Bussihuviliste lemmikud.
#21

k2sipidur Kirjutas:Eriti huvitav oli Ik-260 nelja tulega, 3507, iga hommik nägin, sõitis 3A liinil, kus praegu 3550.
Ei tea, kas oli olemas vastav korraldus, aga niipalju kui eri aegade öövalve Ik-260 mäletan, olid vist kõik nelja tulega! Algul 2700, hiljem 2251, 2649, 2208, 5283 ja mis seal veel olid... Päevase aja busse 4 tulega eriti nagu ei olnud.
Vasta
#22

22 liinil oli küll üks buss,üks ilusamatest 260 netest Tallinnas.Eest 4 tulega ja kõigil ratastel ilukilbid.2036 oli vist?Samas mäletan ,et ETV Ikarus 250 muretseti küll uus iluvõre aga see oli tegelikult 260 oma.Nii saigi tollases ETV Iru garaazis koos juhiga sinna iluvõresse kahte lisatuld sobitatud.Aasta oli siis 87 lõpp,88 algus.
Vasta
#23

See 22. liini buss oli jah 2036 - 1036. Pärast sõitis rohe-valgena ainult tagumiste ilukilpidega.
Vasta
#24

Parim seeria oli IK620 aastast 1969 nr 524-533. Sõitsid 8 ja 22 liinil. Värvid helehall ja tumehall vastavalt isendile. Aga 530 millegipärast punane ja selle katus läks kohe hirmsalt rooste. IK180 ja 556 ei meeldinud kuigivõrd, sest neil puudus meeldiv mootori hääl ja susisesid. Lisaks olid nad kuni aastani 1972 pleekinud valget värvi. IK260 bussidest mingit pikaajalist eelistust ei kujunenud, sest enamikus nad pläkerdati kiirelt ära ja igasugu ilustused kadusid mõne kuuga koos juhtide siirdumisega teisele tööle. Lõõtsadel oli muidugi stabiilsem kaader
Vasta
#25

Kas see punane 530 polnud mitte kollase katusega.Ise mäletan sellist bussi ,ülalt ja alt kollane ,keskelt punane ,8 liinil ja sel läks kone pidewalt keema.Tollase Mähe lõpppeatuses käis juht kõikse aeg pangega kraawist vett juurde võtmas.
Vasta
#26

Maitse asi aga need kapitaalist tulnud 556 ,180 olid ka omamoodi huwitavad.
Vasta
#27

PETSS Kirjutas:Kas see punane 530 polnud mitte kollase katusega.Ise mäletan sellist bussi ,ülalt ja alt kollane ,keskelt punane ,8 liinil ja sel läks kone  pidewalt keema.Tollase Mähe lõpppeatuses käis juht kõikse aeg pangega kraawist vett juurde võtmas.
See isend oli kap-remonditud diiselrongidepoo buss, endine 589. 530 püsis kindlasti tehasevärvides kuni lõpuni, number viimaks 2034.
Pilt ka aastast 1974


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#28

Martin256 Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Kas see punane 530 polnud mitte kollase katusega.Ise mäletan sellist bussi ,ülalt ja alt kollane ,keskelt punane ,8 liinil ja sel läks kone  pidewalt keema.Tollase Mähe lõpppeatuses käis juht kõikse aeg pangega kraawist vett juurde võtmas.
See isend oli kap-remonditud diiselrongidepoo buss, endine 589. 530 püsis kindlasti tehasevärvides kuni lõpuni, number viimaks 2034.
Pilt ka aastast 1974
Aga kui see puna-kollane 8. liini sõitis, siis võis olla hoopis 2014, nagu ta pärast kapremonti ja veelkord ülevärvimist oli.
Vasta
#29

Zis-127 oli 268 cm lai,seega 4cm laiem kui Kraz.
Vasta
#30

Parim lõõtsaga buss on Carrus City,parim lühike buss on DAB.
Halvim lühike buss on Duple Metsec(Ma vihkan neid busse!)

[Pilt: evanescenceuc0wk5.jpg]
[Pilt: mychemicalromancenf7.gif]
[Pilt: userbarmikafan01vs9.jpg]
[Pilt: jamesb2hu4.gif]
Vasta
#31

Volvo Carrus Star 602 on turistbussidest.
Volvo Wiima K202 on linna/lähiliinibussidest.

Päästegalerii

ytra.eu - Ühistranspordiportaal
Vasta
#32

See on nüüd ametlik,kõige halvemad bussid lõõtsaga on Ajokkid.Kusjuures täna nägin kuidas bussil 1041 23A liinil tõmbas üks mees kogemata ühe posti pingi küljest välja.

[Pilt: evanescenceuc0wk5.jpg]
[Pilt: mychemicalromancenf7.gif]
[Pilt: userbarmikafan01vs9.jpg]
[Pilt: jamesb2hu4.gif]
Vasta
#33

crazy Kirjutas:See on nüüd ametlik,kõige halvemad bussid lõõtsaga on Ajokkid.Kusjuures täna nägin kuidas bussil 1041 23A liinil tõmbas üks mees kogemata ühe posti pingi küljest välja.
Ega see ei anna veel kinnitust, et KÕIK Ajokkid on halvad bussid, sel juhul oleks Solarised kõige halvemad trollibussid - näiteks 318'l poolnud vahepeal ühtegi käsipuud tagumise ukse küljes.
Muidu on minu lemmikud Ikarus 200 seeria kõrval lõõtsadest Volvo B12MA'd, lühikestest Scania CN113'd ning turistbussidest Neoplan Starliner.
Vasta
#34

crazy Kirjutas:See on nüüd ametlik,kõige halvemad bussid lõõtsaga on Ajokkid.Kusjuures täna nägin kuidas bussil 1041 23A liinil tõmbas üks mees kogemata ühe posti pingi küljest välja.
Ajokkidel on kõige mugavamad istmed üldse kõikidest bussidest. Säffle 2000 jääb natuke maha ja siis tulevad vanade Duplede istmed.
Vasta
#35

Ajokkide istmed on minu jaoks väga ebamugavad.Dabidel on minu jaoks väga mugavad istmed.Mugavaks teeb bussi veel minu jaoks see,et ma enda pead vastu lage ei lööks ja et mu jalad ära mahuks pinkide vahele(Väga paljudes uutes bussides ei mahu)

[Pilt: evanescenceuc0wk5.jpg]
[Pilt: mychemicalromancenf7.gif]
[Pilt: userbarmikafan01vs9.jpg]
[Pilt: jamesb2hu4.gif]
Vasta
#36

crazy Kirjutas:Ajokkide istmed on minu jaoks väga ebamugavad.Dabidel on minu jaoks väga mugavad istmed.Mugavaks teeb bussi veel minu jaoks see,et ma enda pead vastu lage ei lööks ja et mu jalad ära mahuks pinkide vahele(Väga paljudes uutes bussides ei mahu)

Istmete mugavusest rääkides... Kuhu te olete unustanud vanad Ajokki 8000-d, Joncheere'id ja Scania CR112-d? Minu arvates olid just neis kõige mugavamad istmed.

DAB-id, Säffled, Aabenraad ja Wiimad ei kannata enamjaolt mingit kriitikat.
Vasta
#37

zazik Kirjutas:
crazy Kirjutas:Ajokkide istmed on minu jaoks väga ebamugavad.Dabidel on minu jaoks väga mugavad istmed.Mugavaks teeb bussi veel minu jaoks see,et ma enda pead vastu lage ei lööks ja et mu jalad ära mahuks pinkide vahele(Väga paljudes uutes bussides ei mahu)

Istmete mugavusest rääkides... Kuhu te olete unustanud vanad Ajokki 8000-d, Joncheere'id ja Scania CR112-d? Minu arvates olid just neis kõige mugavamad istmed.

DAB-id, Säffled, Aabenraad ja Wiimad ei kannata enamjaolt mingit kriitikat.
DAB-i istmetele teed minu arvates asjata liiga, aga eks niipalju, kui inimesi, niipalju ka erinevaid arvamusi Toungue
Vasta
#38

Volli Kirjutas:
zazik Kirjutas:DAB-id, Säffled, Aabenraad ja Wiimad ei kannata enamjaolt mingit kriitikat.
DAB-i istmetele teed minu arvates asjata liiga, aga eks niipalju, kui inimesi, niipalju ka erinevaid arvamusi Toungue
DAB-e on mitmesuguseid - need karvased istmed on veel talutavad, aga kunstnahast punased (nagu 2726) talvel küll istuma ei kutsu, eriti kui ka laes ventilatsioon suviselt tõmbab.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne