muti peletaja
#81

Siniseid kuubikuid manustasin ka oma rottidele, mis sorti iganes nad siin ringi liikusid. Aitas see või oli mingi muu tegur mängus, ära nad igatahes kadusid. Nüüd ootan huviga... et kuhu unik kerkib. Seni on vaikus old. Noh, mul aastaringi üks tubli vuristaja kah õues oma tööd tegemas, raadiuses 30 meetrit pole juba teist aastat ühtegi tuulutushunnikut üles tõusnud Toungue .


Vasta
#82

Mängisin siis ka täna muttidega natuke. Ostsin poest karbi karbiiti. Kuid lihtsalt mutiurgu suskamine ei tundunud piisavalt põnev. Lükkasin labidaga hunniku kõrvale, veevoolikuga uhasin augu puhtaks, karbiit sisse, natuke vett järgi ja augule õllepurk ette. Kui kõrvaltaugust halli tossu tulema hakkas siis tikk järgi...lapsepõlv tuli meelde. Smile Pärast augud uuesti kinni,nii, et must toss ilusti maaalla jäi. Nii paar auku edasi ja sama nali. Eks ülehomme paistab kas on uued hunnikud või mitte.

Kuid ega karbiiti vist enam kusagil niisama ei vedele? Tuleb poest osta 4.-€ peotäis?

Ostan "Sääreväristaja"
Vasta
#83

ARvatavasti juba mitukümmend aastat seikleb meie maade ja küla kandis rebasehärra (või proua, mine sa võta kinni). Ikka vilksatab siin ja vahel seal, vahel silkab lausa maja hoovist läbi. Nurmel ilmus mingil ajal pinnale kollane laik. Vaatama minnes ilmnes, et rebaseurg, mittu avaust 6-8 m raadiuses noorte mändide all. Hakkasime sealt liiva võtma, ilus savivaba materjal. Muidu poleks teadnudki selle olemasolust.
Vahel, kevadeti, kadus naabril ka kanu ära... Vahel oli näha kutsikaid liivahunnikus mängimas, vahe õõsel ka haukumas. Kuna meil ka paar kassinahas hiirekuningat on siis vahel kaalusime rebase vastu sõtta minna ja teda minema peletada vai midagi veel ullemat ette võtta Cool
Hiljuti aga hakkasime tähele panema, et maasikapeenras ühes servas on keegi maiustamas käinud Smile.. kuni ühel lõunasel ajal sealt mulle rebasenägu vastu vahtis Big Grin.. maiustas teine maasikatega!
Mida teha? Kas võtta jahimeestega kontakti?
Teisalt... rästastega erilist probleemi pole, hiirte-rottidega pole kah erilist sõdimist old. Samuti on suhteliselt vähe näha mügride ehk vesirottide kahjustusi... Neid ma kartsin kõige rohkem. Mügri, nagu teame, on ööloom...samuti peab rebane öösel jahti! Noh, võiks arvata, et rebasest meile tulu on ses mõttes tõusnud ja päris kindlasti seda ka on. Seega - mõnest maasikast meil kahju pole Smile. Las rebaseonu lutsub vitamiine, vahelduseks.. Big Grin


Vasta
#84

(04-07-2012, 05:57 AM)Tift Kirjutas:  Hiljuti aga hakkasime tähele panema, et maasikapeenras ühes servas on keegi maiustamas käinud Smile.. kuni ühel lõunasel ajal sealt mulle rebasenägu vastu vahtis Big Grin.. maiustas teine maasikatega!
Mida teha? Kas võtta jahimeestega kontakti?
Liikumisandur + odavaim mehaaniline uksekell, mis niiskuse vastu tavotiga sisse määritud. Soovi korral võib ka mõne lambi lisada. Natuke juhtmevedamist on, aga see eest saab reps endale värvimuusika! Vaevalt ta enam maasikasse tuleb, kui seal liikumise peale miski röökima hakkab.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#85

Praegu müügil igasugu viiksuvaid ja vigisevaid aiakaunistusi mis töötavad akude ja päikesepatareiga,paned mõne peenrasse ja vahetad mõne aja tagant,et ära ei harjuks.Ennastki vahel ehmatab,kui mõnest uude kohta pandud prääksujast möödud.
Vasta
#86

nii, proovitud, garbiidiga saab muttide vastu ainult siis kui garbiidi topsiga muti surnuks viskad.
Samas töötab 3l. purk püünisena üsna hästi. Kaevasin ta muti käigu sisse, katsin pealt kiviga ja esimene on käes.
Kahjuks küll surnult...ööpäevaga suri ära.

Ostan "Sääreväristaja"
Vasta
#87

(04-07-2012, 09:13 AM)Basilio Kirjutas:  [quote='Tift' pid='286125' dateline='1341370670']
Hiljuti aga hakkasime tähele panema, et maasikapeenras ühes servas on keegi maiustamas käinud Smile.. kuni ühel lõunasel ajal sealt mulle rebasenägu vastu vahtis Big Grin.. maiustas teine maasikatega!
Liikumisandur + odavaim mehaaniline uksekell, mis niiskuse vastu tavotiga sisse määritud. Soovi korral võib ka mõne lambi lisada. /quote]
Liikumisanduriga prozektor ja selle ahelasse ühendatud raadio.. Proovisin sel kevadtalvel ära. Kitsede vastu, kes kippusid taimeaiandisse pealseid näksima. Töötab imehästi. Aeg oli reguleeritud ca 20 sek peale. Naine ka ehmatas, kui koeraga sinna jalutama juhtus Big Grin! Raadio asemele tulekski panna see veneaegne uksekell, sest raadio kipub jaama pealt ära "ujuma" .
Rebase vastu ma seda ei kasuta, hoopis üritan teda lähemal hoida, viime oopis suupoolist. Arvan tõsiselt, et tast on rohkem kasu, kui kahju.
Muttide vastu selline seade siiski ei aita Rolleyes..


Vasta
#88

Muti vastu aitab imehästi plastikust lipuvarras, kui nöör ka peal on. Teeb sellist mõnusat plaginat tuulega , et kõik mutid otsivad naabrimehe krundilt poliitilist varjupaika. Viga ainult selles, et liiga kallis.
Vasta
#89

Omal oli kah igavene vaev nende muttidega. Lugesin siin selle teema läbi ja plaanisin ka igavese pinu mutilõkse teha. Nüüdseks on aga elu lihtsamaks läinud. Nimelt sai varjupaigast võtta peresse selline hundikoera ja saksa lambakoera segu ja võõraste vastu ülitige krants, kelle meelistegevuseks on mutte püüda. Tegelikult oli ainult majavalvurit vaja, aga tuli kaks ühes. Kasvu poolest on ta üsna madala turjaga - st. et umbes 50 - 60cm kanti.

Esimesel korral kui aias jalutades kärvand muti leidsin, siis arvasin, et küllap ronis ise maa peale ja koer sai kätte. Järgmisel õhtul leidsin 3 tükki ja ülejärgmisel veel 2. Ja noh, ütleme et korra nädalas leiab ikka paar tükki aiast. Mul siin meeletu muti/vesirotikasvandus.
Ja kusjuures koera poolt kaevatud on üldjuhul maksimaalselt 10 cm sügavust ja mööda mutikäiku, seega on ka väike võimalus, et jalaluu murrad kui pimedas auku astud. Jalg lihtsalt ei mahu sinna sisse... Mõni üksik auk oli suurem. Aga see, et aias on 30 hunniku asemel 3 hunnikut päevas on hindamatu.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta
#90

Saares mutte pole, kuid vesirotte oli palju. Sai koju toodud taks, kassid saavad tast küll jagu, kuid vesirotid on kadunud. Ja ta tahtist tunnustust saada, siis varalahkunud vesirotid olid uksetaha toodud.

Jahikoer ikkagi Big Grin
Vasta
#91

Kui sääne jahipini majas siis tyymeeli müttahunnikuid vähem, s'ittõhunnikuid õkvä mitu kõrda enäm... Wink

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#92

(03-07-2012, 23:10 PM)Laur Kirjutas:  Mängisin siis ka täna muttidega natuke. Ostsin poest karbi karbiiti. Kuid lihtsalt mutiurgu suskamine ei tundunud piisavalt põnev. Lükkasin labidaga hunniku kõrvale, veevoolikuga uhasin augu puhtaks, karbiit sisse, natuke vett järgi ja augule õllepurk ette. Kui kõrvaltaugust halli tossu tulema hakkas siis tikk järgi...lapsepõlv tuli meelde. Smile Pärast augud uuesti kinni,nii, et must toss ilusti maaalla jäi. Nii paar auku edasi ja sama nali. Eks ülehomme paistab kas on uued hunnikud või mitte.

Kuid ega karbiiti vist enam kusagil niisama ei vedele? Tuleb poest osta 4.-€ peotäis?
On mõni pood Tallinnas ja Viljandis,kust saab karbiiti osta?Prooviks järgi Big Grin

Vasta
#93


Nüüd aga jama majas. Ei tea, kas ta lasi seal maa sees mingi häire lahti, aga mitte ükski enam lõksu läinud pole. Lisaks on hakatud mullahunnikuid vähemalt kolm neli korda rohkem ajama, kui muidu. Ju said vihaseks, et tüli norima julgesin minna.


[/quote]
Selliseid mõtted minugi pähe tulnud. Nimelt kasutan uut lõksu lühikese aja üli edukalt nii umbes nädala paar pea mutt päevas. Siis äkki nagu noaga lõigatud. Määri või kullaga kokku no ei jää lõksu. Nende traadist lõksude vahelt igatpidi läbi mindud ja sel ameerika plastikust lõksul, sellise kollase pedaaliga ka täpselt päästikuni ajab mulla. Paari kuu pärast, peale lootusetu püügi pausi õnnestub jälle paar lollikest lõksu saada ning edasi jällegi vaikus.

Tom.
Vasta
#94

Kasutan ka seda meerikamaa pedaallõksu,kui tekib aeda mõni nutikam tegelane olen suurendanud päästiku pindala tikutopsi suuruse eterniidi tükiga.Peale selle riista ostmist on mutivõilus lausa lust.Eelmine nädal tekkis üks hunnik ja panin kohe lõksu sinna ja poole tunni pärast oli pahategija käes,nüüd jälle vaikus.Ühe kavalpeaga läks umbes nädal enne,kui saabus talle igavene rahu.Karbiiti on müüa aianduspoodides,aga selle raha eest võiks osta sellise lõksu mis töötab,aga see minu arvamus.
Vasta
#95

Egas mutid maa all järjekorras seisa, et lõbusalt su lõksu marssida! Vahel saavad otsa, enne kui uued peale tulevad. Vahel, nagu mul, hõivavad mügrid mutikäigud..ja nüid on maapealne pörgu lahti rsk!
Viimane kuu olen kasutanud neid padjakesi... ajasid kah välja... aga siis ma ei ajanud pärast padjakese lisamist auku enam kinni, vaid panin väikse heinatupsu peale.. muidu mügri tuleb tööhoos ja lükkab koos mullaga maiuse kah minema. Nüüd enam ei lükka. Ja minu meelest on praegast minu võit.. et aeg-ajalt on nagu vaikus majas. Nii, kui uued unikud ilmuvad, suskan aga "kommi" sisse, ega ma kitsi ole Rolleyes ! Mutte pole juba teist aastat näha old Big Grin! Muuseas.. kui on karta, et keski ei lähe lõksu, siis ärge unustage, et mügri on kavalam, kui lihtne töörügajast mullamutt. Olen sest rääkinud ka, et mutihunnikute paiknemisel on mingi korrapärasus, ei ole nii tihedalt. Mügri omad on aga korrapäratult ja vahel tihedalt ligistikku. Kui saate mügri lõksu, siis andke teada, ma tahan seda lõksu näha Big Grin!


Vasta
#96

Aga palun, täiesti toimiv mügrilõks Big Grin

[Pilt: 56376-mugri.jpg]

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#97

Jess! Kuidas rentimisega on? Tasuks saab kinnipüütud liha omale Big Grin.
Muuseas, meil on kah täitsa valge kiisu närilisi kamandamas ja räägitakse, et mügri pidi maiuspala olema. A näha pole old, et oleks mõne kinni võtnud. Paar päeva tagasi nägin ise, kuidas päise päeva ajal üks hunik kadaka all liikus. Juhuslikult käes oleva labidaga lajatasin siis keset seda unikut. Panin sellesse lööki kogu oma viha, nördimuse ja kättemaksuhimu! Nuh, selles osas jäi maaalune elu mõneks ajaks soiku Cool!


Vasta
#98

Paraku see "lõks" pole enam renditav, läks rebasele mehele.......

Muidu hea lõks oli, püüdis kenasti ja tassis kõik ilusti trepile.

Oehhh... mida kõike head see Nõukogude võim inimkonnale on andnud!!! Alla Pugatšova, Linnahalli, Baikonuri kosmodroomi, Moskvitši... sinu, minu...
Vasta
#99

Karbiit ei aita, proovisin ise järele, paaris kohas oli isegi lubjaks muutunud karbiidi uuesti välja kündnud, seega ei peleta.
Siis katsetasin neid traadist lõkse ja tulemus üllatavalt hea, viis korda olen üles säädinud ja kolm mutti juba käes.


(18-08-2012, 20:40 PM)tak35744 Kirjutas:  
(03-07-2012, 23:10 PM)Laur Kirjutas:  Mängisin siis ka täna muttidega natuke. Ostsin poest karbi karbiiti. Kuid lihtsalt mutiurgu suskamine ei tundunud piisavalt põnev. Lükkasin labidaga hunniku kõrvale, veevoolikuga uhasin augu puhtaks, karbiit sisse, natuke vett järgi ja augule õllepurk ette. Kui kõrvaltaugust halli tossu tulema hakkas siis tikk järgi...lapsepõlv tuli meelde. Smile Pärast augud uuesti kinni,nii, et must toss ilusti maaalla jäi. Nii paar auku edasi ja sama nali. Eks ülehomme paistab kas on uued hunnikud või mitte.

Kuid ega karbiiti vist enam kusagil niisama ei vedele? Tuleb poest osta 4.-€ peotäis?
On mõni pood Tallinnas ja Viljandis,kust saab karbiiti osta?Prooviks järgi Big Grin
Vasta

Saksamaal sellised müügis,tahtsin tellida tahavad isikuandmeid jne.Ei tea kas saadavad siia.Kui kellelgi veel huvi võiks koos tellida.http://www.teutenberg-werl.de/ausruestung/fallen/wuehlmausselbstschumodw2.php
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne