muti peletaja

(02-07-2019, 20:26 PM)amatöör1 Kirjutas:  Ainuke aparaat mis teeb puhta vuugi. Õigesti paigaldatud muti käigu peale (mitte mulla kuhilasse) on tabamus vähemalt 95%. Minimaalsed kahjud murule ja väga lihtne paigaldada. Antud vidinas on juba oma 5 aastat ja ilmselt ühe poolkasuka osa neid elukaid kinni kah püüdnud
Mul kah see Tomcat olemas ja võin jagada kiitvaid hinnanguid. Eelmise nädalavahetuse saldoks suvilas jäi 3 isendit :-) 2-e nädala pärast selgub, kas probleem sai lahendatud või peab edasi tegelema asjaga.
Aga seda saab kasutada ainult horisontaalsetel käikudel. Mul teine "riist" on selline (kah väga hea asi), saab ka hunniku tekkimise kohta panna:
[Pilt: nZhDDbl.jpg]
Halb on see, et mul suvilas vasakul/ paremal naabrid kes on muttide suhtes pohhuistid Big Grin
Vasta

Mutt võiks elada, ta ikka osa meie loodusest. Enne muruniitmist paar kuhilat rehaga laili tõmmata pole mingi probleem. MÜgri on teine teema- kuhilaid teeb vähe aga teeb mõne lille, aiavilja kasvatamise võimatuks. Aga selle püüdmiseks udupeent lõksu vaja.
Vasta

Kui aus olla siis kannataks vast need paar mullahunnikut ära küll aga vaata kui neid kerkib oma paarkümmend nagu seeni pärast vihma siis lähevad vastu meetmed käiku. Minul samamoodi, et naabrid ei pööra antud teemale tähelepanu, ümbrus kui sõja tallermaa. Mingi aasta või enam jäi üks mürgli ka antud masina vahele, ilmselt oli see lihtsalt juhus. Praeguseks hetkeks on tasakaal loodud, õue sile, kuus isendit sai kinni püütud. Olen saanud aru, et saabub üsna pikk paus, järgmine laine ründab sügise lõpus kui juba esimene lumigi maas.
Vasta

(03-07-2019, 15:59 PM)amatöör1 Kirjutas:  Kui aus olla siis kannataks vast need paar mullahunnikut ära küll aga vaata kui neid kerkib oma paarkümmend nagu seeni pärast vihma ...

nii ta on, mul lisaks üksikutele (2-3 tk kõrvu) hunnikutele on paar paarisajaruudust platsi krundil, kus kevadel ja sügisel on mullahunnikute pindala suurem kui rohelise oma.
Vasta

(03-07-2019, 15:03 PM)pen.skar Kirjutas:  Mutt võiks elada, ta ikka osa meie loodusest. Enne muruniitmist paar kuhilat rehaga laili tõmmata pole mingi probleem. MÜgri on teine teema- kuhilaid teeb vähe aga teeb mõne lille, aiavilja kasvatamise võimatuks. Aga selle püüdmiseks udupeent lõksu vaja.
Kellele ema, kellele tütar. Üks kasvatab juurikaid, teine muru. Üks vehib reha ja niidukiga, teine laseb robotil muruga tegeleda.
point: pole mõtet täiskasvanud inimesi elama õpetada.
sipelgaid on minulgi kahju mürgitada, aga ei sobi nad koduõue pildile. Eriti veel hoovisillutise alust liiva teisaldama - olin kord rumal ja kasutasin kivi all sõelmete asemel tasanduskihiks liiva...
(sorri OT - sillutis ja sipelgad pole päris teemas. Lihtsalt paralleel Smile )

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Uueks hooajaks häid ideid. Tegelt va kurivaimud mul just nüüd sügisel hunnikuid hakanud ajama. Sad

https://www.facebook.com/100002207123084...261779853/
Vasta

No see kodanik oli ise ka tuntavalt üllatunud kui ulatuslik muti käigustik oli. Big Grin
Vasta

Ja kui te nüüd vaatate selle aia suurust see ongi tavaline nt Saksamaa lääne servas (nrw) kus elanikonna tihedus suur. Selle muruplatsi jaoks tehaksegi tehnika täna. Saksa toodang robotmuruniidukite maailmas nt.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne