Izh-Planeta-Sport
#1


Tervitusi.

Vajan seltsimeeste abi.
Alustasin tänamatu tööga - Izhevski mootorrataste kataloogi koostamisega. Infot olen kogunud juba pea 200 selle tehase mootorratta mudeli kohta. Nüüd on asi niikaugel, et võiks mõnda enamlevinud seeriat veidi põhjalikumalt uurida.

Kuna endal on haiglane huvi Planeta-Spordi (tänavasõidu variant) vastu, siis valisin esimeseks ohvriks just selle mudeli. Piisavalt konkreetne ja samas veidi müstiline ka. Püüan kaardistada aja jooksul mudeli juures toimunud muudatusi, millest üle poolesaja olen juba fikseerinud. Nüüd on kõik minu valduses olevad infoallikad läbi puuritud ja palju on veel segast ning pealegi on mõnede muudatuste kohta pildiinfo veel puudulik.

Siit siis ABIPALVE:
1) Kui kellelgi on säilinud mingeid pilte, raamatuid, infomaterjale jne sellest mudelist, siis paluksin võimalust neist koopiat teha (või osta, kui see võimalik on). Huvitab info nii tänavasõidu versiooni kui selle mootoril baseerunud spordimootorrataste kohta.
2) Praegustelt PS omanikelt palun alandlikult luba mootorratast pildistada. Loodan mingigi süsteemi luua sellest, et millal mingi muutus aset leidis.
3) Kui pildistamine on mingil põhjusel võimatu või soovimatu, siis palun infot mootorratta väljalaskeaasta ja raami/mootori numbri fikseerimiseks. Loomulikult jääb selline detailne info soovi korral vaid minule, vajan seda tootmisarvude täpsustamiseks.
4) Kui keegi peaks omama muud huvitavat informatsiooni (nt. detailide kohta mingil konkreetsel aastal), siis olen sellestki huvitatud. Olgu need siis kasvõi lihtsalt mälestused.

Omalt poolt saan lubada vaid seda, et kui uurimus lõppenud, ei jää see vaid minu teada. Samuti saan igasugust PS-alast abi pakkuda, kui see vähegi minu võimuses on.

Minu kontaktid:
1) automoto foorumi privaatsõnum
2) martti.kiisa@mnt.ee

Tänan abistajaid juba ette.
Vasta
#2

Tänud abistajatele.

Üks kummaline asi on välja tulnud. Nimelt on kõik minule saadetud info seotud enne 1977.a mootorratastega. See mulle muidugi meeldib, sest arvasin, et just vanemate aastakäikudega tekib rohkem probleeme (ja infot just eriti algusaastate mudelite kohta ootan endiselt). Kas kellelgi on säilinud pilte või lausa siklit ennast ka tootmise lõpuaastatest (1982-1985)? Loomulikult ma valiv pole ja võtan tänuga vastu kogu info ka teiste aastakäikude kohta, lihtsalt selline huvitav tendents on välja kukkunud...

Inimese mõttemaailma muidugi on raske tungida, aga kas võib asi olla tõesti selles, et imporditud juppidega ja parema kvaliteediga algusaastate mudeleid hoiti lihtsalt hoolikamalt?

Martti
Vasta
#3

klaabu Kirjutas:Inimese mõttemaailma muidugi on raske tungida, aga kas võib asi olla tõesti selles, et eksporditud juppidega ja parema kvaliteediga algusaastate mudeleid hoiti lihtsalt hoolikamalt?


Ehk pole põhjus mõttemaailmas, vaid et ülalmainitud isendid lihtsalt kestsivad paremini ega seetõttu vanarauaks saadetud...

loll on loll olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne