Märguanded liikluses Eestis ja mujal
#1

Mind kui noort juhti huvitaksid juhtide omavahelised märguanded liikluses.

Kui eessõitev auto näitab paremat suunda, siis tähendab see, et möödasõit on ohutu. Kui vasakut, siis näitab, et ära sõida mööda.
Kui näen ees piduritulesid, siis oleks tark pikivahet suurendada.

Kui vastutuleval autol päevasel ajal tuled ei põle siis hoian 2-3 sekundit täistulesid sees ja sellest on siiamaani kõik juhid aru saanud ja tuled põlema pannud.

Millised on veel levinumad märguanded?
Vasta
#2

Kui eessõitev auto näitab vasakut suunda, siis tähendab see, et möödasõit on ohutu. Kui vasakut, siis näitab, et ära sõida mööda.... mes sellega öelda tahadRolleyes
Vasta
#3

Noo seda mõtles, et kui näed, et taga sõitev auto tahab tingimata mööda sõita, siis näitad paremat suunda, mis tähendab, et tee on vaba, võid mööda sõita. Kui aga tagasõitja hakkab möödasõitu tegema ja auto tuleb vastu, siis näitad vasakut suunda, mis tähendab oma korda, et ära mine. Smile

Ja kui eesolev auto näitab suunda ja sõidad mööda, siis tavaliselt näitad viisakusest korraks ohutulesid, mis tähendab tänan
Vasta
#4

uurija Kirjutas:Ja kui eesolev auto näitab suunda ja sõidad mööda, siis tavaliselt näitad viisakusest korraks ohutulesid, mis tähendab tänan

Ja peale ohutuledega "tänan" ütlemise ütlevad paljud (kellest ma olen juba mööda sõitnud) veel lisaks "palun", vilgutades korraks kaugtulesid.

Muidu linnas tähendab hetkeline kaugtulede vilgutamine tihti seda, et "võid minu ette keerata, ümber rivistuda vms". Sellele on peale niiviisi lubatud manöövrit mõistlik öelda vastu ka "tänan", vilgutades ca korra-kaks vilksu ohutulesid.

Muide - palju kasutavad selliseid viisakusmärguandeid just suurte rekkade juhid. Kahjuks loomulikult küll vaid osa rekkajuhtidest...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

kusjuures ei ole suunatuledega märkuandmine, tänamine ega palumine absoluutselt levinud poola ja läti rekkajuhtide seas... need on ikka täislaks matsid selle koha pealt. Leedukatega nats paremad kogemused. Eesti omad annavad ikka päris paljud. Ise ka alati tänan ohutuledega, kui keegi suuna näitamisega möödaminekuks märku on andnud ja tee tõsti puhas ees.
Vasta
#6

Läänepool euroopas (st ka lääne autojuhtidel Eestis) on kombeks tänada mitte ohutuledega, vaid vilgutades kordamööda suunatulesid- parem-vasak-parem. Ohutuled tähendavad sealmaal hoopis tagasõitja hoiatamist eesolevatest ohtudest- näiteks maanteel ummikusse sattudes lülitab viimase auto juht ohutuled sisse, nähes tee ääres metslooma või lastegruppi annab samuti tagasõitjale ohutuledega märku. Niiet ärge imestage, kui teie viisakusavalduse peale nt Belgias tagant pidurikriginat kostab.
Kehtima hakkavad nimetet reeglid alates Poolast (kohati), kindlasti kehtivad aga Saksamaal, Tšehhis ja mujal "tsiviliseeritud" riikides.
Vasta
#7

kus juures neid tänajaid on suht vähe!!! tln -tartu trassil veibolla yks kaks!! 180km kohta???? minul rekka jookseb 90max, ja kui on ikki 90km ala, mis jauks ma pean seda parem suunda näitama???? iseasi on fekaal ilm, vihm, lörts, mis iganes!! siis ikki lasen vaesekese mööda, ise kiirust vähendades!!! see mis rekkasabas toimub, ullem kui "siil udus"! ja veel, kui kavatsete söita 80-85km/h kulla söiduka juhid, näete tagant lähenevat täis- vei poolhaakega rekkat tulemas ei ole mötet lolli mängida, laske ta mööda, sest sellise aparaadi möödasöit veib vötta hea kilomeetri ,kui mitte rohkem!!!! turvalist teed!!
Vasta
#8

http://www.profid.ee/phpBB2/viewforum.php?f=35  yldiselt kogu foorum väärib lugemist, kel huvi nendemeeste suhtes kes elavad kuudis, söövad kausist, ja lasevad rattapihtaSmile ahjaa vat seda asja peavad noored algajad juhid teadma http://www.profid.ee/phpBB2/viewtopic.php?t=89&sid=9ceb70f0c64f75d923efc4ae0ad632c9
Vasta
#9

zten00 Kirjutas:Kui vastutuleval autol päevasel ajal tuled ei põle siis hoian 2-3 sekundit täistulesid sees ja sellest on siiamaani kõik juhid aru saanud ja tuled põlema pannud.
Kui tuled ei põle, siis mina keeran oma tuled korraks-kaheks maha/peale. Pikalt täistulesi peal hoida IMO tähendas, et vastutulijal tuledega miski korrast ära, enamuses kaugtuled peal.

Lisaks veel oma praltikast: trassil 2-kordne tulede vilgutamine tähendab eesolevat polli (väga harva viimsel ajal kasutatatv, kuid reeglite järgi sõitjana ei hooli ka Smile), 4-5-kordne tulede vilgutamine - ees on mingi hullemat, kui poll, võta aga hoogu maha ja ole ülitähelepanelik! Tavaliselt (kahjuks) on seda näidatud avarii puhul...
Vasta
#10

Coger Kirjutas:kusjuures ei ole suunatuledega märkuandmine, tänamine ega palumine absoluutselt levinud... läti rekkajuhtide seas

Minul jälle häid kogemusi lätlastega. Eriti Läti rekkajuhtidega nii Eestis kui ka Leedus, kes on mulle tee peale sattununa viisakaiks osutunud mitmeid kordi.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#11

Wõimaluse korral annan alati teed kiirendusrajalt tulijale st võtan wassakusse ritta või hetkeks lasen gaasipedaali vabaks.Kui rekka või ka haagisega sõiduauto mööda jõudnud saab korraks wilgutatud täistulesid.See tähendab seda ,et eesliikuja wõib omasse ritta tagasi tulla.Maanteel saab alati tänatud wasssaku ,parema suunaga.Ja tagurdamisel alati kasutusel ohutuled.See viimane vist rohkem LKW de asi.
Vasta
#12

käsi aknast välja ja keskmine sörm püsti on ka väga levinud igalpool maailmas, tähendust peaks köik teadma. Alati ei ole siiski sörmeviskajal öigus, pealegi on see ebakultuurne märguanne.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta
#13

USA's millegi pärast ei kasutata märguandeid v.a. rekkamehed vilgutavad tuledega kui mööduja on ohutus kauguses. Nad ei saa isegi eriti hästi aru kui püüda selgitada sõiduaeg läbi akna, et sõidavad tühja kummiga.

Just a man!
Vasta
#14

Kui autol suunatuled ei tööta siis tuleb suuna näitamiseks kasutada vasakut kätt, nagu jalgrattaga sõites, sama asi peaks kehtima ka autode puhul millel üldse suunatuled juba tehasest puuduvad M-400/401 jne. Alles eelmise pühapäeva hommikul pidin Gaz 24-ga Tallinnas sõites käega suunda näitama.
Vasta
#15

Tallinnas trammipeatustes kui tramm peatunud on (just pimedal ajal) lükkan lähituled parkide pääle,sama ka parklas või hoovis pimedal ajal kui eesolev auto tagurdama hakkab.
Vasta
#16

PETSS Kirjutas:Tallinnas trammipeatustes kui tramm peatunud on (just pimedal ajal) lükkan lähituled parkide pääle,sama ka parklas või hoovis pimedal ajal kui eesolev auto tagurdama hakkab.

Kui liiklusinspektor peatab sind pimedal ajal kinni, peab seisma jäädes tuled lülitama parktuledele. Halvas tujus inspektor võib muidu norima hakata.
Vasta
#17

overspeed Kirjutas:käsi aknast välja ja keskmine sörm püsti on ka väga levinud...

On küll,just täna näidati mulle.Sõitsin Tartust Jõgevale 2105-e baasil
tehtud kastikaga(Vis).Koorem oli raske,aga nii umbes 90-ga kannatas
sõita.Minu taha tekkis kolonn 4-st sõiduautost.Masinaid tuli vastu ka ja
nad pidid mõne minuti minu taga sõitma.Kui lõpuks tee vabanes,siis
minu tagant süstinud alfa romeo juht ajaski näpu aknast välja.
Matsid jäävad matsideks....

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#18

krister Kirjutas:
PETSS Kirjutas:Tallinnas trammipeatustes  kui tramm peatunud on (just pimedal ajal) lükkan lähituled parkide pääle,sama ka parklas või hoovis pimedal ajal kui eesolev auto tagurdama hakkab.

Kui liiklusinspektor peatab sind pimedal ajal kinni, peab seisma jäädes tuled lülitama parktuledele. Halvas tujus inspektor võib muidu norima hakata.
Sel juhul saab kasutada ka ohutulesid.Trammi taga seismisel parktuledega pidasin silmas toda ,et ei pimestaks peeglisse wahtivat trammijuhti.
Vasta
#19

Jalakäijana saab alati käewiipega tänatud juhti ,kes wöötraja ees peatus ,et mind üle tee lasta.
Vasta
#20

Jalakäijana:
kui märkan, et söidukil tuled ei pöle, näitan juhile:
Kaks korda nimetissörme ja keskmise sörmega koos oma silmade pääle (söjaväes tähendab see käsklust "vaatama") ning siis nimetissörmega söiduki tulede pääle.
Siiani on aru saadud mida oma käemärgiga mötlen. Samuti olen näind, et ma pole ainuke kes nii teeb.

Arrogance diminishes wisdom ! 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne