Elektri pobi
#41

Ma ise olen ka sellele asjale ikka mõelnud, ja mina olen leidnud, et tark oleks kasutada 20 tükki 12v akut, sest siis saaks ju voolu tarbe poole peale viia, mis on akudele kasulik nende kestvuse osas ja ka läbisõidetav maa pikeneb oluliselt.
Ma ise loomulikult kasutaksin mõnda kerget ja väiksema tuuletakistusega lääneautot.

Samuti mõtlesin, et mõistlik oleks elektrimootor panna otse differentsiaali otsa, kuna siis ei oleks käigukasti ja kardaani energiakadu.
Ainuke asi on see, et elektrimootor vist kardaanitunnelisse ei mahu?
Siis on ainuke võimalus, jätta alles kas kardaan või kasutada esiveolist autot.
Kuna elektrimootor ei ole nii sõltuv oma pööretest ja kuna ta annaks välja näiteks 6000 pööret nagu loen, siis saaks ta ju vabalt difri otsa panna.
ja sobiva ülekandearvuga difriga, ta veaks auto kenasti ka kuni 90-120 km/h.
Üle 120 km/h kindlasti vaja poleks, see oleks ka vaid möödasõiduks vajalik.

Samas jah teisalt võttes, on elektriauto tasuvus meie kliimas väga küsitav, sest nagu ka Meelis mainis, juba -5 kraadiga akude kestvus oluliselt väheneks.


Minu versiooni puhul oleks maanteesõidul vool 50-60 Amprit.

Huvitav, kas minu versiooni puhul kannataks sõita 90 km/h näiteks 100 km ühte jutti ära.

Ma olen tegelikult mõelnud ja arvestanud, et mul ei tasuks see elektriauto ehitamine ära, aga ikkagi millegipärast närib see teema mind ja on kihk see ära teha.
Seni pole muidugi teinud.
Vaatasin, et 145 Ah autoakud, 20 tükki saaks õigest kohast ostes kätte 30 000 - 35 000kr kogu kupatus.
Samas jah, kui pikk on nende eluiga ja kas nad annavad 50-60 amprit voolu tund aega järjest on ka küsimus.

Kui tahaksin ainult linnas poes käia ja paar tiiru teha, läheks see projekt muidugi oluliselt vähem maksma.
Ehk siis ikkagi tundub, et see elektriauto ehitamine on ikkagi lihtsalt hobi ja lõbu mitte rahaliselt ära tasuv üritus.
Aga äärmiselt huvitav tundub see ikkagi, olen juba mingi aasta otsa peas mõelnud, kuidas teha see elektriauto, kuidas oleks kõige mõistlikum, kõige odavam ja kuidas sellega sõita oleks ja kus seda laadida ja kuidas seda laadida jneSmile

50-60ndate uunikumid ruulivadSmile laz 695-d on ka väga tegijad asjadSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne