Väike mõtisklus
#1

Üleeelmisel pühapäeval,vististi 3.septembril oli minu jaoks vahva päev.Üks minu endine sõiduõpilane(ka forumlane),kelle vanatehnika huvi pärast ma pisut endal süüd tunnen,helistas ja teatas,et tahaks viia mind vahvasse kohta. No saigi siis kokku lepitud,et sõidame.Kaasa pidin küll võtma oma kaasa.Pikk jutt fekaal jutt-nii teadis vanarahvas.Nüüd aga asjast.Varjupaika teame kõik.Samas Järvamaal on aga veel üsnagi samane asi.Ilmselt teate.Mina senini ei teadnud.Omanik/valdaja/haldaja ka pritsimees.Seepärast ka pritsimasinaid piisavalt.Huvitavamad neist lennuväljadel kasutatav 4-teljeline MAZ.Humanitaarabi masinad jätavad mind külmaks.Kindlalt aga on haruldus ZIS-151 baasil kustutusauto.See küll minu rumal arvamus.Kaks 63 oli ka üks selline mis ka Varjupaigas olemas,teine juba kere-ehituslikult veidi erinev,ka otstarbelt vist.Siis veel üks (Ural)Zis-5.Üks 150 pritsimasin ja üks 164A vrakk.Ja siis masin mis välisilmelt 150 aga see välisilme on paigaldatud hoopis muu auto raamile.Redelauto.Redeli mehanism algupärane.20-ndate lõpust.Olen sellest autost siin varem ka kirjutanud,kuulus "Signaalile" ja arvasin ,et on "Emexis"Aga nüüd kasvavad tast puud läbi,ka 151 pole võimalik uudistada.
Loomulikult pole võimalik kedagi sundida.No miks ta peaks andma oma masinad Varjupaika?Mis põhjendus on see,et seda kohta teatakse ja seal on tõesti võimalik ka masinaid näha ja vaadata.Lihtsalt sellised mõtted
Mõtiskledes,Flanagan
Vasta
#2

Seda kohta teavad ka paljud, tegu on Oisu Tuletõrjemuuseumiga. Võiks isegi öelda, et mõnes mõttes konkurent varjupaigaga.
Vasta
#3

Ah,et selline ongi siis muuseum
Ikka mõtisklev Flanagan
Vasta
#4

Natuke pilte Oisust ühes soomlaste tuletõrjegaleriis. Arvatavasti paar aastat tagasi tehtud.

Edit: Õisu->Oisu, viga parandatud.
Vasta
#5

OT: Regardman räägib Oisust, Manic Õisust, mõlemad Eestis olemas. Jutt käib nagu aru saan Oisust ikka (muidu äkki keegi põrutab Viljandimaale)
Vasta
#6

Oisu ikka, Järva maakonnas. Tegelikult on Kärevere külas asukoht.
Ja isikustele, kes tekitavad erutust sellepeale, et ühel pildil vana Ikarus paistab, siis rahunege, see siit läbi jooksnud Wink
Vasta
#7

Mul võib see info ka vale olla, aga minu mäletamist mööda kas seal konkreetses Tuletõrjemuuseumis kunagi mitte suisa kaks MAZ-i baasil olevat lennuväljade jaoks mõeldud tuletõrjeautot ei seisnud ?
Kunagi ühest "Postimehe" suvelisast lugedes jäi nagu taoline pilt silme ette ja sööbis mällu.
Vasta
#8

2tk oli neid kunagi Tallinna Lennuväljal, üks on nüüd läbi Viljandi sinna jõudnud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne