ЛиАЗ-677(М) J-Jaani
#1

Seltsimehed, esimehed!
Haapsalu EPT Maaparandusosakonna juurest ühe Sm. Rjali´ga on korduvalt tulnud arutusele tehases Ликинский автобусный завод valmistatud autobussi ЛиАЗ-677( М ) saamine Järva-Jaani Vanatehnika Varjupaika staažika kultuuritöötaja ja meistri Sm. Kjarneri valdustesse. Aastakesed 20-25 sõitsid ka sellised meie kodumaal. Kuna meie kõrvalnaabri Vene Föderatsioonis liigub siin piirilähedastes asulates (Kingissepp) mõni isend siis oleks tore buss ka sealt saada. Teades, millised meie naabrid on siis, tundub asi olema rohkem, kui ebatõenäoline. Sellel puhul, palun edastada selline informatsioon Läti kaasvõitlejatele, ehk leiab sealt mõne isendi.

Kui peaks läbi kukkuma sellise bussi hankimine, siis võtaks sihi ЛиАЗ-5256 poole, millega on täpselt samasugune lugu.

Ideid ja ettepanekuid oodates,
Teie Sm. Regardman

Ja Seltsimeestele Kapa-Kohilast ja metsast, meie unistus näeb välja selline :
[Pilt: liaz-677_1.jpg]
[Pilt: liaz-677_2.jpg]
Vasta
#2

Ja ka meil liikunud isendeid : http://images.koffer.ee/gallery.php?u=Ma...6&g=Bussid
Vasta
#3

Võib-olla leiab mingis seisus oleva jäänuse kusagilt Sillamäe või Narva lähedalt soojakuna vms? See on minu arvates tõenäolisim võimalus seda isendit leida - ise pole küll leidnud.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Haapsalus oli igatahes "Lääne Kaluril" kunagi säherdune isend.Sai sellega iga hommik kooli kimatud,aasta peaks jääma 80 löppu vöi 90algusesse.Oli minumeelest mingi imeliku automaatkäigukastiga,huugas kui kurat a edasi ei läinud.Samuti oli seesugune üks kauplusbuss,seisis Käbi tänaval.Kummagi saatusest ei oma teavet praegu.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#5

valdo Kirjutas:Võib-olla leiab mingis seisus oleva jäänuse kusagilt Sillamäe või Narva lähedalt soojakuna vms? See on minu arvates tõenäolisim võimalus seda isendit leida - ise pole küll leidnud.
Mina selles enam nii kindel ei ole.
Vasta
#6

badass Kirjutas:... mingi imeliku automaatkäigukastiga,huugas kui kurat a edasi ei läinud.

LIAZ-677'l oli kahekäiguline automaatkast. Leiti , et linnaliini-kiirustel sellest piisab.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

Idanaabrite juurest oleks seda tõepoolest lihtsam leida (kuigi teadaolevalt suuremates linnades need on ka kaduv nähe), kuid Venemaa bürokraatia on teada.
Haapsalukandi LiAZid on mulle teada, kauplusbuss asus veel ca 1998 Taeblas, Tallinna maantee ääres ühe maja õues.
Karta on, et kõik vähegi kõlbulikud isendid äriti Vabariigi esimese kümnendi jooksul Venemaale maha.
Vasta
#8

mrali Kirjutas:Idanaabrite juurest oleks seda tõepoolest lihtsam leida (kuigi teadaolevalt suuremates linnades need on ka kaduv nähe), kuid Venemaa bürokraatia on teada.
ei mõista ma seda "bürokraatia on teada"-lauset. Tegelen tööasjus mõõdukalt Venemaaga ning asjade (telekomitehnika) sealt äravedamine pole küll probleem. Ei näe ka põhjust, miks peaks mingi riik eksportimisest probleemi tegema - tõsi, importimine on küll probleem...
ehk huvilised uurivad tagamaid enne kui ennatlikke järeldusi tegema kipuvad ning Venemaa eos maha kannavad?

teet,
lihtsalt soovitab - kohustusi juurde ei otsi...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#9

Bürokraatia : Teades piirivalvureid, siis peamine nö nuss hakkab neist, et see ära tuua. Lisaks võivad nad leida 100 põhjust, et mitte üle piiri selle bussiga lasta.
Vasta
#10

Regardman Kirjutas:Bürokraatia : Teades piirivalvureid, siis peamine nö nuss hakkab neist, et see ära tuua. Lisaks võivad nad leida 100 põhjust, et mitte üle piiri selle bussiga lasta.

Mina nt tean mitu juhust, kus vanasõiduk on Venemaalt siiski Eestisse toodud. Üks juhtum puudutab V8 KGB Volgat, teine neljaveolist Pobi ehk GAZ M-72e.

Kui ostu-müügi dokumendid korras, siis ma ei näe probleemi, miks seda mitte Eestisse lasta. Muidugi... idanaabri juures toimivad vahel äraarvamatud protsessid, kuid enamikel juhtudel vast pidi teatud lombitaguste suurmeeste piltidega varustet paberitükkide kinkimine aitama... Wink

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#11

Ja liassik on siiski ka Venemaal hulkades tavalisem kui Pobeda M-72 ja kagebiitide Volga Smile
Vasta
#12

mrali Kirjutas:Ja liassik on siiski ka Venemaal hulkades tavalisem kui Pobeda M-72 ja kagebiitide Volga Smile
677 kohta seda vast enam eriti ei saa öelda.
Vasta
#13

Eesti riigist vist LIAZ bussi leidmine äärmiselt väike kui mitte võimatu.Tahes mitte wähendada sõber Regardmani üleskutset  soovitaks enne JJ LAZ ehe buss soetada.Neid veel olemas ja mitmes wariandis.
Vasta
#14

PETSS Kirjutas:Tahes mitte wähendada sõber Regardmani üleskutset  soovitaks enne JJ LAZ ehe buss soetada.Neid veel olemas ja mitmes wariandis.
Lihtsalt huvi pärast küsin, et mida Sa mõtled "eheda" LAZ bussi all?Smile

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#15

Enam vähem komlektset,istmete ja muu seesugusega.Ei tahtnud mitte vähendada juba JJ olewate LAZide väärtust.Minu teada olemas ka üks kumera taguotsaga linnawariant ,Läänemaal asuw ülemineku oma ja juba uuemaid mudeleid mitmel pool Eestis.
Vasta
#16

PETSS Kirjutas:Enam vähem komlektset,istmete ja muu seesugusega.Ei tahtnud mitte vähendada juba JJ olewate LAZide väärtust.
Järva-Jaanis on ju üks istmete ja korraliku välimusga ЛАЗ.
Vasta
#17

Aga sääl wõiks olla LAZ e esindatud rohkem.Need olid ikse kunagi enamus küladevahel sõitwad bussid.
Vasta
#18

PETSS, mine uuri Juuru isendit. Ehk saab Smile
Vasta
#19

Kui sinna kanti juhtun ?Aga lihtsam oleks sinna näddaliwahetusel minna ja suurema rahvaga.Mina pole eriline sõnaseadja ja kõneleja.Idee muidu tore.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne