Rootsi ja autod sealt?
#1

No nii, jutt siis vana ja kulund teemaga selline, et on keegi toonud rootsist, kellegil tuttav toob, või on kellelgi tuttav rootsis kes sobiva auto välja vaataks.
Rääkige kuidas see toimub, mis tegema peab, on seal head masinad hind parem?
Oli siin võimalus soodsalt Otepäält üks Amazon endale muretseda raha oli pidin nädalapärast järgi minema aga müüdi näe nina alt ära. Ja kohe hirmsasti hakkas meeldima, et ei anna rahu enam, peab endale saama sellise masina. Tallinnas ühed toovad neid aga jah eks need autopoed taha ka teenida ja nii see 10-t. ja ülespoole raha hinnale otsa tuleb.

rockandroll
Vasta
#2

Siin Sulle p...täis amatsoone...!
http://www.blocket.se/li?q=amazon&ca=11_s&c=0&w=1
Kui tõlkeabi vaja, vilista..

loll on loll olla.
Vasta
#3

Rootsis on enamus uunikumid tundvalt odavam kui mujal, Saksamaaga näiteks ei anna võrrelda. Laadasid korraldatakse peaaegu iga nädalavahetusel, nendelt ja blocket.se-st on kergem leidu teha. Asjaajamine ka lihtne, omanikuvahetus ilma mingi ARK-käimiseta, ja kui õigesti mäletan saab registrist maha kanda ka posti teel, peale registreerimist Eestis.



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta
#4

jah võrreldes ikka neid hindu seal oli see Otepä amazon ikka suht odav. Tunnistage siis vähemalt üles kes ta ostis.
Eks paista, rootsi lähen ma jaanuaris kindlasti, kas ka kuskilt lumehunniku alt siis mõne välja kaevab eks paistab või ostab eestist.
Sai siin uuritud seda toomise asja ja targemaks saadud, kui mujalt siis volvot ikka rootsist.

rockandroll
Vasta
#5

rockandroll Kirjutas:Sai siin uuritud seda toomise asja ja targemaks saadud, kui mujalt siis volvot ikka rootsist.
korralikuma/hinnalisema masina puhul võib mudugi USA kah alternatiiv olla - üks "liikmete projektide" all olev masingi sealt tulnud (tõsi, koos omanikuga ning mudel on kah haruldasem P1800ES).
Volvo on läbi aegade kõvasti USAsse eksportinud ning sealsetest päikeselistest osariikidest on ilmselt tõenäolisem hästisäilinud eksemplar leida kui meie karmidest põhjamaadest. Oluline faktor on muidugi ka see, et millised eelistused rahakott dikteerib.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#6

Jah rahakott. Kui endal igapärvasõidus hea masin millega rahul ja raha hakkab järgi jääma, siis võib tõesti neid 100 000EEk masinaid vaatama hakkata. Kuniks seda pole vaataks esmalt jah ikka neid mis taskukohased, tuleb silmad lahti hoida egas midagi. Jah kui USA.st tuua siis tekkivad juba teised eelistused ja oled jälle probleemi ees mida võtta.

rockandroll
Vasta
#7

P1800 võibolla tasub USAst osta. Amazon või PV544-444 vaevalt küll. Sõidukõlblikud eksemplarid saab alates u vastavalt 25 000 EEKst. Perfektsed u 50-70 000 eek. Sõit USAsse ja auto transport sealt konteineris läheb juba maksma vähemalt 30-40 000 eeki. USA on kindlasti olnud tähtis eksportturg Volvole, aga ikka suht marginaalne turuosa. Arvan et üsna raske leida just see õige auto.



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta
#8

Rootsi tasub minna suvel kahekesi, auto ja telgiga, kui on rohkem raha. Varasemalt tuleks koostada reisplaan ja sobivad eksemplarid välja vaadata, millega siis kohapeal tutvuda. Tegelikult on otstarbekas koguda raha ja käia kohe suurem summa välja kui hiljem varuosadega topelt maksta.

Ise olen käinud kiire sutsuga, st öise laevaga hommikuks Stockholmi ja õhtul tagasi. See eeldab muidugi konkreetset ja kiiret mõtlemist ja riskivalmidust. Dokumentidest on vaja ID kaarti reisimiseks, autojuhiluba sõitmiseks ja Eesti ARK-ist võetud tühja eesti keelset blanketti ostukokkuleppe sõlmimiseks. Maksmiseks kõlbab valdavalt sularahana SEK kui tegu on eraisikust müüjaga. Kui autot valida pealinnast, siis ega neid kohapeal ikka kuigi palju valida ei jõua, aega ja mõistust hakkab nappima, hinnad on suuremas linnas ka maakolkast pisut kallimad. Seega kõige olulisem on eeltöö - konkreetse müüjaga piltide alusel eelnevalt meilitsi või parema keeleoskuse korral ka telefonitsi kokkuleppida ja asi ilma keerutamata ära tuua. Küll hiljem jõuab vigu parandada ja vajalikke juppe soetada. Või hoopistükkis kahetseda.

Omadest kogemustest tean tõdeda, et kiire tegutsemise ja riskivalmidusega on võimalik sealt ka kuninga istumise alt auto ära tuua ja seda kõike eestlasele taskukohaselt. Pikalt venitades ja tehingutele garantiisid nõudes võib blocketist pilte edasi vaadata ja vaatama jäädagi.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#9

magnusk750 Kirjutas:P1800 võibolla tasub USAst osta. Amazon või PV544-444 vaevalt küll. Sõidukõlblikud eksemplarid saab alates u vastavalt 25 000 EEKst. Perfektsed u 50-70 000 eek. Sõit USAsse ja auto transport sealt konteineris läheb juba maksma vähemalt 30-40 000 eeki. USA on kindlasti olnud tähtis eksportturg Volvole, aga ikka suht marginaalne turuosa. Arvan et üsna raske leida just see õige auto.
USA on suure turbovolvode arvu poolest esikohal. Euroopas nende kontsentratsioon kuuldavasti väiksem.
Vasta
#10

Väga võimalik et turbovolvod rohkem USA:s. Ma pidasin pigem vanemad mudelid silmas. Kes sõidab Rootsi võta kindlasti passi kaasa. Eesti id-kaardiga sisse ei saa, minu teada.



Citroen DS 21 1970, Matchless 500 twin 1955, K750 1960, K750M 1970
Vasta
#11

Peaks ikka saama, kuigi ega passi kaasas hoidmine midagi halba ei tee. Minu taktika on reisimisel enamasti selline, et pass on kuskil kindlas kohas peidus, kust ma seda ilma tungiva vajaduseta välja ei kougi, ning isikutunnistus on kergesti kättesaadavas kohas rahakoti vahel. Kui siis rahakott näiteks ära varastatakse, on väga hea kui pass alles on, aga üldjuhul ei ole arenenud riikides seda enam vaja.
Vasta
#12

magnusk750 Kirjutas:Kes sõidab Rootsi võta kindlasti passi kaasa. Eesti id-kaardiga sisse ei saa, minu teada.

Minu teada peaks ID kaart kehtima kogu EU piires...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#13

Soovitan KINDLASTI kasutada Rootsi reisimiseks passi. Kunagi ei tea mis võib juhtuda. Käin ise seal kaks korda kuus ja ikkagi on passi vaja, sest ei või iial teada mis tujus on passikontrollija.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne