k: diiselmootorile ökonomeeter
#1

kas on võimalik paigaldada diiselmootorile vaakumökonomeetrit, mis on pärit bensiini mootoriga masinalt?
Vasta
#2

Milleks diislile see?
Vasta
#3

et kütust kokku hoida.
kas vaakumökonomeeter hakkab tööle, kui ma ühendan ta sisselaske kollektori külge, nagu on seda bensu mootoritel tehtud?

Vasta
#4

Ei hakka - vaakumit ju pole. Kui õhupuhasti ikka korras on...

Diislil nagu ökonoomitamiseks tahhomeeter on. Vastavalt masinale hoiad pöörded maksimummomendi piirkonnas ja saadki väikseima erikulu.

Sama asja ajab rullikeeratud porimatt või telliskivi gaasipedaali allWink
Vasta
#5

Kui sa pead silmas kütuse hetkekulu näidikut, nagu BMW-del on, siis otsi mõni diisel-BMW ja uuri kuidas töötab. BMW-del on minuteada see alates 80.-date algusest kõigil mudelitel peal, olenemata mootorist.
Vasta
#6

Eee, kas see kell mitte elektriliselt juhitava pumbaga kokku ei käi?

Ärge kõvasti pekske, ei tunne BMW diisleid kuigi hästi. Aga 324 armatuuris sihukest nagu silma ei hakanud...

zazik Kirjutas:Kui sa pead silmas kütuse hetkekulu näidikut, nagu BMW-del on, siis otsi mõni diisel-BMW ja uuri kuidas töötab. BMW-del on minuteada see alates 80.-date algusest kõigil mudelitel peal, olenemata mootorist.
Vasta
#7

tõnn Kirjutas:et kütust kokku hoida.
kas vaakumökonomeeter hakkab tööle, kui ma ühendan ta sisselaske kollektori külge, nagu on seda bensu mootoritel tehtud?
Hakkab tööle küll kui sisselaskes on siiber (ka selliseid isendeid leidub nt MB diislid 1976-85). Mul hakkas isegi pidurivõim pisut tööle ilma vaakumpumata. Täpsusta mis masinaga tegu. Kui sisselaskes siibrit ei ole siis vaakumit ka ei teki.
Vasta
#8

Klapi koha pealt nõus. Selle sulgemine tekitab vaakumi, nagu seguklappki ottomootoris.

Aga millises mootoris see klapp on? MB OM 61x mootorites seda igatahes pole. Uuemates OM 60x mootorites ka mitte. Kas siis veel vanemates?

tiit Kirjutas:Hakkab tööle küll kui sisselaskes on siiber (ka selliseid isendeid leidub nt MB diislid 1976-85). Mul hakkas isegi pidurivõim pisut tööle ilma vaakumpumata. Täpsusta mis masinaga tegu. Kui sisselaskes siibrit ei ole siis vaakumit ka ei teki.
Vasta
#9

Minul on 1977 W123 kerega 2,4l. Eraldi asetseva märja õhufiltriga. Kui meeles siis pildistan ja uurin mootori täpse margi ka välja
Vasta
#10

Mootori tüübist mulle piisaks, edasi saab juba ise uuridaWink

Ilmselt on mootor siis ka "suurte" eelsoojendusküünaldega ja auto nupustardiga?
Vasta
#11

v6sa Kirjutas:Mootori tüübist mulle piisaks, edasi saab juba ise uuridaWink

Ilmselt on mootor siis ka "suurte" eelsoojendusküünaldega ja auto nupustardiga?
õigus
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne