K: Pobeda suunatulede kroomitud võrud?
#1

Tekkis küsimus, kas neid on valmistatud ka terasplekist? Need vähesed mis mulle kätte on sattunud on kõik värvilisest metallist (s.o. magnet neid ei haara9, ühe eksemplari puhul oli kroomi vähe servalt maha tulnud ja paistis messing kätte!

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#2

Ka mina ei ole kohanud pobeda terasplekist suunatulede võrusid. Kaldun arvama, et nad on valmistatud miskist roostevaba terasest, sest nad on küllaltki tugevad ja sitked. Parema viimistluse saavutamiseks kroomitud koos eelneva vasetamisega, võimalik ka valgevase kasutamine. Samalaadsed on ka Sind huvitava ZIM-i (ka vanad PAZ-id, LAZ-id) tagatulede võrud ja isegi M 402/407/403 eesmised suunalaternate võrud ei roosteta, seega analoogsed.
Vasta
#3

Nad ei saa olla terasest ega terase sulamist, kuna magnet neile "külge ei hakka"!

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#4

Aga miks nad siis roostetavad?

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#5

eberhard Kirjutas:Nad ei saa olla terasest ega terase sulamist, kuna magnet neile "külge ei hakka"!
Roostevabaterast ka magnet ei tõmba!
Ka mu III seeria Pobi esikandle roosteplekitud detailid on kroomitud roostevabast terasest, ka magnet "ei võta".
Vasta
#6

tomm7 Kirjutas:Aga miks nad siis roostetavad?
Aga nad ei roostetagi! Kui neil vanadel detailidel ongi mingeid rooste jälgi, siis tavalselt seespool, kus on olnud kokkupuude roostetavate detailidega nagu tulepesadega või siis pealpool tulevõru kinnituskruvide ümbrus, kui kruvid on olnud  pikaajaliselt roostes. Selline rooste on niiskuse, soolade, sadestuste-ladestuste laialivalgumine põhjustajast teisele detailile ja on pinnapealne. Neilt tulevõrudelt saab vabalt keemiliselt eraldada näotud roosteplekid, kuigi teinekord vajavad väga pikaajalist vahendiga ligunemist, ja nad näevad jälle välja nagu uued.
Vasta
#7

taruvaras Kirjutas:
eberhard Kirjutas:Nad ei saa olla terasest ega terase sulamist, kuna magnet neile "külge ei hakka"!
Roostevabaterast ka magnet ei tõmba!
Ka mu III seeria Pobi esikandle roosteplekitud detailid on kroomitud roostevabast terasest, ka magnet "ei võta".
No päris nii see ei ole: liiguta magnetiga näiteks koduköögis roostevaba pottide või nugade-kahvlite kohal-kõiki neid magnet "võtab"! Nähtavasti on tollaste iluvidinate lähtematerjali puhul tegemist sulamiga milles rauasisaldus minimaalne või puudub hoopis.
Samas Gaz 12 Zim radiaatori ehisvõre on terasplekist ja kroomitud, esi-ja tagatule ümbrised aga nähtavasti taas tundmatust sulamist.

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta
#8

Kui tegemist on ülekandunud roostega siis millest tulenevad läbivad augud?

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#9

tomm7 Kirjutas:Kui tegemist on ülekandunud roostega siis millest tulenevad läbivad augud?
Mis juppidega tegemist?
Vasta
#10

Pobeda gabariidi-suunatuled.

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#11

Sattus kätte üks komplektne uus M20 tagatule korpus kõige presentsuka, punase klaasi ja kroomitud võruga. Minu üllatuseks oli sel võrul kroom kohati metalli küljest lahti -seega tegemist terasvõruga.
Sai siis huvipärast korpuselt võru koos klaasiga maha kruvitud ja korpuse sisemust lähemalt uuritud-selgus, et korpuse sisemuse valgeks värvitud osale on korrektselt kantud valmistusaeg 09III68.
Seega, pobidele toodeti varuosi veel ka 10 aastat peale tootmise lõppu, kuid nagu selgus toormaterjali valikus tehti muudatusi!

Huvitun GAZ 12 ZIM-i varuosadest ning selle sõidukiga seotud kirjandusest, dokumentidest ja mälestustest.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne