ehk teeks paar klõpsu ja paneks tulemuse siia üles.Minu teed siin issanda loomaaias keerulised ,seepärast loodaks teiste peale!Tänud ette.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta

Üleeile(17.03.08) seisis Maardu kaubajaamas üksik kollast värvi 2M62-tüüpi vedur, selliseid vist Eestis enam eriti kasutuses ei ole?
Vasta

Martti Kirjutas:Üleeile(17.03.08) seisis Maardu kaubajaamas üksik kollast värvi 2M62-tüüpi vedur, selliseid vist Eestis enam eriti kasutuses ei ole?
http://gallery.balticrailpics.net/displa...?pos=-6857
Ilmselt oli see vedur. Eile Ülemistel nägin jah, et enam pole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne