Teema on suletud

ma kardan. tõeliselt kardan. liiklusmõrtsukaid

Rääkides ülekäiguradadest ja sellest, et jalakäijaid näha ei ole........

Väga hästi projekteeritud koht jalakäijate "mõrvamiseks"Sad on J. Smuuli teel Punase tn ja Laagna tee vahel. Punase tn poolt sõites on taksode oote-parkimiskohad just enne ülekäigurada, järelikult ei ole näha mitte kuidagi, kas keegi tahab üle tee minna. (võibolla seal ongi 4-5 meetrit enne ülekäigurada tühi plats, aga sama hästi võiks seal 15 meetrit tühja ruumi olla, niikuinii ei näe kedagi)

Mina ülekäiguraja läheduses üle 30 km/h sõita ei julge, vaatamata sellele, et tänav on seal nii lai, et ma sõidan sisuliselt keset teed.

Arvestades, et jalakäijad harrastavad viimasel ajal üle ülekäiguraja jooksmist, tasub olla väga kindel enne kui sa ülekäigurajale sõidad.

Veel ajavad närvi u 40-ga sõitvad juhid, kellest jalakäiad arvavad, et hakkab pidurdama, aga juhil piduritest nii kahju, et mingil juhul ei saa ju pidurdada, tuleb mööda vastassuunda jalakäijast mööduda............Toungue

Marguse 2 kopikat

denis23 Kirjutas:http://www.sloleht.ee/2006/08/23/uudised/204247/

Sorri, et juba "aegunud uudis" ja et siin vahutan, aga lugesin alles nüüd selle läbi ja ei suutnud ennast pidurdada. See artikkel siin annab kõikidele nendele liiklusidiootidele "näo". Muidu need liiklusõnnetused on kaunis anonüümsed (välaarvatud muidugi kannatanute omastele), a la: "Pärnu mnt. 46 kilomeetril sõitis jalakäiate rajal teed ületanud Martale (56 a.) otsa Opel Omega, roolis Ants (24.)."
Kui aga suur rahvakangelane - tuhandete eestlaste suur au ja eeskuju - niisugust süüdimatu idioodi juttu ajab, näitab see väga hästi KUI levinud selline (liiklus-)suhtumine on.

«Ma ei ole mingi mõrvar ega kurjategija. Mingit politseihaarangut minu tabamiseks küll ei tehtud,» toonitab ta.

«kui auto on korralik ning, mis siin salata, liigub väga hästi, siis pisut läks jalg raskeks gaasipedaalil.«

«Loodan, et Audi bossid minu peale väga ei pahanda. Muidu panevad äkki mu autole väiksema mootori, et ma enam nii palju kiirust sisse ei saaks!»


(!!!!)
T#¤@ küll! Ma ei oska midagi muud öelda.
(Vabandan oma keelekasutuse pärast - esimene kord selliseid väljendeid internetis kasutada). Aga tõesti - ma ei suuda sellist süüdimatut paska kuulata. Sellisele tegelasele tuleks veel karistusmäära tõsta. Juhul, kui mees muidugi üldse oma teo vääriliselt karistada saab. Kahtlen, et ei.

Minuarust sai ta juba karistuse kätte, mingi 7000 millegagi krooni trahvi ja load jäävad alles.

Antud juhul mõjuks ilmselt kainestavalt see, kui sponsorid, eelkõige Audi, härrale halva promo eest selja keeraks. Samas tundub, et neil on ka ükskõik Smile

Täna õhtul sattus mulle distantsil mustamäe-pelgulinn-mustamäe ette ridamisi idioote. Tooks siinkohal välja kurioosseima näite.

Liikusin mööda Sütiste teed haiglast Statoili poole. Ja keeras vasakult hoovist välja Honda Civic, minu ette. Peale pöörde sooritamist ta aga ei kiirendanud, vaid pöördus vastassuunavööndisse ja jätkas aeglast liikumist. Võtsin siis ise ka kiiruse maha ja möödusin tast aeglaselt paremalt poolt, võimalikult teeserva lähedalt. Ja vaatepilt, mis Hondast avanes tekitas hirmu, viha ja kurbust korraga: Roolis istus nooremapoolne naisterahvas, tema süles koolieelikuealine laps, kes rõõmsalt rooli keeras. No öelge mulle, kuskohas on inimeste mõistus???

Loomulikult on paljud meist lapsena saanud kellegi süles rooli keerata, aga seda siiski kuskil maal taluhoovis või metsateel. Aga keset linna panna laps vasakpööret sooritama ja seda veel teel, kus valdav enamik autojuhte nagunii 70-80km/h liigub... No mina ei saa lihtsalt aru, mis kohaga need inimesed mõtlevad.

Ma senini hakkama saanud jalakäijatega tagurdamisel.Wahin lihtsalt rohkem peegleid.Kui ühelt poolt ära kaob siis peab ka warsti teiselt poolt välja ilmuma.Hoopis hullemad PKW d ilmub ei tea kust,estakaadi ja lahtise tagaluugi wahe peeglite järgi olematu aga taadil nii kiire ,et peab ikse läbi mahtuma.JA siis weel käruga sõites ,eriti pööretel.See muidugi minu arwamus aga wäikeste autode (osadel) juhtudel puudub absoluutne ettekujutus rekka pöörderaadiusest.Mul wõib olla küljed peegleid täis aga alati tekkib sisse mingi loll pime nurk.Ja süüdlaseks jääb alati suure auto juht.

petsi jutu jätkuks soovitaksin vaadata seda videot e. 5surnud punkti veoautodel!!! video ise siin http://www.macktrucks.com/assets/mack/Co...l_256k.wmv hea öppematerjal oleks see autukoolideleRolleyes

Ja paraku ei pruugi LKW roolis pööretel aru saadagi ,et midagi rukkisse läks(st kellelegi pihta).Kaalud paraku ebawõrdsed.Kuuled küll mingit kriginat aga siis juba hilja.Ette pole küll tawaliselt meelega kellelegi sõitnud.Kui siis ainult pööretel näiteks Järwevanast Peterbusri tee poole või siis Smuulist Vesse viadukti poole.OK! MRP ja TAKi omad saab alati ette lastud,noil graafik ja preemia mängus.Aga kui lihtśalt keeratakse ette ilma suunata siis see mulle küll ei meeldi.Lasen pöörde siis nii pikaks ,et see vaheletrügija jääb esiotsaga wastu posti.

Siinkohal esitaks küsimuse PETSS'ile ja teistele rekkameestele.
Juba pikemat aega on mind painanud küsimus, ma kahtlen kas sellele adekvaatset vastust ongi. Ilmselt samamoodi individuaalne lollus, nagu muudki liikluses tehtavad kahtlased liigutused.

Nimelt: Mis kuradi pärast on vaja veokaga teises/kolmandas reas sõita? Saan aru kui reastutakse enne pöörde sooritamist, aga küsimusi tekitab just see, et miks seal vaja on SÕITA? Või ummikus seista.

Näiteks korra sattusin õhtusel tipptunnil lasnamäelt tulles Vesse viaduktil poolhaakega rekka taha ja sinna jäin ma kuni Tondi selverini, seal reastus see veokas paremasse ritta. Paremas reas olid samuti peamiselt LKW-d, sealtkaudu polnud võimalik temast ka mööduda. Ega ma temast eespool ka märkimisväärselt kiiremini edasi poleks saanud, aga lihtsalt jube häiriv on rekka taga seista ummikus. Ja järvevanas liikus ta 65-70km/h nagu ka parempoolne rida, ees puha vaba vesi.
Näiteid võiks tuua veel terve rea, ei viitsi klaviatuuri kulutada nii palju.

Ehk oskate teie, ametivennad, tuua mingi mõistliku põhjenduse, miks peab keegi sõitma selgelt aeglasema (halvemini kiirendava) sõiduvahendiga teises reas.


Teine samalaadne laialt levinud nõmedus meie liikluses(see on ka seadusega keelatud, aga kes sellest hoolib), mis mind jubedalt häirib, on tagumise udutule väär kasutamine. See ajab vahest ikka närvi nii mustaks, et tekib tahtmine need tuled puruks peksta. Või endale pagasniku peale korralik proze installida ja siis "siilile udus" ette sõita...

zazik Kirjutas:Ehk oskate teie, ametivennad, tuua mingi mõistliku põhjenduse, miks peab keegi sõitma selgelt aeglasema (halvemini kiirendava) sõiduvahendiga teises reas.

Ma küll maakas (Pärnust Toungue ) aga, et kuhu kurat Sa selle kiirendusega linnas jõuad, häh? Järgmise punase foorini..? Eesoleva ummiku sappa..?

loll on loll olla.

IIIFFFAR Kirjutas:
zazik Kirjutas:Ehk oskate teie, ametivennad, tuua mingi mõistliku põhjenduse, miks peab keegi sõitma selgelt aeglasema (halvemini kiirendava) sõiduvahendiga teises reas.

Ma küll maakas (Pärnust Toungue ) aga, et kuhu kurat Sa selle kiirendusega linnas jõuad, häh? Järgmise punase foorini..? Eesoleva ummiku sappa..?

No näiteks järvevana teel häirib küll, kui mõlemad read on blokitud lubatust aeglasemalt liikuvate sõidukite poolt. Ja nad tekitavad troppe, mis mõjub nagu 65km/h liikuv ummik. Pikivahed surutakse olematuks jne.
Ja teine asi see, et jube ebameeldiv on sõita või ummikus istuda kui ettepoole mitte halligi ei näe. Ja näiteks talvisel ajal ajavad nad ju akna lakkamatult s***a täis.

Kuhu kurat see pealinn tormab??? 65km/h põle ju ometi ummik veel? Tublisti üle tavalise lubatud linnakiiruse. OK-järvevanas rohkem lubatud aga linnas 50 alas 60-70 km/h kiirusega foorist foorini ja sabast sappa kimamine toob ju tegelikuks keskmiseks nii 15-20 km/h.
Ma olen jube õnnelik, et mul Tallinnasse asja pole, aastaid pruukind toda paika vaid põiepeatuseks teel Helsinki, enam mitte niigi palju. Ega tõsi põhjakaldalgi see liiklus parem pole.

loll on loll olla.

Tere kah... Minuarust on see jutt mis te siin ajate kergelt öeldes natuke ila. Nimelt siin on vahepeal leebe sõnaga mainitud ebakaines olekus sõitmis. Ebakaines olekus sõitmise eest peaks olema karmimad meetmed ikka tublisti, sest purjakil juht on 30km/h ka ohtlikum kui mõni kogenud juht 180km/h. Antud juhul oli ka tegemist ju oskaja inimesega, kuid tema olek oli kergelt öeldes vale, mis tõi kaasa ka olukorda ebasobiva kiiruse!

Kuid olge nüüd mehed normaalsed selle kiiruse suhtes... ma saan aru et iga üks ei suuda sõita +30 km/h ja ta ei peagi, kuid kellel on korralik auto ja tee on ilus sirge, miks jätta võimalus kasutamata? Kuid sellist süsteemi mis kvalifitseeriks liiklejad nende oskuste järgi ja annaks neile eri võimalused veel pole. Ma usun, et enamus teist on sõitnud suure ja mugava autoga ning kiirendades kogematta ka selliste kiiruste piirimaile sattunud.

Saksamaal on jällegi ideaalne kord autobahnide näol selleks olemas jällegi. Ka Tallinn - Tartu tee võiks ju tulevikus midagi sellist endast kujutada? See tooks kaasa palju väiksema trügimise, võib öelda isegi pea olematu trügimise.

Ärge saage must valesti aru, kuid minu põhimõte on: Igasse kohta sobiv kiirus, kui on head võimalused ja ohtu pole, miks ei võiks kiiremini sõita?

No. Kogenud juht võib oma suure kiirusega ju autot valitseda, teada, mis ta teeb jne. Aga peamine probleem on selles, et teised liiklejad ei oska sellega arvestada, oht tulenebki sellest, et teel ei liikle ainult see kogenud juht oma suure ja mugava autoga, vaid ka teised liiklejad. Seetõttu julgen arvata, et kogenud juht ei tahagi sõita 180km/h avalikul teel.

Ja tuline õnn, et pole süsteemi, mis jaotaks inimesed sõiduoskuste järgi gruppidesse.

+30 on muidugi selline kiirus, mida vist peaaegu kõik liiklejad on kogenud, sealt üle läheb asi juba väga ohtlikuks. +50 peaks kaasa tooma mõrvakatse süüdistuse.

Rõhutaks veelkord seda lauset: liikluses peab arvestama, et kõik kaasliiklejad on purjus idioodid. Peab jätma endale ruumi pehmendamaks kaasliiklejate tehtud lollusi, mitte neid ise juurde teha.

Inimesi jaotatakse sõiduoskuse järgi gruppidesse küll, selleks on meil Eestis lausa eraldi organisatsioon. Laias laastus jaotatakse kolme gruppi - võitjad, poodiumikoha saajad ja kõik ülejäänud.

Ja siis on veel neljas grupp, käpardid ja könnid, kes avalikel teedel oma suuri oskusi demonstreerivad, kuna puudub julgus rajale tulla.

A muidu see rekka pimedate nurkade video on väga hea, selle lingi võiks eraldi teemaks teha. Ma siiamaani arvasin, et rekkamehed on lihtsalt ülbed m***id, vajuvad mulle suvaliselt peale kui ma nende paremal küljel sõidan. Aga no kust ma sellist asja teadma peaksingi...

[quote=zazik]
Siinkohal esitaks küsimuse PETSS'ile ja teistele rekkameestele.
Juba pikemat aega on mind painanud küsimus, ma kahtlen kas sellele adekvaatset vastust ongi. Ilmselt samamoodi individuaalne lollus, nagu muudki liikluses tehtavad kahtlased liigutused.

Nimelt: Mis kuradi pärast on vaja veokaga teises/kolmandas reas sõita? Saan aru kui reastutakse enne pöörde sooritamist, aga küsimusi tekitab just see, et miks seal vaja on SÕITA? Või ummikus seista.

Juhte igasuguseid.Samas Pererburi teel kuni Toiduwedudeni esimeses reas pole just kõige parem sõita,eriti siis kui minngi õrn koorem on.Ja tean paljusid oma kolleege kes paaniliselt kardawad seda reastumist Järwevana alguses,seepärast nad sõidawadki teises reas.Ise weel senini esimeses reas hakkama saanud,pealegi liigub see kõige kiiremini.

Hakkasin mõtlema, mis võib olla liikluskultuuri halvenemise põhjus. On ju selliseid probleeme liigulja sõidustiiliga ja õnnetuste sagenemisega olnud varemgi. Ma ei tea, millised olid liiklusprobleemid näiteks 50-ndatel või 60-ndate algul, lihtsalt polnud ise nende tunnistajaks. 70-ndatel toimunut mäletan aga hästi. Eraautode arv hakkas jõudsalt kasvama eriti pärast Žigulide müügiletulekut. See tähendas, et rooli istus üha rohkem neid, kel selleks varem võimalust polnud. Varem domineerisid liikuses kutselised juhid, nüüd muutus tavaliseks situatsioon "Kapa-Kohila mees esimest korda Tallinna kesklinnas". Autod aga polnud enam need, mis kümnend varem. Juba Moskvitš 412 ja GAZ 24 võimaldasid tublisti äkilisemat sõitu, kuid Žigull oli nagu teisest maailmast. 100 kmh oli varem kõva kiirus, mida iga massin välja ei võtnudki, VAZ 2101-ga, veelgi enam 2103-ga sõites polnud aga enam vahet, kas 60 kmh või 120 kmh. Kunagine naabrimees, kes tollal sapaka-muhu VAZi vastu vahetas, rääkis, kuidas ta lihtsalt pulli pärast Tartust Jõgeval lõunat söömas käis. Gaasipedaal muidugi vastu põrandat, et lõunatunniga käidud saaks. Kiirus joovastas. Säärane kiitlemine, et kui kiiresti Tallinasse või kuskile mujale sai sõidetud, oli tavaline. Pole siis imestada, et õnnetusi ja hukkunuid sai üha rohkem. Liikluses hukkunute arv jõudis 300-ni aastas, see on palju rohkem, kui praegu. Eks ta käis stiilis "pauk ja puusärk", kuna autode turvalisus jäi praegusele tublisti alla ja turvavöid, kui need juhtumisi olid, polnud kombeks kasutada. Hullule olukorrale pidi riigivõim muidugi reageerima, alustuseks kehtestati kiiruseepiirang 90 kmh ja turvavööde kinnitamise kohustus (kui need olid). Parandati liikluskorraldust, teedel sigines rohkem liiklusmärke ja teemärgistust. Ma ei tea, mis muudatusi tehti liiklusinspektsioonis (mis tollal vist veel autoinspektsiooni nime kandis), kuid patrullautosid nägi teedel sagedamini ja võeti kasutusele puhumistorukesed joobe määramiseks. Järgnes propaganda massimeedias. Vedasid seda Johannes Pirita raadios ja Rein Karemäe televisioonis. Kuust kuussse raiuti üht ja sama, puust ja punaseks. Kord oli isegi surnukirst koos küünaldega telestuudiosse toodud. Pikapeale said autojuhtidele käitumisreeglid selgeks, turvavööd pandi kinni, kiirust ületati harva, kehva nähtavusega pandi lähituled põlema (selle eest said nii mõnedki eesti mehed Venemaal trahvi). Õnnetuste arv vähenes. Hästi mõjusid liikluskultuurile ka Automi korraldatud Sõidumeistri võistlused, selle võistluse ühe või teise astme kleepsuga autosid nägi üsna sageli. Kuni 80-ndate teise pooleni võis liikluskultuuriga rahule jääda. Siis hakkas läänest voolama pruugitud autosid. Auto muutus kättesaadavaks ja küllalt sigines ka kergelt saadud rahaga jõmme, kel meri põlvini. Ajapikku loksusid asjad jälle paika ja liiklus normaliseerus. Mis on siis viimase paari aastaga juhtunud? Mõnede inimeste liigkiirelt kasvanud sissetulekud? Liiga võimsad ja kiired autod? Liignärviline elustiil? Üks põhjus on kindlasti vähenenud kontroll. Neljapäeval sõitsin Saaremaalt Tartusse ja umbes 400 km jooksul tuli vastu ÜKS politseiauto. Kuskil külavahel seisis veel üks, kuid seal polnud kedagi sees. Kümmekond aastat tagasi nägi politseid küll sagedamini... Ja viimasest Auto Bildist loetu: stabiilselt 120-ga ringi sõitev mees ütleb, et "90% juhtudest, mil teda rikkumiste eest on kinni peetud, on asi lahenenud sularahamaksega ja seda mitte Eesti Vabariigi kassasse".

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.

smolin Kirjutas:Hakkasin mõtlema, mis võib olla liikluskultuuri halvenemise põhjus.
[...]
Mis on siis viimase paari aastaga juhtunud? Mõnede inimeste liigkiirelt kasvanud sissetulekud? Liiga võimsad ja kiired autod? Liignärviline elustiil? Üks põhjus on kindlasti vähenenud kontroll.

1. Teatud kodanike elustiili kiire muutus/tõus just viimastel aastatel seoses EUsse minekuga. Majanduskasv 10% räägib oma eest...

2. Loomulikult vähene järelevalve.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

Juhtusin hiljaaegu sellisele šokeerivale internetileheküljele nagu pildid24.ee rubriiki "Õpetlik" Ei uskunudki, et internet niivõrd karmi pildimaterjali sisaldada võib. Soovitan vaadata sealset albumit nn. uljaspeadel ja raske jalaga juhtidel, ehk paneb teinekord ka maanteel mõtlema tagajärgede peale.
Vaadake ja otsustage ise:
http://pildid24.com/index.php?option=com_zoom&Itemid=&catid=21

Nõrganärvilistele ei soovita!!!


Vadi 5 päeva olen liiklusuudiseid saanud jälgida ja ma ei oska muud, kui vaid pealkirja tsiteerida...
Mis toimub?


Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne